Maurícius

Objavte s nami to najkrajšie, čo Maurícius ponúka.

  1. Kartago.sk
  2. Maurícius

Vitajte na Mauríciu!


"Najprv vznikol Maurícius a potom nebo. A nebo bolo kópiou Maurícia," napísal Mark Twain vo svojom cestopise Za rovníkom z roku 1896, čím vyjadril, čo si o tomto ostrovnom raji myslí väčšina turistov. Biele pláže, tyrkysové zátoky, veľkolepé vodopády, chrámy, kostoly, farebné trhy a koloniálne vily vo francúzskom štýle obklopené zeleňou - dovolenka na Mauríciu je plná prekvapení.

6 dôvodov, prečo navštíviť Maurícius

  1. Leto po celý rok: tropické podnebie a poloha Maurícia na južnej pologuli poskytujú vynikajúce podmienky na kúpanie a opaľovanie aj počas európskej zimy.
  2. Božské pláže: biely jemný piesok, priezračný oceán a koralové útesy vás pozývajú na leňošenie na pláži a na aktivity a vodné športy.
  3. Úžasná príroda: tropický raj s veľkou biodiverzitou a množstvom prírodných zaujímavostí.
  4. Maurícijská kuchyňa: aj jedlo odráža rozmanitú zmes kultúr, ktoré tvoria tento ostrovný štát - pikantné omáčky čatní, dusené mäso, kari, polievka bujabéza, čerstvé ryby, tropické ovocie.
  5. Architektúra: Odrazom multikultúrnej zmesi sú nádherné architektonické pamiatky - farebné hinduistické chrámy, orientálne pagody, mešity, elegantné koloniálne budovy.
  6. Zábava: nakupovanie, nočný život a uvoľnení, usmievaví ľudia.
Pláž La Morne, Maurícius
Náš tip: Hľadáte dovolenku na Mauríciu? Môžete si vybrať zo širokej ponuky zájazdov za skvelú cenu. Využiť môžete aj zvýhodnené ceny first minute alebo last minute zájazdov.

Kam na dovolenku na Mauríciu

Severné pobrežie a Grand Baie: oblasť známa svojím pulzujúcim životom a pozitívnou energiou, fantastickou ponukou vodných športov (vodné lyžovanie, windsurfing, plachtenie, hlbokomorský rybolov) a množstvom obchodov a reštaurácií.

Grand Baie

Prekvitajúca turistická destinácia v krásnom zálive, ktorá si stále zachováva priateľskú atmosféru malého mesta. Bary a nočné kluby v Grand Baie sa rozbehnú po polnoci a pokračujú až do skorých ranných hodín.
Ruiny mlyna v Balaclave, Maurícius
Priezračný indický oceán
Východné pobrežie a Belle Mare: je menej zastavané a exkluzívnejšie ako západné, ponúka luxusné hotely a krásne dlhé pláže.

Belle Mare

Belle Mare, jedna z najkrajších oblastí Maurícia, sa pýši žiarivo bielou plážou a smaragdovou lagúnou, mnohými vodnými športmi a kvalitným 18-jamkovým golfovým ihriskom.

Beau Champ

Krásne letovisko Beau Champ sa nachádza priamo oproti ostrovu Ille d Cerf, kde si môžete užiť všetky druhy vodných športov od parasailingu až po vodné lyžovanie a deň zakončiť grilovaním morských plodov na pláži.
Belle Mare, Maurícius
Sedemfarebná zem v Chamarel
Južné pobrežie a Bel Ombre: juh Maurícia je drsnejší ako zvyšok ostrova, divoký, krásny a autentický. Ponúka dramatické scenérie útesov a rozbúreného mora. Zahŕňa menej "kúpacích" pláží, ale skvelé šnorchlovanie a potápanie. Priťahuje ľudí, ktorí si chcú užiť pokoj ďaleko od davov.

Blue Bay

V zátoke so známym morským parkom a rezortom Blue Bay si užijete jedno z najlepších šnorchlovania a potápania na Mauríciu.

Bel Ombre

Bel Ombre je postavené na mieste bývalej cukrovej plantáže a ponúka luxusné hotely, dokonalé vybavenie, tropickú záhradu, krásnu pláž a golfové ihrisko.
Ovocie na trhu v Port Louis, Maurícius
Tropická pláž, Maurícius
Západné pobrežie a Flic en Flac: oblasť s nádhernými bielymi plážami a romantickými západmi slnka nad oceánom je ideálna pre skvelé potápanie, bezpečné kúpanie a vodné športy.

Flic en Flac

Najznámejšia a najdlhšia pláž na západnom pobreží, chránená pred juhovýchodnými vetrami, ideálna na kúpanie, šnorchlovanie, kajakovanie a potápanie. Pobrežie Flic en Flac lemované palmami je plné obchodov, reštaurácií a barov.

Trou aux Biches

Z pôvodnej rybárskej dediny Trou aux Biches z 19. storočia sa vyvinulo mesto s obchodmi a reštauráciami, golfovým ihriskom a jednou z najkrajších pláží ostrova s bielym pieskom v tieni stromov casuarina.

Le Morne

Oblasť Le Morne predstavuje bielu pláž snov, lagúnu chránenú útesmi a skvelé golfové ihrisko na úpätí impozantného pohoria. Pláž je okrem iného skvelá na kitesurfing a windsurfing.
Ryby na trhu v Port Louis, Maurícius
Všadeprítomné murícijské opice

Otázky a odpovede o dovolenke na Mauríciu

Prečo si vybrať dovolenku na Mauríciu?
Ktoré je najlepšie letovisko na Mauríciu?
Kde sú najkrajšie miesta na Mauríciu?

Destinácie v krajine - Maurícius

Mapa - Maurícius


Najlepšie hodnotené hotely - Maurícius