Rhodos

Objavte s nami to najkrajšie, čo Rhodos ponúka.

VITAJTE NA OSTROVE RHODOS!

Rhodos je najväčší ostrov v súostroví Dodekanes v Egejskom mori a štvrtý najväčší grécky ostrov s najmiernejším podnebím z celého Stredomoria. Leží v juhovýchodnej časti súostrovia pri pobreží Malej Azie od ktorého ho oddeľuje prieliv. 

Pre svoju neopakovateľnú nádhernú prírodu si ostrov vydobyl svoj názov Ródos – „Ruže“. Rozprávkovo krásne sú aj štrkovité pláže ovievané chladným, sviežim vánkom prúdiacim od tmavomodrého mora až k poetickému "Údoliu motýľov". Vzduch celého ostrova je presýtený vôňou pomarančovníkov, olivovníkov, figovníkov, cypriškov, pínií, kvitnúceho tymiánu, levandule a rozmarínu. 

Rhodos
Ostrov bol známy už aj medzi antickými bohmi o čom svedčia staré historické písomnosti, básne, či báje. Podľa legendy daroval ostrov Rodos najvyšší grécky boh Zeus Héliovi bohu Slnka. V prístave kde dodnes stojí bronzová socha jeleňa a lane, sa podľa historikov týčil jeden zo siedmych divov sveta – Rodský Kolos bronzová socha boha Hélia. Slúžila ako maják a všetky lode smerujúce do prístavu museli preplávať popod neho. Nakoniec sa v roku 225 pred n.l. pri ničivom zemetrasení zrútil do mora. Rodos má prevažne hornatý povrch s vrchom Atavyros vysokým 1215 m a pobrežie dlhé 220 km s množstvom rozmanitých pláží.  Celý ostrov je lemovaný až 50 m hlbokým morským dnom, ktoré v oblasti mestečka Lindos klesá do tzv. Rhodoskej priekopy s hĺbkou 4453 m. Veľa miestnych pláží získalo ocenenie Európskej Únie,  tzv. „ Modrú vlajku“ – ekologickú cenu za čistotu pláží a krištáľovo priezračnú vodu. Niektoré z pláží sú organizované, alebo súkromné t.j.  vybavené jednoduchými prezliekarňami, sprchami so sladkou vodou, toaletami, požičovňami slnečníkov a ležadiel, vodných bicyklov, kajakov, windsurfingových dosiek, stánkami s občerstvením a pod. Občerstvenie často roznášajú aj miestni predavači. Ponúkajú príležitosť vyskúšať rôzne športové a vodné atrakcie ťahané motorovým člnom, paragliding, vodné lyže alebo vodné skútre. Poskytujú aj možnosť si prenajať malú loď s kapitánom a objavovať nové pláže. 
Ostrovu nechýba naozaj nič pre strávenie pohodlnej dovolenky.

 

 Letoviská 

RHODOS
Centrom všetkého diania na ostrove je mesto Rhodos, rozkladajúce sa na severnom výbežku ostrova, ktorý lemujú dlhé piesočnaté pláže. Vlastné centrum tvorí modernú časť mesta s obchodmi a množstvom príležitostí k zábave rôzneho druhu. Rhodos predstavuje takmer nevyčerpateľnú studňu historických pamiatok a exotickú atmosféru gréckeho juhu. 
Transfer z letiska: približne 30 minút

FALIRAKI
Táto pôvodne malá dedinka sa v posledných rokoch premenila na jedno z najvyhľadávanejších a najrušnejších miest ostrova Rhodos. Vďaka svojej dlhej piesočnatej pláži, pomaly sa zvažujúcej do mora, množstvu stánkov s občerstvením, barov a bohatej ponuke vodných športov je Faliraki ideálnym miestom na prežitie aktívnej dovolenky. Požičovne áut, motoriek a bicyklov, zmenárne, diskotéky, reštaurácie a taverny robia z Faliraki typické turistické letovisko. Moderný aquapark s množstvom tobogánov, bazénov, hydromasážou a inými atrakciami, ktoré sa nachádza na okraji Faliraki, je doslova rajom pre deti aj dospelých.
Transfer z letiska: približne 45 minút

PEFKOS / LARDOS
Na juhovýchode ostrova, v Lardenskom zálive, ležia dve letoviská – turistický Pefkos a tradičný Lardos. Obľúbené letovisko Pefkos sa rýchlo rozvíja vďaka turistickému ruchu, naopak Lardos si uchováva svoju tradičnú grécku atmosféru. Dlhá piesočnatá pláž s okruhliakmi a pozvoľným vstupom do mora, ocenená Modrou vlajkou za čistotu, zaručuje príjemnú dovolenku. Neďaleko sa nachádza starodávne mestečko Lindos, ktorého dominantou je Akropola s chrámom bohyne Atény.
Transfer z letiska: približne 70 minút

KIOTARI
Letovisko leží na juhovýchodnom pobreží ostrova. Nájdete tu štýlové taverny, reštaurácie, obchody a taktiež  piesočnato-okruhliakové pláže.  Odporúčame klientom, ktorí vyhľadávajú miesto pre pokojnú dovolenku. Smerom do vnútrozemia sa nachádzajú tradičné grécke dedinky a príjemným miestom na výlet je aj hrad Monolithos alebo starodávny Lindos.
Transfer z letiska: približne 80 minút

KALLITHEA
Mimo rušných turistických centier, ale zároveň v ich dostupnej vzdialenosti sa nachádza Kallithea typické prázdninové letovisko. Je známe aj svojimi kúpeľmi Kallithea therm. Typické grécke taverny s tradičnou kuchyňou, reštaurácie, obchody lákajú priaznivcov chutného jedla ale aj nákupov. More je pokojné s pozvoľným vstupom a nakoľko táto východná časť ostrova je menej veterná je vhodná aj pre rodiny s deťmi.
Transfer z letiska: približne 35 minút

AFANDOU
Vnútrozemská obec Afandou, obklopená olivovými hájmi, bola založená v časoch, keď si ľudia stavali svoje domy ďaleko od pobrežia, aby boli dobre ukrytí pred pirátmi plaviacimi sa okolo ostrova. Odtiaľto pochádza aj jej názov, ktorý znamená „skrytý, neviditeľný“.
V súčasnosti je Afandou jednou z najstarších a najväčších tradičných dedín na ostrove. Privíta vás mnohoročná história a tradičná grécka pohostinnosť s  rôznymi tavernami, reštauráciami, kaviarňami a obchodmi. Širokú piesočnatú pláž s okruhliakmi lemuje promenáda, ideálna na príjemné prechádzky. Takmer pri pláži je vybudované aj jediné 18 jamkové golfové ihrisko na ostrove.
Transfer z letiska: približne 55 minút

IALYSSOS
Letovisko  nachádzajúce sa na severozápadnom pobreží ostrova, na úpätí hory Filerimos, ponúka krásne piesočnaté pláže s okruhliakmi. Hoci je to moderné mesto s obchodmi, barmi, tavernami stále si dokáže zachovať pohodu a správnu dovolenkovú atmosféru. Dominantou strediska je kaviareň vo veži starého veterného mlyna ktorej návšteva je zaručeným zážitkom.  Na pláži  fúka príjemný vietor, ktorý vytvára dobré podmienky pre rôzne vodné športy vrátane windsurfingu. Letovisko je v bezprostrednej blízkosti hlavného mesta, do ktorého ľahko dostanete s niektorým z miestnych autobusov. 
Transfer z letiska: približne 20 minút

Príjemné prežitie Vašej dovolenky Vám praje kolektív pracovníkov cestovnej kancelárie KARTAGO Tours.

Mapa - Rhodos

Najlepšie hodnotené hotely - Rhodos