Srí Lanka

Objavte s nami to najkrajšie, čo Srí Lanka ponúka.

  1. Kartago.sk
  2. Srí Lanka

shutterstock_303389006xxx.jpg
Vitajte na Srí Lanke!

Srí Lanka, krajina plná tajomstiev, nedotknutých pláží, nádhernej fauny a flóry a lahodného čaju. Ostrov pri juhovýchodnom pobreží Indie, obmývaný Indickým oceánom a Bengálskym zálivom, ponúka exotickú dovolenku s vyváženou kombináciou oddychu na plážach a spoznávania jedinečných prírodných, kultúrnych a historických skvostov.
Na dovolenke na Srí Lanke budete mať toľko možností, že nebudete vedieť, čo ďalej. Keď vás omrzí kúpanie a opaľovanie na pláži, vydajte sa za dobrodružstvom do srílanských národných parkov. Ak budete mať šťastie, okrem nádhernej tropickej prírody uvidíte vo voľnej prírode aj ich "divokých" obyvateľov, ako sú slony, leopardy, opice a byvoly. Keď vás tropické podnebie pobrežia omrzí, vnútrozemie ostrova vás schladí podnebím a atmosférou podobnou starému Anglicku. V srdci Srí Lanky sa nachádza slávny kultúrny trojuholník, kde sa môžete vydať po stopách budhizmu a starovekých civilizácií. Nezabudnuteľným zážitkom je aj návšteva srílanských čajových plantáží, ktoré sa rozprestierajú v nadmorskej výške okolo 2 000 metrov, a tiež lahodná chuť a vôňa cejlónskeho čaju.
Zberačka čajových ístkov na Srí Lanke
Sigiriya a slon na Srí Lanke
Vedeli ste to? Názov Srí Lanka znamená "požehnaná žiarivá krajina".

7 dôvodov, prečo dovolenkovať na Srí Lanke

  1. Exotická dovolenka spájajúca oddych na pláži s poznávaním
  2. Krásne pláže bez davov turistov ideálne na opaľovanie a vodné športy
  3. Krásna tropická príroda a národné parky s možnosťou pozorovania divokej prírody
  4. Množstvo jedinečných koloniálnych, budhistických a starobylých pamiatok
  5. Slávne čajové plantáže a jeden z najlepších čajov na svete
  6. Zdravá kuchyňa plná morských plodov, vône škorice a indického korenia
  7. Priateľskí a pohostinní ľudia a ich pozoruhodná kultúra
Dambulla, Srí Lanka
Rybári v Galle, Srí Lanka
Náš tip: Hľadáte dovolenku na Srí Lanke? Tu si môžete vybrať zo širokej ponuky zájazdov za skvelú cenu. Využiť môžete aj zvýhodnené ceny first minute alebo last minute zájazdov na Srí Lanku.

Kam na Srí Lanku?

Ako východiskový bod pre vašu dovolenku na Srí Lanke odporúčame dovolenkové strediská na južnom, západnom alebo východnom pobreží ostrova, ktoré ponúkajú kvalitné hotely v dosahu krásnych pláží. Na západnom pobreží si môžete vybrať z letovísk ako Kalutara, Beruwella alebo Kammala, zatiaľ čo na južnom pobreží sa vám budú páčiť letoviská Bentota a Weligama. Ak pred kúpaním a opaľovaním na pláži dávate prednosť poznávaniu, vydajte sa do hlavného mesta Kolombo, ktoré je skvelou základňou na spoznávanie ostrova.

Otázky a odpovede o dovolenke na Srí Lanke

Prečo ísť na dovolenku na Srí Lanku?
Kam na dovolenku na Srí Lanke?
Čím je Srí Lanka známa?

Mapa - Srí Lanka


Najlepšie hodnotené hotely - Srí Lanka

Je nám ľúto, momentálne nie sú dostupné žiadne zájazdy. Prezrite si našu aktuálnu ponuku dovoleniek .