Turecko

Objavte s nami to najkrajšie, čo Turecko ponúka.

  1. Kartago.sk
  2. Turecko

Vitajte v Turecku

Turecko-vlajka.jpg

Turecko je bohaté na všetky turistické atrakcie. Niet divu, že sem každoročne smerujú milióny ľudí, ktorí túžia po kombinácii starobylej histórie, kultúry, tradícií, krásnej prírody a, samozrejme, 7 200 km slnečného pobrežia s priezračným morom. Turecko je ideálnou destináciou pre rodiny, športovcov, ale aj pre romantickú dovolenku vo dvojici.

5 dôvodov, prečo ísť na dovolenku do Turecka

  • Nádherné pláže, kamienkové, piesočnaté alebo kombinácia oboch, kilometre dlhé a rovné alebo úzke a skryté v romantických zátokách, ale všade s nefritovo priezračným, čistým a teplým morom. Viac ako 450 tureckých pláží sa môže pochváliť Modrou vlajkou.
  • Príjemné stredomorské počasie, vhodné na kúpanie od mája do októbra, s 12 hodinami slnečného svitu denne v letnej sezóne, priemernými teplotami medzi 27-35 °C a takmer bez dažďa.
  • Orientálna atmosféra, osmanská pohostinnosť a turecká láskavosť. Skvelé nákupy a zážitky na trhoch, kde môžete obdivovať tradičné remeslá.
  • Chutné jedlá rafinovanej a zdravej kuchyne, jednej z najbohatších na svete vďaka mnohým vplyvom Stredomoria a Orientu.
  • Nekonečné možnosti športových aktivít, výletov a objavovania pamiatok starovekých civilizácií, ktoré v Turecku nájdete na každom kroku.
turecko pobrezie

Kam na dovolenku v Turecku?

Najkrajšie oblasti sa nachádzajú na pobreží Egejského mora (Egejská riviéra) a Stredozemného mora (Turecká riviéra). Medzi nimi sa nachádza pás nazývaný Tyrkysové pobrežie na území starovekej Lýkie. Najznámejšie letoviská na Egejskej riviére sú Bodrum, Kusadasi a Marmaris, zatiaľ čo Tureckej riviére dominujú Antalya, Alanya a Kemer.
lagúna turecko
bodrum turecko
Náš tip: Láka vás dovolenka v Turecku? Tu si môžete vybrať zo širokej ponuky zájazdov za skvelú cenu. Využiť môžete aj zvýhodnené ceny last minute zájazdov do Turecka.

Otázky a odpovede o dovolenke v Turecku

Prečo ísť na dovolenku do Turecka?
Ktoré oblasti Turecka sú najkrajšie?
Pre koho je vhodná dovolenka v Turecku?

Mapa - Turecko


Najlepšie hodnotené hotely - Turecko