Dominikánska republika

Objavte s nami to najkrajšie, čo Dominikánska republika ponúka.

  1. Kartago.sk
  2. Dominikánska republika
Vlajka-dominikanska-rep.jpg

Dominikánska republika je tropickou perlou v srdci Karibiku. Ostrov Hispaniola, ktorý sa nachádza v blízkosti obratníka Raka, má veľmi príjemné podnebie počas celého roka a zaujímavú koloniálnu históriu. "Raj na zemi" - tak ho nazval sám Krištof Kolumbus.

Dominikánska republika sa nachádza vo východnej časti ostrova a môže sa pochváliť najkrajšími plážami s jemným pieskom, morom jedinečných farieb, kokosovými palmami a nedotknutou tropickou vegetáciou. Čerešničkou na torte je vynikajúca kuchyňa, ktorá nesklame žiadneho gurmána. Vychutnajte si všetky atrakcie dovolenky v Dominikánskej republike.
Tropická pláž v Dominikánskej republike

6 dôvodov, prečo ísť na dovolenku do Dominikánskej republiky

  1. pláže označované za jedny z najkrajších na svete,
  2. slnko a teplé more v každom ročnom období,
  3. na Karibik veľmi prijateľné ceny,
  4. úchvatná tropická príroda,
  5. koloniálna história a pamiatky,
  6. a predovšetkým uvoľnená atmosféra rytmov merengue.
Pobrežie Dominikánskej republiku
Náš tip: Máte záujem o dovolenku v Dominikánskej republike? Tu si môžete vybrať zo širokej ponuky zájazdov za skvelú cenu. Využiť môžete aj zvýhodnené ceny first minute alebo last minute zájazdov do Dominikánskej republiky.

Kam na dovolenku do Dominikánskej republiky?

Najobľúbenejším letoviskom je živé Punta Cana na východe krajiny. Okrem nádherných pláží na čele so známym Bavarom tu máte na dosah ruky všetko, čo si len môžete priať. Zábavné podniky, športové centrá, obchody, vynikajúce reštaurácie a živé bary. Perfektne vybavené letoviská Bayahibe a La Romana na juhu sú tiež obklopené krásnou prírodou a sú rajom pre milovníkov potápania a šnorchlovania. Poloha neďalekého letoviska Boca Chica v zálive zaručuje pokojné more a minimálne hĺbky, takže je skvelou voľbou pre rodiny s deťmi. Polostrov Samaná na severovýchode je obľúbenou destináciou nielen pre svoje krásne pláže, ale najmä pre svoju nedotknutú prírodu.

Otázky a odpovede o dovolenke v Dominikánskej republike

Prečo ísť na dovolenku do Dominikánskej republiky?
Čím je Dominikánska republika známa?
Pre koho je dovolenka v Dominikánskej republike určená?

Mapa - Dominikánska republika


Najlepšie hodnotené hotely - Dominikánska republika