Grécko

Objavte s nami to najkrajšie, čo Grécko ponúka.

  1. Kartago.sk
  2. Grécko

Vitajte v Grécku 

Grécko je krajina jedinečných prírodných krás, krajina opradená dávnymi mýtmi, dejisko bohatej histórie, kolíska európskej civilizácie. Grécko je jedným s najobľúbenejších dovolenkových cieľov návštevníkov nielen zo Slovenskej republiky, ale aj z celého sveta. Prispieva k tomu nepochybne veľmi priaznivé podnebie, ktoré je stabilné od mája až do októbra. Toto všetko korunuje priezračné more, hojnosť historických pamiatok, dobrá ponuka služieb a samozrejme aj výborná miestna kuchyňa.  

Grécko, oficiálne Helénska republika, sa nachádza v južnej Európe, na juhu Balkánskeho polostrova. More obmýva grécku pevninu z troch strán. Iba na severe vedie pomerne krátka hranica Grécka s Bulharskom, Albánskom, Macedónskom a Tureckom po súši. Bohatá krajková stuha gréckeho pobrežia lemuje pevninu a ostrovy s tisícmi zálivmi a zátokami a dodáva Grécku zvláštny a podmanivý pôvab a krásu, aká je v Stredomorí ojedinelá. Nekonečné množstvo pláži činí Grécko veľmi atraktívnou lokalitou. Môžete si vybrať medzi plážami piesočnatými, kamienkovými a skalnatými, medzi plážami plnými rôznych atrakcií a opustenými plážami. Každý si tu celkom isto nájde svoje miesto. 
Grécka kultúra položila základy modernej európskej kultúry. Mnohé poznatky boli známe už starým Grékom, ktorí založili napr. filozofiu, divadlo, astronómiu, rétoriku, modernú medicínu či demokraciu. Veľký je aj vplyv gréckeho jazyka v európskych jazykoch. Slová ako ekonomika, politika, matematika, televízia, stratégia či aristokracia sú gréckeho pôvodu.  
Biely kríž gréckej vlajky je symbolom východnej ortodoxnej kresťanskej cirkvi a deväť pruhov reprezentuje deväť slabík v tradičnom gréckom motte Elefthería i thanatos (Slobodu alebo Smrť). Modrá a biela farba potom podľa jednej z mnoho teórií symbolizuje more a nebo (teda more a oblaky). 
Grécko sa môže pochváliť vynikajúcou stredomorskou kuchyňou. Grécka kuchyňa je pomerne pestrá, veľmi zdravá a chutná. Základom gréckych jedál je olivový olej, paradajky, cuketa, cibuľa, cesnak, artičoky, olivy, ovčí a kozí syr. Z mäsa sa v Grécku najčastejšie konzumuje jahňacina a samozrejme čerstvé ryby. Kto bude chcieť ochutnať nejaké typické grécke špeciality, odporúčame napr. gyros, moussaku, špíz souflaki a samozrejme tzatziki.
Odporúčame aj návštevu typických taverien a kaviarní, ktoré neodmysliteľne patria k tejto zemi a majú svoje čaro, ktoré nenájdete nikde inde.

Destinácie v krajine - Grécko

Mapa - Grécko


Najlepšie hodnotené hotely - Grécko

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám
DER Touristik
Sme súčasťou REWE Group a jej divízie DER Touristik, najväčšej stredoeurópskej skupiny v cestovnom ruchu.