Cyprus

Objavte s nami to najkrajšie, čo Cyprus ponúka.

Vitajte na Cypre!

shutterstock_163803443-final.jpg
Stredomorský ostrov Cyprus je jednou z najpríjemnejších dovolenkových destinácií. Je obdarený slnkom, neuveriteľne priezračným a čistým morom, krásnou prírodou, vynikajúcim jedlom a vínom a starobylými pamiatkami. Niet divu, že podľa mýtov si ho Afrodita, grécka bohyňa krásy a lásky, vybrala za svoje rodisko.

Či už chcete na dovolenke na Cypre len zabárať nohy do teplého piesku a opaľovať sa na stredomorskom slnku, alebo objavovať čaro podmorského sveta, vyskúšať vodné športy či ochutnať vynikajúce víno, Cyprus je to pravé miesto. Nezáleží na tom, či si vyberiete letoviská severného Cypru (turecké) alebo jedno z letovísk západného a južného Cypru (grécke).
Most milencov
Dedinka Lania

7 dôvodov, prečo ísť na dovolenku na Cyprus

  • Perfektné stredomorské podnebie a 300 slnečných dní v roku: s priemernou ročnou teplotou 24 °C je podnebie na Cypre jedno z najstabilnejších a najteplejších v Európe.
  • Úžasné pláže a dokonale čisté more: na Cypre nájdete všetko, biely jemný piesok, kamienky a skaly, divoké zátoky aj dlhé pláže s vybavením.
  • Uvoľnený životný štýl a bezstarostní ľudia: Cyperčania majú srdečnú a priateľskú povahu a radi si užívajú život. Vyskúšajte to aj vy.
  • Zábava: K množstvu ponúkaných aktivít patria vodné športy, nakupovanie a prehliadka pamiatok.
  • Originálna gastronómia: Cyperská kuchyňa je zaujímavou zmesou tureckých a gréckych jedál. Cyperské víno Commandaria je neodolateľné.
  • Nočný život: Na Cypre je množstvo nočných klubov, barov a diskoték, pričom najlepšie párty s koncertmi pod holým nebom sa konajú od júna do augusta.
  • Bezpečnosť: Cyprus je známy ako jedna z najbezpečnejších krajín v Európe s nízkou mierou kriminality.
Pláž Nissi
Antický Kourion
Náš tip: Hľadáte dovolenku na Cypre? Tu si môžete vybrať zo širokej ponuky zájazdov za skvelú cenu. Využiť môžete aj zvýhodnené ceny first minute alebo last minute zájazdov na Cyprus.

Otázky a odpovede o dovolenke na Cypre

Prečo navštíviť Cyprus?
Čo robiť na Cypre?
Je Cyprus bezpečná krajina?

Destinácie v krajine - Cyprus

Mapa - Cyprus


Najlepšie hodnotené hotely - Cyprus