Chorvátsko

Objavte s nami to najkrajšie, čo Chorvátsko ponúka.

 1. Kartago.sk
 2. Chorvátsko

VITAJTE V CHORVÁTSKU!

vlajka-chorvatsko.png

Do Chorvátska sa vraciame na dovolenku, akoby to bol náš domov. Okrem toho, že chorvátske pobrežie je blízko a patrí k najkrajším na Jadrane, svoju úlohu zohráva aj slovanský jazyk, vďaka ktorému sa necítime stratení, priateľská povaha Chorvátov a spoločné dedičstvo Rakúsko-Uhorska.
Chorvátsko, pohľad na Dubrovník
Ostrov Brač

Prečo ísť na dovolenku do Chorvátska?

 1. Pre krásne pobrežie Jadranského mora, ktoré je na chorvátskej strane členité, zelené a plné ostrovov a ostrovčekov. Kamienkové pláže sú známe svojou priezračnou vodou a príjemné počasie je vhodné na kúpanie od júna do septembra.
 2. Za jedinečnou prírodou - medzi ôsmimi národnými parkami vynikajú Plitvické jazerá, 295 km2 krasových zázrakov chránených UNESCO, kde nájdete medvede, vlky, rysy a kamzíky.
 3. Pre aktívnu dovolenku - v Chorvátsku si môžete užiť šnorchlovanie, potápanie, horolezectvo, turistiku, horskú cyklistiku a ďalšie športy.
 4. Pre poznávanie pamiatok, zdravú kuchyňu a pokojný životný štýl - najlepšie všetko v jednom. Dať si šalát z chobotnice v dubrovníckej taverne, popíjať plavac a pozorovať okolie je pre Stredoeurópana skvelá terapia.
Rovinj, Chorvátsko
Vinice v Dalmácií
Náš tip: Hľadáte dovolenku v Chorvátsku? Tu si môžete vybrať zo širokej ponuky zájazdov za skvelú cenu. Využiť môžete aj zvýhodnené ceny first minute alebo last minute zájazdov do Chorvátska.

Každá oblasť Chorvátska má svoje čaro

 • Istria, známa ako "chorvátske Toskánsko", oplýva vinicami, olivovými hájmi, pamiatkami z rímskeho obdobia (Pula, Poreč, Rovinj) a typickou benátskou architektúrou.
 • Kvarnerská riviéra s ostrovmi Cres, Lošinj, Krk a Rab očarí priezračným morom, kúpeľnou atmosférou a zalesnenými kopcami.
 • Severná Dalmácia je obľúbená pre svoje kamienkové pláže, čisté more, úžasnú prírodu (národné parky Paklenica a Plitvické jazerá) a pamiatky v Zadare a Šibeniku.
 • Stredná Dalmácia s Makarskou a ostrovmi Brač a Hvar je vrcholom regiónu s nádhernými bielymi plážami lemovanými borovicami, pohorím Biokovo a veľkolepým mestom Split.
 • Južná Dalmácia s tyrkysovým morom, stredomorskou atmosférou a mestom Dubrovník, ktoré sa svojou krásou vyrovná Benátkam, je jedným z najväčších turistických magnetov Chorvátska.

Mapa - Chorvátsko


Najlepšie hodnotené hotely - Chorvátsko

Je nám ľúto, momentálne nie sú dostupné žiadne zájazdy. Prezrite si našu aktuálnu ponuku dovoleniek .