Taliansko

Objavte s nami to najkrajšie, čo Taliansko ponúka.

  1. Kartago.sk
  2. Taliansko
italie-vlajka.jpg

VITAJTE V TALIANSKU!

Bella Italia! Od alpských vrcholov cez olivové háje a vinice až po slnečné pláže - v tejto krajine sa skvele žije, skvele je a skvele sa tu relaxuje. Taliansko má všetko, po čom srdce turistu túži: priaznivé podnebie, nádherné pláže, lyžiarske strediská, jazerá s krištáľovou vodou, kultúrnu krajinu s typickými mestami, vynikajúcu kuchyňu a pamiatky UNESCO na každom kroku. V Európe je ťažké konkurovať turistickej ponuke Talianska.
Krásne pobrežie Talianska
Chcete lepšie spoznať krásy Talianska? Najťažšie je rozhodnúť sa, kde začať. Láka vás more alebo dávate prednosť lyžovačke v špičkových strediskách v Dolomitoch? Chceli by ste preskúmať jazero Garda alebo vinice Toskánska? Snívate o Ríme, Benátkach, rozprávkovej Sicílii, divokej Sardínii, Kalábrii alebo pokojnejšej Ischii? Máte namierené za talianskymi pamiatkami alebo kultovou kuchyňou? Ale prvá otázka znie: ako sa vlastne dostanete do Talianska, vlastným autom alebo lietadlom?

Prečo si na dovolenku vybrať práve Taliansko?

  • Taliansko je z veľkej časti v objatí Stredozemného mora a môže sa pochváliť 7 600 kilometrami pobrežia s 5 moriami (Stredozemným, Jadranským, Iónskym, Ligúrskym a Tyrhénskym).
  • 407 modrých vlajok: toľko ocenení kvality získali talianske pláže v roku 2019. Pláže ocenené prestížnou značkou "Bandiera Blu" nájdete po celom Taliansku.
  • Taliansko sa s Francúzskom delí o najvyššiu horu Európy - Mont Blanc, alias Monte Bianco (4 810 m). So Švajčiarskom sa delí o siedmu najvyššiu horu Álp - Matterhorn alebo Monte Cervino (4 478 m).
  • Taliansko je domovom troch aktívnych sopiek v Európe: Etny na Sicílii, Vezuvu v Neapole a Stromboli na Lipari.
  • Taliansko má 55 pamiatok zapísaných na zozname svetového dedičstva UNESCO! Vďaka nim prichádza do Talianska 51 miliónov návštevníkov ročne.
  • Taliansky duch je srdečný, bezprostredný a živý. Taliani milujú rodinu a spoločnosť a vedia si vychutnať zvodné dolce fare niente.
Sardínia
Pobrežie Sardínie
Náš tip: Hľadáte dovolenku v Taliansku? Tu si môžete vybrať zo širokej ponuky zájazdov za skvelú cenu. Využiť môžete aj zvýhodnené ceny first minute alebo last minute zájazdov do Talianska.

Najznámejšie dovolenkové oblasti Talianska

Kalábria

Kalábria s jej jedinečnou polohou na samotnom juhu Apeninského polostrova medzi okúzľujúcim Jónskym a upokojujúcim Tyrhénskym morom, kde sú impozantné vápencové útesy „obrastené“ historickými mestečkami striedanými plážami pozdĺž nádherného tyrkysového mora, z ktorého sa ako chrbty obrovských veľrýb týčia Liparské ostrovy so sopkou Stromboli. Na každom návštevníkovi záleží, ako strávi svoju dovolenku. Taliansko k tomu dáva nepreberný výber možností. Fascinujúca príroda a neuveriteľné množstvo kultúrnych pamiatok sú veľkou výzvou nielen plážovej dovolenky. Bola by predsa škoda odísť z Kalábrie bez večerného ruchu v uličkách mesta Tropea, ktoré visí na skale nad morom ako vtáčie hniezdo, či bez pohľadu na zadymený kužeľ Stromboli pri západe slnka z terasy niektorého vyhliadkového baru Capo Vaticano.

Sardínia

Sardínia je silne kresťanský ostrov so svojou špecifickou identitou a zvykmi, ktoré sa tu udržiavajú stáročia. Rodina je na prvom mieste, vplyv tradícií sa prejavuje aj v obliekaní a v  usporadúvaní rôznych slávností. Pre turistov, ktorí majú radi históriu a architektúru, ostrov ponúka niekoľko vyhliadkových veží, rímske mestá plné starých amfiteátrov a kúpeľov. Názov ostrova sa často vyskytuje aj v spoločenských rubrikách. Napríklad slovo „ Costa Smeralda“ znamená honosnosť a sídla tu majú talianska smotánka i hviezdy Hollywoodu. Na niektorých plážach je dokonca predpísané nosenie šperkov a drahých rób. Takže ak chcete stretnúť alebo zazrieť svojho obľúbeného herca či speváka na dovolenke, je možné, že ho stretnete práve tu. Sardínčania dodržiavajú – ako všetci južania – obednú siestu, a tak sa môže stať, že výlet za nákupmi môže skončiť skôr ako sa začne  a to pri zatvorených obchodoch. No v každom prípade má Sardínia svoje čaro a určite sa oplatí tento ostrov navštíviť.

Sicília

Najväčší ostrov Talianska a celého Stredomoria vôbec, sa pýši najväčším počtom slnečných dní v Európe. Ostrov Sicília láka turistov z celého sveta nielen svojim subtropickým podnebím s horúcimi letami, ale i množstvom historických pamiatok, zaradených do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva organizácie UNESCO. Ostrov Sicília obmývajú tri moria - Stredozemné na juhozápade, Tyrhénske na severe a Iónske more na východe. Má jedinečnú strategickú polohu, uprostred cesty medzi Suezským prieplavom a Gibraltarom. Romantické pláže, dychberúca príroda, rozsiahle vinice, horské hrebene, dominantná sopka Etna, vynikajúca kuchyňa a pravá sicílska rodinná atmosféra, robia z tohto malebného ostrova miesto, ktoré si hneď po prvej návšteve zamilujete.

 
Sicília panoráma

Otázky a odpovede o Taliansku

Prečo si vybrať Taliansko na dovolenku?
Aké sú najväčšie atrakcie Talianska?
Ako je lepšie cestovať do Talianska, autom alebo lietadlom?

Mapa - Taliansko


Najlepšie hodnotené hotely - Taliansko