Zanzibar

Objavte s nami to najkrajšie, čo Zanzibar ponúka.

Vitajte na Zanzibare!

shutterstock_320341298x.png

Africký Zanzibar je známy svojimi nádhernými plážami s bielym pieskom, ktoré v kombinácii s priezračnou vodou Indického oceánu a rovníkovým slnkom vytvárajú dokonalý plážový raj. Zanzibar nie je jeden ostrov, ako si mnohí často myslia, ale súostrovie - najväčší z ostrovov je Unguja (často nazývaný jednoducho Zanzibar), ktorý akoby chcel omámiť všetky zmysly svojich návštevníkov. Je pokrytý bujnou tropickou vegetáciou, ktorá ukrýva háje škoricovníkov, korenia, vanilky, klinčekovníkov a muškátových orieškov a zabudnuté rybárske dedinky len kúsok od luxusných hotelových rezortov na plážach ako z katalógu.

8 dôvodov, prečo dovolenkovať na Zanzibare

 1. biele piesočnaté pláže obmývané priezračnými vodami Indického oceánu
 2. teplo a slnko po celý rok a vyhriaté more
 3. romantická atmosféra pokojného tropického ostrova s čarovnými západmi slnka
 4. šnorchlovanie a potápanie pri korálových útesoch
 5. Stone Town alebo "Kamenné mesto" s úzkymi uličkami, ktoré napriek neúprosnému zubu času stále ponúkajú pohľad na niekdajšiu slávu zanzibarského sultanátu, zaujímavú architektúru a jedinečnú atmosféru
 6. záhrady s exotickým korením, ktoré môžete obdivovať na "spice tour"
 7. jedinečná kultúra vďaka pestrej histórii Zanzibaru, zmes kultúr rôznych etnických skupín
 8. krásna tropická príroda s možnosťou výletov na safari
Masajovia
Pobrežie Zanzibaru

Kam na Zanzibar?

Ak vás na dovolenke lákajú rozprávkové pláže, vyhriaté priezračné vody Indického oceánu a exotická atmosféra, na Zanzibare sa vám bude páčiť kdekoľvek. Aké sú však najobľúbenejšie miesta na Zanzibare?
 • Nungwi - letovisko na najsevernejšom cípe ostrova s krásnou, niekoľko kilometrov dlhou plážou obmývanou priezračným morom. Je to ideálne miesto na oddychovú dovolenku s možnosťou potápania a šnorchlovania, ako aj ďalších aktivít.
 • Kendwa - roztomilé letovisko ležiace južne od obľúbeného Nungwi je na zanzibarské pomery známe romantickými západmi slnka a bujarými večernými párty.
 • Kiwengwa - jedno z väčších turistických letovísk na severovýchode Zanzibaru je pokojným miestom s rozprávkovými plážami na dosah krásnej tropickej prírody.
 • Pingwe - čaro jedného z najkrajších letovísk na východnom pobreží Zanzibaru spočíva v lagúne, ktorá ho obklopuje z troch strán.

Otázky a odpovede o dovolenke na Zanzibare

Prečo ísť na dovolenku na Zanzibar?
Kam sa vybrať na Zanzibar?
Čím je Zanzibar známy?