Pláže vo Vietname: skvelé kúpanie v exotickej prírode

Vietnamské pobrežie dlhé viac ako 3 000 kilometrov ponúka množstvo nádherných tropických pláží s bielym pieskom, exotickú prírodu s bujnou vegetáciou a kokosovými palmami. Okrem kúpania v čistom a teplom Juhočínskom mori ponúkajú vietnamské pláže množstvo príležitostí na športové aktivity: surfovanie, potápanie, jazdu na kajaku, rybolov, plachtenie a ďalšie.
Pláž ostrova Phu Quoc, Vietnam
Každá pláž vo Vietname je jedinečná a každá má svoje čaro - či už je organizovaná alebo divoká. Organizované pláže v blízkosti turistických stredísk sú dobre vybavené ležadlami, slnečníkmi, reštauráciami a množstvom vodných športov. Vo Vietname však stále nájdete množstvo nádherných pláží nedotknutých turizmom v odľahlých oblastiach, prírodných rezerváciách alebo na ostrovoch. Možno im chýba infraštruktúra, ale ich prírodná krása je nenarušená.

Najlepší čas na kúpanie vo Vietname

Vo všeobecnosti sa za ideálne obdobie na návštevu vietnamských pláží považuje obdobie sucha od novembra do apríla. V tomto období je vo Vietname slnečné a príjemne teplé počasie s minimom dažďa. V niektorých oblastiach južného Vietnamu (napr. na ostrove Phu Quoc) je kúpanie príjemné aj počas letného obdobia dažďov, keď sa zrážky zvyčajne sústreďujú do krátkych popoludňajších prehánok.

5 najobľúbenejších pláží vo Vietname

Long Beach

"Perlový ostrov" Phu Quoc ponúka niekoľko nádherných pláží, ale najkrajšia je Long Beach na severozápade ostrova s jemným bielym pieskom, krištáľovo tyrkysovou vodou a husto zalesneným okolím. Dlhá pláž sa tiahne 15 kilometrov pozdĺž pobrežia od Cua Can po mys Ganh Dau. Pláž má bezpečný vstup do plytkej vody a pokojné more, ideálne na kúpanie a vodné aktivity. Niektoré časti Long Beach patria súkromným rezortom, ale sú tu aj relatívne pokojné odľahlé miesta.

Bai Sao alias Star Beach 

Pláž sa nachádza na menej zastavanom východnom pobreží ostrova Phu Quoc a je skvelým miestom, kde môžete uniknúť zhonu rušného života. Nádherný jemný biely piesok, priezračná voda, kývajúce sa palmy a okolitá džungľa sú obrazom tropického raja. Aktívni turisti si tu môžu užiť šnorchlovanie, potápanie, jazdu na kajaku alebo čoraz populárnejší kitesurfing.
Long Beach, Phu Quoc
Pláž Bai Sao, Phu Quoc

Da Nang

Dobre vybavená pláž Da Nang s trblietavou azúrovou vodou medzi prírodnými borovicami a palmami je známa ako jedna z najlepších pláží vo Vietname. Ponúka špičkové rezorty v okolí a možnosti športového vyžitia. V minulosti slúžila na odpočinok amerických vojakov počas vietnamskej vojny.

Nha Tran

Krásna mestská pláž s blízkosťou príjemných kaviarní, reštaurácií a aktivít, ako je windsurfing, flyboard, parasailing alebo kanoistika. Tiahne sa 6 km pozdĺž centra Nha Trangu a patrí k najobľúbenejším vo Vietname. Väčšie vlny očakávajte v novembri a decembri.

Ha Long Bay

Slávny záliv Ha Long (UNESCO) na severe krajiny so svojimi 2 000 ostrovmi a ostrovčekmi ukrýva jedny z najkúzelnejších pláží vo Vietname - napríklad Cat Ba, Tuan Chau alebo Soi Sim.
Pláž Nha Trang
Pláže na ostrove Cat Ba

Otázky a odpovede o plávaní vo Vietname

Aké pláže má Vietnam?
Ktoré sú najkrajšie pláže vo Vietname?
Kedy je najlepší čas na dovolenku pri mori vo Vietname?
Sú vo Vietname nudistické pláže?