Grécko

Objavte s nami to najkrajšie, čo Grécko ponúka.

  1. Kartago.sk
  2. Grécko

Vitajte v Grécku!

Vlajka-Grecko.jpg

Kto by nemiloval Grécko! Krajina olympských bohov, hrdých obyvateľov a tisícročnej histórie. Tu sa zrodila európska civilizácia... a demokracia. Grécko milujú turisti z mnohých dôvodov - je to bezpečná krajina, má ideálne podnebie a nádherné more, antické pamiatky, stredomorskú kuchyňu, ktorá je ideálom nutričných terapeutov, nie je extrémne drahá a je mimoriadne rozmanitá. A ako bonus ponúka ochotnú a priateľskú povahu svojich obyvateľov.

Kam sa vybrať počas dovolenky v Grécku

Je ťažké vybrať si v Grécku jednu oblasť. Najlepšie je preskúmať ich všetky a postupne. Každý rok môžete objavovať nové miesta a nikdy nebudete sklamaní. Jedinečnosť pevninského Grécka s Olympskou riviérou a polostrovmi Atika, Peloponéz a trojprstá Chalkidiki sa nedá porovnať s originalitou ostrovov. Od najbujnejších a najzelenších jónskych ostrovov na západnom pobreží, ako sú Korfu (Kerkyra), Lefkáda, Kefalónia alebo Zakynthos, cez súostrovie Kyklady, ktoré reprezentujú ostrovy Milos, Ios alebo Santorini, až po najhorúcejšie a najsuchšie ostrovy súostrovia Dodekanéz, ostrovy Rhodos, Kos a Karpathos. A samozrejme je tu Kréta, najväčší grécky ostrov s najstaršou minojskou históriou.
Loď pri pobreží Grécka

Prečo ísť na dovolenku do Grécka

Náš tip: Máte záujem o dovolenku v Grécku? Tu si môžete vybrať zo širokej ponuky zájazdov za skvelú cenu. Využiť môžete aj zvýhodnené ceny first minute alebo last minute zájazdov do Grécka.
  • Kúpanie a slnenie na pláži. Vedeli ste, že takmer päťsto gréckych pláží sa môže pochváliť medzinárodným ocenením kvality "Modrá vlajka"? 
  • Objavovanie antických pamiatok. Takmer dve desiatky z nich stráži UNESCO ako poklady svetového dedičstva.
  • Vodné športy. Surfovanie a potápanie sú obľúbené aktivity.
  • Treking a pešia turistika. Grécko je tiež jednou z najhornatejších krajín v Európe s pohoriami siahajúcimi do výšky približne 2 500 metrov.
  • Ochutnávky tradičnej gréckej kuchyne. Olivy, čerstvá zelenina, ryby, morské plody a víno... nie je nič zdravšie.

Otázky a odpovede o dovolenke v Grécku

Prečo si vybrať Grécko na dovolenku?
Aké sú najkrajšie oblasti v Grécku?
Ktoré destinácie v Grécku sú u Slovákov najobľúbenejšie?

Mapa - Grécko


Najlepšie hodnotené hotely - Grécko