Egypt

Objavte s nami to najkrajšie, čo Egypt ponúka.

egypt.jpg

VITAJTE V EGYPTE!

Egypt, krajina na severe Afriky, je vzdialená od Bratislavy len 4 hodiny letu. Turisti milujú Egypt z dvoch hlavných dôvodov: pre úžasné potápanie medzi koralovými útesmi na pobreží Červeného mora a pre jedinečné pamiatky starovekého Egypta v povodí Nílu, od Abú Simbelu na juhu cez Luxor a Káhiru až po Alexandriu na severe. Egypt však ponúka oveľa viac: môžete sa vydať do púšte na ťavách, plaviť sa po Níle, dokonca si zahrať golf. Na vstup do krajiny nepotrebujete žiadne zložité formality ani povinné očkovanie.
Cheopsova pyramída
Pobrežie Červeného mora

Prečo ísť na dovolenku do Egypta?

  • Kvôli jeho celoročne príjemnému podnebiu. Egypt je ideálnou dovolenkovou destináciou pre všetkých, ktorí túžia po slnku a vyhriatom mori kedykoľvek počas roka.
  • Pre pláže s jemným pieskom s pozvoľným vstupom do vody, ideálne na leňošenie a pre malé deti.
  • Pre fantastické potápanie v Červenom mori s priezračnou teplou vodou a fascinujúcim svetom koralových útesov. Vďaka mnohým kvalitným potápačským centrám sa do hlbín môžu pozrieť aj úplní začiatočníci.
  • Vidieť pyramídy a chrámy starovekej civilizácie, ako aj pamiatky z kresťanskej a islamskej éry.
  • Využiť možnosť previezť sa po púšti.
  • Využiť lacné nákupy, orientálnu atmosféru súkov a zaujímavú kuchyňu so zmesou afrických, arabských a stredomorských chutí.
Pyramídy v Gíze
Pláž v Egypte
Náš tip: Hľadáte dovolenku v Egypte? Tu si môžete vybrať zo širokej ponuky zájazdov za skvelú cenu. Využiť môžete aj zvýhodnené ceny first minute alebo last minute zájazdov do Egypta.

Kam na dovolenku do Egypta?

Najväčším magnetom je pobrežie Červeného mora a celoročne priaznivé podnebie. Nezáleží na tom, či si vyberiete africkú stranu s letoviskami Hurghada a Marsa Alam alebo Sharm El Sheikh na Sinajskom polostrove. Teplota vzduchu sa na jednotlivých miestach líši len nepatrne, more je všade krásne čisté.
Plavba po Níle
Relax na hotelovej pláži

Otázky a odpovede o Egypte

Prečo ísť na dovolenku do Egypta?
Aké sú najlepšie letoviská v Egypte?
Ako dlho trvá let do Egypta?

Mapa - Egypt


Najlepšie hodnotené hotely - Egypt