Bulharsko

Objavte s nami to najkrajšie, čo Bulharsko ponúka.

 1. Kartago.sk
 2. Bulharsko

Vitajte v Bulharsku!

Bulharsko-vlajka.jpg

Bulharsko máme radi, pretože je lacné a bohaté zároveň. Jeho bohatstvom je nádherná príroda, zlaté piesočnaté pláže, kultúrne dedičstvo a priateľskí ľudia. Priaznivé podnebie od jari do jesene, solídna úroveň služieb, široká ponuka zábavy a bezpečnosť sú dobrými dôvodmi, prečo si užiť dovolenku v Bulharsku, zaujímavej krajine na križovatke medzi Západom a Východom.

Kam sa vybrať na dovolenku? Najzaujímavejšie miesta v Bulharsku

 • Burgas a okolie - kilometre krásneho pobrežia sa tiahnu na sever a na juh okolo pulzujúceho mesta Burgas s rušným historickým centrom. Môže sa pochváliť teplým, čistým morom, dlhými piesočnatými plážami a atraktívnymi letoviskami, ako sú Sveti Vlas, Slnečné pobrežie, Nesebar, Pomorie, Sozopol a Primorsko - každé s iným štýlom a silnými stránkami.
 • Varna o okolie - Varna, prístav s autentickou atmosférou, parkami a množstvom zelene, je obľúbená pre svoje pamiatky, rušný nočný život a turistické atrakcie, ako je aquapark alebo delfinárium. V okolí Varny nájdete jedny z najkrajších letovísk na pobreží Čierneho mora - Zlaté piesky, Albena a kúpeľné stredisko Svätý Konstantin.
 • Vnútrozemie - prírodné rezervácie a chránené oblasti (Pirin), slávne horské kláštory (Rila), plantáže ruží, levandule a vinohrady (Údolie ruží) určite stoja za videnie.
Slnečné pobrežie

6 dôvodov, prečo ísť na dovolenku do Bulharska

 • Cena a vzdialenosť - Bulharsko stále patrí medzi lacnejšie destinácie a z Bratislavy je vzdialené necelé dve hodiny letu.
 • Pláže - majú kilometre jemného piesku, pozvoľne sa zvažujú do mora a sú ideálne pre rodiny s deťmi.
 • Podnebie - pobrežie má príjemné slnečné počasie bez teplotných extrémov, s kúpaciu sezónou od júna do septembra.
 • Príroda a pamiatky - Bulharsko ohromuje svojou krásnou, nedotknutou prírodou a jedinečnými pamiatkami z bohatej histórie.
 • Kuchyňa - bulharská kuchyňa je jednou z najzdravších vôbec, je domovom šopského šalátu, taratora alebo kebabu.
 • Šport a aktivity - Bulharsko je krajina zasľúbená pre mnohé outdoorové a vodné športy (paragliding, kanoistika, jazda na koni, horolezectvo, rybolov).
Rilský kláštor
Prechádzka na koňoch
Plovdiv

Otázky a odpovede o dovolenke v Bulharsku

Prečo navštíviť Bulharsko?
Ktoré sú najlepšie letoviská v Bulharsku?
Môže Bulharsko okrem pláží ponúknuť aj niečo iné?

Destinácie v krajine - Bulharsko

Mapa - Bulharsko


Najlepšie hodnotené hotely - Bulharsko