Tunisko

Objavte s nami to najkrajšie, čo Tunisko ponúka.

  1. Kartago.sk
  2. Tunisko

Vitajte v Tunisku!

Vlajka Tuniska


Desiatky kilometrov piesočných pláží, teplé Stredozemné more, slnko, bohatá história, architektonické pamiatky, skvelá kuchyňa s množstvom čerstvého ovocia, zeleniny a rýb a priateľskí ľudia. To by mohlo ľahko stačiť na báječnú dovolenku, ale Tunisko ponúka ešte viac.

Čo môžete robiť na dovolenke v Tunisku

Pláže v Tunisku
Pamiatky v Tunisku
  • Kúpte sa, opaľujte a leňošte na slávnych plážach. Tie najobľúbenejšie nájdete v pevninských letoviskách Monastir, Nabeul, Hammamet alebo Sousse. Krásne pláže má aj Mahdia, ktorá leží južnejšie. Pláže na Djerbe majú karibský nádych. 
  • Spoznajte autentický život Tunisanov - najlepšie je navštíviť miestny súk, kde môžete nakupovať priamo od výrobcov, ochutnať miestne špeciality a obdivovať remeselné výrobky. 
  • Dobrodružné povahy nebudú ľutovať výlet do púšte. Objavovanie kúzla Sahary z chrbta ťavy alebo divoká jazda po dunách na štvorkolke patria k nezabudnuteľným zážitkom. 
  • Filmoví fanúšikovia sa môžu vydať po stopách Hviezdnych vojen. Miesta, kde sa slávna sága natáčala, nájdete v berberských dedinách Tataouine (Ksar Haddada), neďaleko Matmaty alebo v Oung Jmel pri Nefte.
Náš tip: Máte záujem o dovolenku v Tunisku? Tu si môžete vybrať zo širokej ponuky zájazdov za skvelú cenu. Využiť môžete aj zvýhodnené ceny first minute alebo last minute zájazdov do Tuniska.

Čo musíte vidieť a navštíviť v Tunisku

Bola by veľká škoda byť v Tunisku a nepreskúmať staré mestské centrá (mediny). Medina v Tunise, zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO, má osobitné čaro, rovnako ako ďalšie mediny v Sousse a Kairouane. Nenechajte si ujsť rímske koloseum v El-Jem, kde sa natáčali scény pre film Gladiátor, alebo sa prejdite malebnou modrobielou dedinkou Sidi Bou Said. Milovníci archeológie nesmú vynechať pozostatky bájneho Kartága a jedinečné fénické mesto Kerkouan.

Otázky a odpovede o dovolenke v Tunisku

Prečo ísť do Tuniska?
Ako je to s bezpečnosťou v Tunisku?
Kde sa nachádza Tunisko?
Ako dlho trvá let do Tuniska?

Destinácie v krajine - Tunisko

Mapa - Tunisko


Najlepšie hodnotené hotely - Tunisko