Kapverdské ostrovy

Objavte s nami to najkrajšie, čo Kapverdské ostrovy ponúka.

  1. Kartago.sk
  2. Kapverdské ostrovy

V priebehu vášho pobytu je pre vás pripravená bohatá ponuka fakultatívnych výletov. S  podrobnou ponukou fakultatívnych výletov sa môžete zoznámiť v mieste pobytu. Fakultatívne výlety sú organizované v optimálnej podobe miestnym poskytovateľom služieb. Uvádzané ceny sú orientačné. Kapverdské súostrovie je súbor desiatich väčších a niekoľkých malých ostrovov uprostred rovníkového Atlantiku. Najbližšou pevninou je pobrežie afrického Senegalu, vzdialené 500 km. Kapverdy sú pomenované podľa polostrova Zelený Mys (francúzsky Cap-Vert), ktorý tvorí najzápadnejší bod kontinentálnej Afriky. Vzhľadom na svoju polohu v južných pasátových moriach sú ostrovy ideálnym miestom pre odpočinok pri stále teplom mori. Poloha južnejšia ako napríklad Dominikánska republika alebo Jamajka zaručuje tiež teplé a stále počasie. Ostrovy sú výsledkom sopečnej činnosti a vďaka ich rozmanitosti je možné ich porovnať s podobne vzniknutými, ale oveľa severnejšie ležiacimi Kanárskymi ostrovmi. 


Kapverdy – ostrov Boa Vista

Najvýchodnejší a zároveň 3. najväčší ostrov Kapverdského súostrovia, známy svojimi nekonečnými plážami, vrátane 18 km dlhej pláže Santa Monica Beach, ktorá je vyhlásená za jednu z najkrajších pláží celého sveta. Donedávna celkom neznámy ostrov sa rozkladá na ploche 620 km² a má necelých 4000 obyvateľov. Veľkou atrakciou sú tu okrem 1000 druhov pestrofarebných rýb aj morské korytnačky, ktorých je tu vďaka ideálnemu prostrediu veľké množstvo. V roku 2007 tu bolo postavené medzinárodné letisko a od toho času sa ostrov Boa Vista stal vyhľadávaným letoviskom, ideálnym pre strávenie pokojnej dovolenky spojenej s množstvom aktivít, medzi ktoré patrí rybárčenie, windsurfing, surfovanie, potápanie, ale aj turistika a iné. Ostrov je tiež známy svojimi útesmi a silnými prúdmi, ktoré spolu s vysokým obsahom železa v miestnych horninách, mätúcim kompasy, spôsobili, že okolie ostrova sa stalo pohrebiskom a vrakoviskom mnohých lodí. Ostrov Boa Vista je rovnako ako známy ostrov Sal určený všetkým, ktorí chcú prežiť ideálnu dovolenku v hoteli na pláži v civilizáciou len málo dotknutom prostredí.

Kapverdy – ostrov Sal

Atraktívna, v posledných rokoch pre medzinárodnú turistiku objavená prázdninová destinácia Kapverdy, ponúka odpočinok na krásnych plážach ostrovov Sal, Boa Vista alebo Maio. Turistickým centrom Kapverdského súostrovia je ostrov Sal. Vďaka medzinárodnému letisku  sa stal ľahko dostupným nielen pre európskych turistov. Na ostrove Sal pôsobí stály delegát CK Exim & Kartago tours, ktorý klientom cestovnej kancelárie poskytuje služby, aké sú bežné i v iných destináciách. Na juhu ostrova leží pri nádhernej bielej pláži v zátoke pôvodne rybárska dedinka, dnes skôr turistické mestečko, Santa Maria. Farba miestneho mora a jeho prívetivosť sa môžu bez pochýb porovnávať s najkrajšími plážami Karibiku. Pre príjemné a bezproblémové prežitie Vašej dovolenky Vám odporúčame, aby ste sa zoznámili s destináciou, do ktorej cestujete. Venujte pozornosť informáciám o miestnych zvyklostiach, podnebí a o možnostiach krajiny, ktorú sa chystáte navštíviť. Prajeme Vám krásnu dovolenku! 

 

Informácie o dovolenke na Kapverdských ostrovoch

PODNEBIE – OBLEČENIE

Kapverdské ostrovy patria do pasátového pásma suchých trópov. V miestnom tropickom podnebí je najvhodnejšie najmä ľahké bavlnené oblečenie. Pri občasnom večernom ochladení (rozdiel medzi dennými a večernými teplotami môže byť až 10 oC) a  taktiež v klimatizovaných priestoroch, môžete využiť ľahké pulóvre, bundy alebo svetre. 

PRENÁJOM AUTA – VÝLETY

Malé auto na deň stojí cca 60-70 EUR. Špeciálne auto (mikrobus, auto s odnímateľnou strechou a pod.) stojí  na deň od 80-100 EUR. Uvedené ceny sú iba orientačné a je v nich zahrnutých max 80 km/deň. Pri požičaní auta na letisku platia zvláštne zvýšené taxy.  K prenájmu auta je potrebné mať platný vodičský preukaz SR (medzinárodný vodičský preukaz výhodou), kreditnú kartu a dosiahnutý vek 21 rokov. S podrobnou ponukou fakultatívnych výletov sa môžete zoznámiť priamo na mieste pobytu. Pri rozhodovaní o účasti na týchto zájazdoch je potrebné uvedomiť si odlišnosť miestnych prírodných, ekonomických a sociálnych podmienok, ako aj inú kultúru myslenia a správania miestneho obyvateľstva. Pochopenie, tolerancia a flexibilita zo strany návštevníkov sú potrebné na to, aby bolo možné vychutnať si program čo najviac.

MOBILNÉ TELEFÓNY A INTERNET

Na Kapverdských ostrovoch funguje mobilné telefonické spojenie v oblastiach, kde sa turisti pohybujú, väčšinou bez väčších porúch. Prekážkou však môže byť niekedy kolísajúca sila signálu. O rozsahu a možnostiach vlastného roamingu sa prosím, informujte u svojho mobilného operátora.
Prístup na internet je spravidla za poplatok, umožnený v hoteloch vyššej kategórie. Overte si, prosím, v popise jednotlivých hotelov. V letoviskách sú aj internetové kaviarne.

 

ELEKTRINA

Na Kapverdských ostrovoch  je väčšinou striedavý prúd s napätím 220 V a európska norma zásuviek s dvoma kolíkmi (možno do nich zapojiť slovenské elektrospotrebiče). Vzhľadom na obmedzené zdroje výroby elektrickej energie, dochádza občas k výpadkom dodávok elektriny, ktoré sú nahrádzané výrobou energie miestnymi generátormi v obmedzenom rozsahu. 

PLÁŽE – PLÁVANIE

Pláže sú veľmi krásne a relatívne ešte málo turisticky využité. Kúpanie na najobľúbenejšej a najpopulárnejšej pláži pri mestečku Santa Maria pred hotelovou zónou je bezpečné (z hľadiska morských prúdov). Vzhľadom na podmorské prúdy pozdĺž niektorých ďalších  pláží sa neodporúča plávať ďaleko do mora a buďte opatrní pri vodných športoch ako napr. plachtenie alebo windsurfing. Na pláž si so sebou neberte žiadne šperky alebo cennosti: príležitosť robí zlodeja!

PLATENIE A PREPITNÉ

Na mieste je najvhodnejšie  platiť v  EUR alebo v malej miere v USD v hotovosti. Bežný účet v hoteli je možné hradiť kreditnými kartami ako sú Visa a  MasterCard, karty Maestro nie sú zvyčajne akceptované. Oficiálny výmenný kurz je všade rovnaký, pretože miestne escudo je pevne viazané na EUR v pomere 1 EUR = 110 CVE. V jednotlivých hoteloch alebo zmenárňach však môže byť rozdielny servisný poplatok za výmenu.  Prepitné je bežné a je považované za samozrejmú súčasť poskytovania služieb. Pri obsluhe, v reštauráciách, u kaderníka a pod., sa očakáva prepitné vo výške 10% účtu. Prepitné je očakávané za všetky, aj keď bežné služby ako je odnesenie batožiny alebo upratanie hotelovej izby. Nie je neobvyklé, že ochota poskytnúť prepitné sa odrazí na kvalite služieb. Samozrejme, rozhodnutie o poskytnutí prepitného je vo Vašich rukách. Kvalitnejšie hotely majú bankomat, ktorý rovnako nájdete na ďalších turistických miestach a na letisku.

Od 1.5.2013 zaviedla kapverdská vláda turistickú taxu vo výške 220 CVE (cca 2 €) na noc a osobu nad 16 rokov. Poplatok sa bude vyberať  od klientov priamo v hoteli. Pri pobyte na 14 noci a viac sa bude vyberať poplatok iba za 10 noci. S platnosťou  od 1. januára 2013 musí byť každý občan, teda aj maloletí,  držiteľom vlastného cestovného dokladu. 

CESTOVNÉ DOKLADY

Všetci cestujúci (okrem detí do 2 rokov) musia uhradiť s predstihom letiskovú bezpečnostnú taxu (tzv. TSA taxu). A to online na https://www.ease.gov.cv/ (nutné s predstihom 5 a viac dní pred príletom) alebo prostredníctvom CK za poplatok 35 EUR / osoba (nutné dodať číslo cestovného pasu a dátum jeho exspirácie min. 3 pracovné dni pred odletom). Pri nákupe zájazdu v dobe kratšej ako 3 pracovné dni pred odletom, je možné bezpečnostné taxu uhradiť individuálne po prílete do destinácie. Je však nutné počítať so zdržaním ešte pred pasovou kontrolou.

Na Kapverdských ostrovoch sa hradí vládna turistická taxa vo výške cca 2 EUR / osoba nad 16 rokov / noc (maximálne za 10 nocí) v hoteli.

Cestovné pasy  musia byť  platné minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia cestovať s vlastným cestovným dokladom. V prípade, že cestuje dieťa mladšie ako 18 rokov s rodičmi s iným menom, odporúčame mať so sebou kópiu rodného listu dieťaťa v angličtine. V prípade, že cestuje dieťa mladšie ako 18 rokov so starými rodičmi alebo inými osobami, odporúčame mať so sebou aj prehlásenie jedného z rodičov, že dieťa s danou osobou môže cestovať (súhlas rodiča s vycestovaním v angličtine s uvedením telefónneho čísla). Držitelia cestovných dokladov iných štátov ako je Slovenská republika a Česká republika sú povinní zaistiť si potrebné doklady na cestu na príslušnom veľvyslanectve alebo konzuláte.

ZDRAVIE – OČKOVANIE

Pri cestách do miest, ktoré sú súčasťou našej ponuky, nie je vyžadované žiadne očkovanie. Pred cestou Vám odporúčame informovať sa o zdravotnej prevencii a vhodnom postupe pri zdravotných ťažkostiach u Vášho praktického lekára.

 
Prezrite si našu ponuku last minute zájazdov na Kapverdy a vyberte si Vašu vysnívanú dovolenku zo širokej ponuky hotelov a lokalít. Využite naše bezkonkurenčné last minute zľavy teraz a ušetrite.

Príjemné prežitie Vašej dovolenky Vám praje kolektív pracovníkov cestovnej kancelárie KARTAGO Tours. 

Destinácie v krajine - Kapverdské ostrovy

Mapa - Kapverdské ostrovy


Najlepšie hodnotené hotely - Kapverdské ostrovy