Vietnam

Objavte s nami to najkrajšie, čo Vietnam ponúka.

 1. Kartago.sk
 2. Vietnam

Vitajte vo Vietname!

vlajka-vietnam.jpg


 
 
Vietnam je jednou z najkrajších a najrozmanitejších krajín juhovýchodnej Ázie. Dovolenka vo Vietname patrí medzi zážitky na celý život pre každého - od milovníkov pláží cez dobrodruhov až po záujemcov o kultúru či gastronómiu. Vietnam má krásnu prírodu, celoročné slnečné podnebie, zaujímavú históriu a je veľmi bezpečnou krajinou s priateľskými ľuďmi.

Precestujte 3 000 km tropického pobrežia, preskúmajte starobylé pamiatky zapísané na zozname UNESCO, spoznajte úchvatnú krásu Sapy a jej horských dediniek, objavte najväčšie jaskyne na svete v národnom parku Phong Nha-Ke Bang, navštívte ikonickú zátoku Ha Long s vápencovými útvarmi a vydajte sa na rajský ostrov Phu Quoc s najkrajšími plážami. Vietnam je skvelým miestom na návštevu, ak hľadáte niečo výnimočné a neobvyklé.
Vietnam

8 dôvodov, prečo si vybrať Vietnam na svoju dovolenku

 • Priamy let z Bratislavy na ostrov Phu Quoc: Vychutnajte si priamy let novým moderným lietadlom Airbus A350-900. Čakajú na vás pohodlné sedadlá, panoramatické okná, trojchodové menu s občerstvením alebo raňajkami, česky hovoriaci personál a rozsiahly palubný zábavný systém. 13-hodinový let vám ubehne ako voda.
 • Úžasná scenéria: Vietnam ponúka rozmanité prírodné scenérie, vysoké hory a údolia posiate malebnými dedinkami, ryžové terasy, jaskyne, vodopády, exotickú flóru a faunu.
 • Pláže: na viac ako 3 000 km pobrežia - od majestátneho zálivu Ha Long na severe Vietnamu až po ostrov Phu Quoc na juhu - si môžete vybrať z nespočetného množstva nádherných pláží s jemným bielym pieskom a krištáľovou vodou.
 • Nudiť sa nebudete: Vo Vietname sa môžete venovať množstvu športových aktivít vrátane fantastického potápania a šnorchlovania, pešej turistiky a cyklistiky, vodných športov, ako je golf a joga.
 • Historické pamiatky a kultúrne podujatia: Za videnie stoja pamiatky zapísané na zozname UNESCO a malebné budovy z koloniálnych čias.
 • Gastronómia: ochutnajte obľúbenú polievku Pho, jarné závitky a ďalšie špeciality lahodnej vietnamskej kuchyne v autentickom prostredí, ideálne v pouličných stánkoch.
 • Priateľskí ľudia: napriek odlišným zvykom a jazyku sú Vietnamci priateľskí, ochotní a usmievaví.
 • Vietnam nie je drahý: V bistrách a na trhoch môžete nakupovať za rozumné ceny a nákupné centrá v turistických oblastiach majú stanovené západné ceny.
Vietnam
Vietnam

Historické, kultúrne a prírodné pamiatky na zozname UNESCO

 • Zátoka Ha Long s vápencovými ostrovmi, priezračnou vodou a "mimozemskými" scenériami.
 • Historické mesto Hoi An, jeho tradičná architektúra a malebné uličky.
 • Údolie Phong Nha-Ke Bang s úžasnými jaskyňami a jaskynnými systémami.
 • Cisárska pevnosť Thang Long v Hanoji, sídlo vietnamských cisárov.
 • Komplex Hue s bývalým cisárskym mestom, pôsobivou pevnosťou, palácmi, chrámami a hrobkami.

Kam ísť na dovolenku vo Vietname

Phu Quoc

Najväčší vietnamský ostrov Phu Quoc (574 km²) mnohí považujú za najkrajšie miesto vo Vietname a dokonalý tropický raj (od roku 2006 biosférická rezervácia UNESCO). Okrem toho má dobre rozvinutú infraštruktúru a vlastné medzinárodné letisko. Nájdete tu najkrajšie biele pláže s priezračnou vodou a úchvatné prírodné krásy s jedinečnou flórou a faunou. Rovnako úchvatný je aj podmorský svet ostrova; okolité koralové útesy sú bohaté na rôzne druhy rýb a iných morských živočíchov.

Hanoj

Osemmiliónové hlavné mesto Vietnamu je pulzujúce, prekvitajúce mesto s autentickou atmosférou, pouličným životom, typickou chaotickou dopravou a krásnou koloniálnou architektúrou. Hanoj leží v delte Červenej rieky (Song Hong) a je obklopený ryžovými poliami. Medzi najvýznamnejšie pamiatky patrí historická štvrť "36 Street District", chrámy a pagody, Ho Či Minovo mauzóleum a jazero Hoan Kiem. Je tiež skvelou základňou pre cesty do severného Vietnamu, do miest ako Ha Long, Sapa, Bac Ha a Ha Giang.

Ho Či Minovo Mesto

V pulzujúcej metropole južného Vietnamu a najväčšom vietnamskom meste sa stretáva hektická ázijská moderna s európskou koloniálnou históriou. Hočiminovo mesto (predtým Saigon) ukrýva množstvo zaujímavých architektonických pamiatok (Ústredná pošta, katedrála Notre-Dame), nočný život, tradičné trhy a moderné nákupné centrá. Je ideálnym miestom pre výpravy do delty Mekongu.

Hoi An

Historické mesto Hoi An v strednom Vietname je jedným z najkrajších a najzachovalejších miest vo Vietname. Atraktívne je nielen malebné staré mesto (UNESCO) s množstvom pamiatok, tradičných vietnamských domov, starobylých mostov a úzkych uličiek. Turisti oceňujú aj množstvo tradičných festivalov a osláv, kulinársku scénu, krásne pláže a nočné trhy, ktoré bývajú osvetlené tisíckami lampiónov.
Vietnam
Vietnam

Otázky a odpovede o dovolenke vo Vietname

Prečo ísť na dovolenku do Vietnamu?
Ktoré oblasti vo Vietname sú najkrajšie?
Ako ďaleko je Vietnam zo Slovenska a ako dlho trvá let?

Destinácie v krajine - Vietnam