Taliansko

Objavte s nami to najkrajšie, čo Taliansko ponúka.

  1. Kartago.sk
  2. Taliansko

...za menej ako 2 hodiny letu sa ocitnete v kúzelnom prostredí hebkých pláží, teplého mora a vynikajúcej talianskej kuchyne. Benvenuti Italia!

Taliansko je jedinečné pre každého návštevníka. Nie je divu, že patrí  najviac navštevovaným krajinám sveta. Pre návštevníkov zo Slovenskej republiky je Taliansko príťažlivé predovšetkým nekonečnými plážami, ktoré obmýva celkom 5 morí: Ligúrske, Tyrhénske, Stredozemné, Iónske a Jadranské, a tiež svojou blízkou dostupnosťou, kde za menej ako 2 hodiny letu sa ocitnete v kúzelnom prostredí hebkých pláží, šumiacich paliem a teplého mora... Navyše môžete počítať s kvalitnou úrovňou služieb a skvelou kuchyňou.

Taliansko
má veľa čo ponúknuť svojim turistom, je domovom olivového oleja, cestovín, výborného vína a žiariaceho slnka. Nájdete tu nespočetne malebných miest, ktoré nemôžete minúť bez povšimnutia, tisíce historických pamiatok, rímskych ruín i renesančných palácov. Do vašej pozornosti dávame 3 talianske lahôdky pre výber dokonalej dovolenky:

 Kalábria
s jej jedinečnou polohou na samotnom juhu Apeninského polostrova medzi  okúzľujúcim  Jónskym a upokojujúcim Tyrhénskym  morom, kde sú impozantné vápencové útesy „obrastené“ historickými mestečkami striedanými plážami pozdĺž  nádherného tyrkysového mora, z ktorého sa ako chrbty obrovských veľrýb týčia Liparské ostrovy so sopkou Stromboli. Na každom návštevníkovi záleží, ako strávi svoju dovolenku. Taliansko k tomu dáva nepreberný výber možností. Fascinujúca príroda a neuveriteľné množstvo kultúrnych pamiatok sú veľkou výzvou nielen plážovej dovolenky. Bola by predsa škoda odísť z Kalábrie bez večerného ruchu v uličkách mesta Tropea, ktoré visí na skale nad morom ako vtáčie hniezdo, či bez pohľadu na zadymený kužeľ Stromboli pri západe slnka z terasy niektorého vyhliadkového baru Capo Vaticano.

 Sardínia
Sardínia je silne kresťanský ostrov so svojou špecifickou identitou a zvykmi, ktoré sa tu udržiavajú stáročia. Rodina je na prvom mieste, vplyv tradícií sa prejavuje aj v obliekaní a v  usporadúvaní rôznych slávností. Pre turistov, ktorí majú radi históriu a architektúru, ostrov ponúka niekoľko vyhliadkových veží, rímske mestá plné starých amfiteátrov a kúpeľov. Názov ostrova sa často vyskytuje aj v spoločenských rubrikách. Napríklad slovo „ Costa Smeralda“ znamená honosnosť a sídla tu majú talianska smotánka i hviezdy Hollywoodu. Na niektorých plážach je dokonca predpísané nosenie šperkov a drahých rób. Takže ak chcete stretnúť alebo zazrieť svojho obľúbeného herca či speváka na dovolenke, je možné, že ho stretnete práve tu. Sardínčania dodržiavajú – ako všetci južania – obednú siestu, a tak sa môže stať, že výlet za nákupmi môže skončiť skôr ako sa začne  a to pri zatvorených obchodoch. No v každom prípade má Sardínia svoje čaro a určite sa oplatí tento ostrov navštíviť.

 Sicília
najväčší ostrov Talianska a celého Stredomoria vôbec, sa pýši najväčším počtom slnečných dní v Európe. Ostrov láka turistov z celého sveta nielen svojim subtropickým podnebím s horúcimi letami, ale i množstvom historických pamiatok, zaradených do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva organizácie UNESCO. Ostrov Sicília obmývajú tri moria - Stredozemné na juhozápade, Tyrhénske na severe a Iónske more na východe. Má jedinečnú strategickú polohu, uprostred cesty medzi Suezským prieplavom a Gibraltarom. Romantické pláže, dychberúca príroda, rozsiahle vinice, horské hrebene, dominantná sopka Etna, vynikajúca kuchyňa a pravá sicílska rodinná atmosféra, robia z tohto malebného ostrova miesto, ktoré si hneď po prvej návšteve zamilujete.

Príjemné prežitie Vašej dovolenky Vám praje kolektív pracovníkov cestovnej kancelárie KARTAGO Tours.

Mapa - Taliansko


Najlepšie hodnotené hotely - Taliansko