Kuba

Objavte s nami to najkrajšie, čo Kuba ponúka.

Vitajte na Kube!

Kuba, najväčší karibský ostrov a jedna z najobľúbenejších turistických destinácií posledných rokov, je skutočným rajom, ktorý si dlhodobou izoláciou zachoval neopakovateľnú atmosféru. Cestovanie na Kube je ako návrat v čase a to nielen kvôli americkým autám z 50. rokov a koloniálnej architektúre. Nenájdete tu žiadne veľké obchodné reťazce, miestni ľudia sú skutočne vrúcni a turistov vidia veľmi radi. Kuba so svojím farebným životom, optimizmom, hudbou, tancom, neobyčajnou históriou, krásnou prírodou a dychberujúcimi karibskými plážami rozhodne stojí za návštevu.

Prečo sa oplatí navštíviť Kubu? Pozrime sa na 8 dôvodov

Priamy let

Let z Bratislavy na Kubu bez medzipristátia vás do oblasti Cayo Santa Mariá a Varadero dopraví rýchlo a bez prestupu. Najmodernejší Airbus A350-900 ponúka maximálne pohodlie, komfortné sedadlá, wi-fi, panoramatické okná, väčší úložný priestor, zníženú hladinu hluku a špičkový filtročný systém pre čistejší vzduch. Počas celej doby letu budete mať k dispozícii bohatý výber palubnej zábavy s filmami, hudbou, audioknihami a hrami na obrazovkách pred každým sedadlom. Príjemným bonusom je aj trojchodové menu s desiatou alebo raňajkami a nealko nápojmi zdarma.

Krásne pláže a prírodné krásy

Kuba sa pýši troma stovkami dokonalých karibských pláží s jemným bielym pieskom a tyrkysovo priezračnou vodou. Ktorúkoľvek si vyberiete, nebudete sklamaní. Na ostrove nájdete neobyčajnú prírodu: vysoké hory, biosférické rezervácie s unikátnymi ekosystémami, dažďové lesy, krasové jaskyne, lagúny, vodopády a korálové útesy.

Skvelé počasie

Vďaka karibskému podnebiu je Kuba perfektná destinácia na celoročnú dovolenku. Teploty sú tu po celý rok veľmi príjemné, o niečo nižšie v počas zimy v odbodí sucha a vyššie počas leta vo vlhkom období.

Farebná architektúra, kubánska kultúra a hudba

Havana, Trinidad a dalšie historické mesta na Kube majú impozantnú koloniálnu architektúru. Staré mesto Havany (Habana Vieja) je na zozname Svetového dedičstva UNESCO. Kultúra na Kube, vrátane tanca a hudby, je výsledkom dlhoročného prelínania kultúr importovaných na ostrov. Vychutnajte si kubánsku salsu, son, sambu a rumbu. Hudba a tanec sú prítomné všade, nie iba v hudobných kluboch a baroch.

Aktivity

Počas vášho pobytu môžete vyskúšať rôzne druhy športových a kultúrnych aktivít. Korálové útesy, kryštálová voda a množstvo rýb priťahujú potápočov a milovníkov šnorchlovania, vďaka priaznivým veterným podmienkam je možné vyskúšať windsurfing či kitesurfing. Krasové jaskyne lákajú speleológov.

Kulinárske zážitky

V kubánskej kuchyni sa premiešávajú karbiské, španielské a africké vplyvy. Ochutnajte tradičné ropa vieja (trhané hoväzdie mäso) alebo moros y cristianos (čierna fazuľa s ryžou) a nezabudnite na kubánsky rum.
Kuba plaz
Kuba dutniky

Najzaujímavejšie destinácie pre vašu dovolenku na Kube

Jardines del Rey

Jardines del Rey na severe kubánskeho pobrežia tvoria slávne kubánske cayos - skupinu desiatich malých ostrovov s bielym pieskom a priezračnou vodou. Najznámejšie sú ostovy Cayo Coco a Cayo Guillermo s nádhernými plážami s bielym piesom, tyrkysovými vodami a korálovými útesmi. Je to obľúbená destinácia na potápanie, šnorchlovanie a vodné športy.

Ďalším menším ostrovom je Cayo Santa Mariá s rozlohou iba 18 km² ponúka viac ako 10 km rajských pláží s jemným bielym karibským pieskom a nádherne čistou vodou. Svojou krásou sa vyrovná aj slávnemu Varaderu. Niet divu, že ho miestni nazývajú "Rosa Blanca de los Jardines del Rey" (Biela ruža súostrovia Jardines del Rey). Jedinečné prostredie doplňuje bujná tropická vegetácia a chránené endemická fauna a flóra.

Atlantické severné pobrežie

Atlantické severné pobrežie Kuby je obľúbená turistická oblasť bohatá na nádherné pláže, historické pamiatky a atraktívne miesta. Zahŕňa napríklad mesto Matanzas nazývané ako "Benátky Karibiku" kvôli svojim mostom a kanálom alebo oblasť Varadero s úžasnými plážami s bielym pieskom a tyrkysovou vodou. Vyhľadávané je aj letovisko Jibacoa, jedna z najlepších kubánskych destinácií na potápanie a šnorchlovanie.
cayo santa maria
Cayo guillermo

Havana

Karibská perla a hlavné mesto Kuby má bohatú históriu, živú kultúru a nádhernú architektúru. Stará Havana, historické jadro mesto zapísané nd zoznem UNESCO, je plné malebných uličiek, koloniálnych budov a pamiatok. Vedľa nej stojí za prehliadku slávny pobrežný bulvár Malecón, moderná štvrť Vedado plná obchodov a nočného života alebo elegantná štvrť Miramar, kde sídlia ambasády a luxusné rezidencie. 

Atlantické východné pobrežie

Východné pobrežie Atlantiku je známe krásnymi plážami, historickými pamiatkami a mnohými možnosťami na vodné športy ako šnorchlovanie, potápanie, jazda na vodnom skútri a windsurfing. Na východe nevynechajte výlet do národného parku Alejandro de Humboldt (UNESCO) s krásnymi cestičkami, vodopádmi a ďaždovým pralesom alebo nádherné historické mesto Baracoa. Obľúbené letovisko tejto oblasti Guardalavaca sa pýši bielymi plážami a kľudnou atmosférou.

Karibské pobrežie

Karibské pobrežie Kuby je vyhľadávanou destináciou s mnohými atraktívnymi miestami ako sú mestá s malebnou koloniálnou architektúrou Trinidad a Cienfuegos (oboje UNESCO). Živé pulzujúce centrum Santiago de Cuba sa považuje za kolísku hudobného žánru son, jedného zo základov salsy. 
kuba Havana
kuba katedrala
kuba salsa

Canarreos Archipelago

Skupina ostrovov Canarreos Archipelago juhozápadne od Kuby je nedotknutým karibským rájom obzvlášť lákavým pre milovníkov šnorchlovania, potápania, rybárčenia a bielach panenských pláží. Ostrovy, z ktorých najväčší je Cayo Largo del Sur, obklopuje niekoľko korálových útesov s podmorskými jaskyňami a bohatým morským životom.

Vedeli ste? Slovo "cayo" sa používa v karibských oblastiach pre označenie malých, plochých a nízko položených korálových ostrovo alebo piesočných ostrovčekov. Cayos často tvorí súčasť korálových útesov a môžu mať rôzny tvar a povrch, bývajú zarastené vegetáciou či pokryté iba bielym pieskom. Väčšinou ich obklopujú korálové útesy s bohatým podmorským životom.

Vnútrozemie

Pokiaľ sa vyberiete do vnútrozemia Kuby, nájdete tu nádherné prírodné parky (Topes de Collantes, Cienaga de Zapata), krásne historické mestá lákajúce na historické pamiatky, malebné starobylé uličky a koloniálnú architektúru. Turisticky atraktívne sú aj tabákové plantáže a miestne remeselné trhy.

Západná oblasť

Atraktívna a zaujímavá je aj západná oblasť Kuby s bohatou históriou, plážami, farebnými domami a exotickou prírodou. Medzi turistické lákadlá tu patrí údolie Viňales (svetové dedičstvo UNESCO) s krasovými jaskyňami, tabákovými plantážami a jedinečnou krajinou. 
kuba vinales
kuba vodopad
Náš tip: Láka vás dovolenka na Kube? U nás si vyberiete zo širokej ponuky zájazdov za skvelú cenu. Využite ponuku zvýhodnených cien first minute či last minute zájazdov.

Otázky a odpovede k dovolenke na Kube

Ako dlho trvá let na Kubu?
Ktoré časti Kuby sú najkrajšie?
Prečo si vybrať zájazd na Kubu?

Mapa - Kuba


Najlepšie hodnotené hotely - Kuba