Malta

Objavte s nami to najkrajšie, čo Malta ponúka.

Vitajte na Malte!

vlajka.jpg
Súostrovie Malta je jedným z najslnečnejších a najkrajších miest v Európe. Vďaka stredomorskému podnebiu, tisícročnej histórii, atraktívnym plážam, krištáľovo čistým lagúnam, nádherným morským jaskyniam, skalnatým zátokám a dramatickým útesom, kde môžete zažiť potápanie a šnorchlovanie svetovej úrovne, je Malta zárukou nezabudnuteľnej dovolenky.

Malta, výnimočná kombinácia prírodných krás a histórie

Slnečné ostrovy Malty uprostred Stredozemného mora ukrývajú pozoruhodnú koncentráciu pamiatok zapísaných na zozname svetového dedičstva UNESCO. Patrí k nim najstaršia voľne stojaca kamenná architektúra na svete, ako aj zmes náboženskej a vojenskej architektúry z obdobia staroveku, stredoveku a raného novoveku. 8 000 rokov histórie, rozmanitá kulinárska ponuka a bohatý kalendár podujatí a festivalov - na Malte si každý nájde niečo pre seba.
Náš tip: Hľadáte dovolenku na Malte? Tu si môžete vybrať zo širokej ponuky zájazdov za skvelú cenu. Využiť môžete aj zvýhodnené ceny first minute alebo last minute zájazdov.

6 dôvodov, prečo navštíviť Maltu

  1. Maltské ostrovy sú známe svojím príjemným slnečným podnebím. V letnej sezóne tu slnko svieti 12 hodín denne a kúpať sa tu môžete od júna do októbra.
  2. Maltské pláže sú piesočnaté, kamienkové aj skalnaté, takže si tu každý nájde niečo pre seba. Malta má jedny z najkrajších pláží v Stredomorí.
  3. Ostrovy ponúkajú množstvo outdoorových aktivít, od prechádzok a cyklistiky až po windsurfing. Najobľúbenejšími športmi sú potápanie a šnorchlovanie.
  4. Maltská kuchyňa odráža vplyv mnohých civilizácií, ktoré v priebehu storočí prešli cez ostrovy. Nenechajte si ujsť miestne pouličné jedlá vrátane slávnych maltských pastizzi.
  5. Malta sa považuje za skvelú rodinnú destináciu s množstvom zážitkov a aktivít pri cestovaní s deťmi. Vyskúšajte turistický vláčik FunTrain, vodné parky a dedinku Popeye Village.
  6. Večery na Maltských ostrovoch nie sú nikdy nudné. Nekonečný výber barov, klubov, kasín, divadiel a reštaurácií uspokojí aj tých najnáročnejších návštevníkov.

Kam ísť na dovolenku na Maltu

Valletta

Hlavným mestom Malty je nádherné, opevnené mesto Valletta (UNESCO). Leží na východnom pobreží ostrova Malta a v 16. storočí ho založili maltézski rytieri. Je to jeden z najvýznamnejších príkladov plánovaného renesančného mesta v Európe s precízne navrhnutými ulicami, nádhernými barokovými palácmi, záhradami a kostolmi.

Bugibba

Očarujúce mestečko Bugibba, jedno z najobľúbenejších prímorských letovísk na malebnom severnom pobreží ostrova, je známe svojimi skvelými plážami, veľkolepou promenádou a rušným nočným životom.

Cirkewwa

Pokojné mestečko Cirkewwa nájdete na najsevernejšom cípe ostrova Malta. Je to jeden z najdôležitejších maltských prístavov, odkiaľ premávajú trajekty na ostrov Gozo a v lete výletné lode do Modrej lagúny pri ostrove Comino. Cirkewwa je známou potápačskou destináciou s mnohými potápačskými školami. V oblasti sa nachádza niekoľko príjemných menších piesočných pláží.
Modrá lagúna na ostrove Comino, Malta
Tradičné drevené balkóny, Valletta, Malta
Ostrov Gozo
Plážová kaviareň, Bugibba, Malta

Marfa

Marfa, klenot severného pobrežia Malty, je ideálnym miestom na spoznávanie krás ostrova. V tejto oblasti na vás čakajú kvalitné pláže ako Mellieha a nedotknutá príroda s nádherným výhľadom. Z Marfy sa môžete vydať do zábavného parku Popeye Village alebo do morského parku Mediterraneo, kde si môžete zaplávať s delfínmi. V blízkosti Marfy nájdete ikonickú červenú opevnenú vežu.

Mellieha

Najsevernejšie mesto Malty, Mellieha, je stelesnením uvoľnenej alternatívy k rušnejšej Vallette. Medzi miestne atrakcie patrí obľúbený zábavný park Popeye Village a zátoka Ghadira Bay, 800 metrov dlhá piesočnatá pláž s čarom tropického raja. Mellieha je tiež ideálnou základňou pre výlety na ostrov Gozo.

Qawra

Letovisko Qawra leží na malom, krásnom polostrove na severnom pobreží Malty. Táto malá lokalita je nielen turistickým rajom plným hotelov, reštaurácií a nákupných centier, ale aj historických pamiatok a pláží ideálnych na opaľovanie, potápanie a šnorchlovanie. Obytná štvrť sa rozvinula okolo historickej veže Qawra, ktorú v roku 1638 postavil rád svätého Jána.

Senglea

Senglea sa nachádza oproti Vallette na východe Malty. Za čias rytierov sa táto oblasť nazývala L'isola (ostrov), ale v skutočnosti ide o polostrov do zálivu Grand Harbour. S rozlohou len 0,2 km2 je najmenším mestom na Malte, ale najhustejšie osídleným. Je to tiež jedno z najstarších miest Malty s bohatým kultúrnym dedičstvom a pútavou atmosférou úzkych kľukatých uličiek.
Zátoka St Peter’s Pool
Červená veža pri Marfe
Qawra, Malta

Sliema

Kozmopolitná a moderná Sliema sa nachádza medzi mestami Valletta a St Julian's, kde sa v dĺžke 3 kilometrov tiahne nádherná prímorská promenáda vo viktoriánskom štýle. Kedysi malá rybárska dedina sa zmenila na jedno z najhustejšie obývaných centier Malty a stala sa magnetom pre milovníkov slobody, vysokej kvality života, skvelého počasia a prijateľných cien.

St. Julians

Letovisko St Julians (San Giljan), prezývané "hlavné mesto zábavy Malty", má najväčšiu koncentráciu luxusných hotelov, reštaurácií, bazénov, nočných klubov a barov. Známym centrom nočného života je malá štvrť Paceville. Mestu dominuje veža Portomaso (98 m), najvyššia budova Malty, barokový palác a priľahlé záhrady.

Ostrov Gozo

Gozo, druhý najväčší ostrov maltského súostrovia, je autentickejší, pokojnejší a malebnejší ako hlavný ostrov. Aj tu nájdete cenné historické pamiatky, napríklad neolitický chrám Ggantija (UNESCO).

Ostrov Comino

Najmenší maltský ostrov Comino leží medzi Maltou a ostrovom Gozo. Je rajom pre milovníkov prírody, potápačov a šnorchlistov. Autá sú tu zakázané (až na niekoľko výnimiek) a nachádza sa tu len jeden hotel. Jeho hlavným magnetom je nádherná Modrá lagúna a niekoľko ďalších čarovných pláží s jemným pieskom a azúrovou vodou.
Sliema, Malta
St. Julian’s

Otázky a odpovede o dovolenke na Malte

Prečo ísť na dovolenku na Maltu?
Ktoré sú najlepšie miesta a strediská na Malte?
Ako ďaleko je Malta od Slovenskej republiky?
Ako dlho trvá let na Maltu?
Je medzi Slovenskom a Maltou nejaký časový posun?

Destinácie v krajine - Malta

Mapa - Malta


Najlepšie hodnotené hotely - Malta