Portugalsko

Objavte s nami to najkrajšie, čo Portugalsko ponúka.

  1. Kartago.sk
  2. Portugalsko

VITAJTE V PORTUGALSKU!

shutterstock_135427778-(1)-(1).jpg
Portugalsko
je znovuobjavenou turistickou perlou: najzápadnejšia krajina Európy má príjemné podnebie, jedny z najúžasnejších pláží na svete, malebné mestá a pamiatky na stáročnú históriu, originálnu kuchyňu a výnimočnú pohostinnosť.

Strávte dovolenku v Portugalsku v mladej a zábavnej krajine, kde si môžete užiť množstvo aktivít vrátane surfovania, kde sa stretnete s autentickým folklórom, stredovekými hradmi a modernými centrami, kde nájdete voľné pláže bez davov a pulzujúci nočný život. Je to krajina, do ktorej sa budete chcieť opakovane vracať.
Pláž v Carvoeiro

6 dôvodov, prečo ísť na dovolenku do Portugalska

  • príjemné stredomorské podnebie, krása a rozmanitosť krajiny
  • piesočnaté pláže, jedny z najkrajších v Európe
  • autenticita a kultúra krajiny, ktorá stále vzdoruje globalizácii
  • nekonečné aktivity: surfovanie, prehliadka pamiatok a nakupovanie
  • skvelé víno a jedlo, čerstvé ryby, neprekonateľné sladkosti
  • priateľskí a bezstarostní ľudia, zábava a nočný život
Surfovanie v Nazaré
Porta Cova
Pláž Camilo

Kam na dovolenku v Portugalsku?

Algarve

Región Algarve na juhu Portugalska je známy svojimi nádhernými plážami a nádhernými vlnami, ktoré z neho robia jednu z najlepších európskych surferských destinácií. Ak k tomu pridáte príjemné letné teploty po väčšinu roka, malebné dedinky, prírodu a možnosti zábavy a aktivít, získate ideálne miesto na oddychovú dovolenku. Či už si vyberiete historické mesto Faro alebo jedno z príjemných letovísk, nebudete sklamaní.

Madeira

Ostrov večnej jari Madeira je jedným z autonómnych regiónov Portugalska. Vďaka svojej nádhernej prírode, biodiverzite, vavrínovým lesom, levádam a mimoriadne príjemnému podnebiu je luxusným tipom na celoročnú dovolenku.

Lisabon

Kozmopolitné a pulzujúce hlavné mesto Portugalska Lisabon je očarujúce mesto s historickými pamiatkami, hradom, lanovkami, živou hudbou v uliciach a jedným z najväčších európskych akvárií Oceanário. Nevynechajte ani neďalekú Sintru, bývalé kráľovské letné sídlo s nádhernými palácmi.

Porto

Druhé najväčšie portugalské mesto, obklopujúce ústie rieky Douro, sa svojimi pamiatkami a šarmom nevyrovná Lisabonu. Porto, známe výrobou a vývozom portského vína, je obľúbené pre svoje pamiatky (historické centrum Porta Ribeira je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO) a široké piesočné pláže.

Azorské ostrovy

Azorské ostrovy, druhý autonómny región Portugalska, lákajú rozprávkovou prírodou, jaskyňami, krátermi, sopečnými jazerami, horúcimi prameňmi a nádhernými plážami s tmavým sopečným pieskom.
Lisabon
Azorské ostrovy
Farebné domy v meste Porto

Otázky a odpovede o dovolenke v Portugalsku

Prečo ísť na dovolenku do Portugalska?
Kam ísť v Portugalsku?
Pre koho je Portugalsko určené?
Je Portugalsko bezpečná krajina?

Mapa - Portugalsko


Najlepšie hodnotené hotely - Portugalsko