Zakynthos

Objavte s nami to najkrajšie, čo Zakynthos ponúka.

VITAJTE NA OSTROVE ZAKYNTHOS!

Zakynthos je súčasťou Iónskeho súostrovia a je jeho tretím najväčším ostrovom. Nachádza sa len necelých 16 kilometrov od pobrežia Peloponézu.

Ostrov Zakynthos, známy tiež pod talianskym názvom Zante, očaruje svojich návštevníkov nádhernými prírodnými scenériami a príjemnými plážami, ktoré pozvoľne klesajú do krištáľového mora. Pri svojich potulkách po ostrove nesmiete zabudnúť navštíviť unikátnu pláž Navagio, kde sa biely piesok dotýka azúrového mora a celkovú scenériu dopĺňa starý vrak pašeráckej lode. Úžasným zážitkom je aj plávanie v priezračných vodách uprostred jaskyne a potápanie s morskými korytnačkami.   

Ostrov je pomenovaný podľa Zakyntha, syna vládcu Dardana. Hlavným mestom je rovnomenné mesto Zakynthos, ktoré bolo úplne zničené pri zemetrasení v roku 1953 a potom znova obnovené do pôvodnej podoby. Z tohto dôvodu nie je Zante príliš bohaté na historické pamiatky, avšak čisté more, pohostinnosť a uvoľnenosť domáceho obyvateľstva Vám to iste vynahradí.
Povrch je z veľkej časti hornatý, hory a kopce zaberajú jeho prevažnú časť. Východnú časť ostrova tvorí úrodná nížina, ktorá prechádza do zátok so zlatými plážami. Najznámejšou zátokou je Laganas, 5 km dlhá pláž na juhu ostrova, známa aj vďaka tomu, že sa tu počas leta vyskytuje vzácna stredomorská korytnačka Careta obyčajná (Caretta-Caretta). V minulosti bola v zálive Laganas hojnosť týchto korytnačiek, avšak nakoľko sa ich počet neustále znižuje, ochrancovia zaviedli opatrenia na ich ochranu. Na niektoré pláže nie je po západe slnka možný prístup a v noci je tu pozastavená aj letecká doprava. Západné pobrežie je tvorené vysokými skalnými útesmi, ostrovčekmi, malými zátokami a jaskyňami, z ktorých najznámejšie sú morské jaskyne pri Keri alebo tzv. Modrá jaskyňa, kde je hladina vody sfarbená niekoľkými odtieňmi modrej farby, ktorá sa zrkadlí z hlbín mora. Odlesk modrého svetla je aj na strope jaskyne. Najlepšia doba na návštevu je doobeda, kedy sa slnečné lúče odrážajú od bieleho dna a vytvára úchvatný efekt. Na prehliadku sa viete ľahko dostať člnom z blízkeho prístavu Agios Nikolaos. Zakynthos je ostrov plný zelene. Na nížine sa pestujú poľnohospodárske plodiny, nekonečné olivové háje sa striedajú s rozsiahlymi vinicami a ostrovčekmi citrusových stromov. 
Vďaka svojmu priaznivému podnebiu a čistému plytkému moru je ostrov vhodný na dovolenku s malými deťmi.

 

 Letoviská

TSILIVI –KIPSELI
Živé letovisko so širokou ponukou aktivít a 2 km dlhou piesočnatou plážou s bohatou paletou vodných športov. Nachádzajú sa tu dobré podmienky na nákupy, rovnako aj veľké množstvo taverien, barov  a kaviarní. V okolí Tsilivi, medzi olivovými hájmi, sa rozprestierajú malé dedinky s tradičnou gréckou pohostinnosťou, ktoré sú ideálne na strávenie pokojnej dovolenky. Pláže sú prevažne piesočnato-kamienkové, ukryté v malých zátokách.
Transfer z letiska: približne 20 minút

ARGASSI
Asi najzelenšia oblasť ostrova, vzdialená necelé 3 km od hlavného mesta Zakynthos, si stále zachováva tradičnú grécku tvár a atmosféru. Je to rušné letovisko známe svojím nočným životom na hlavnej promenáde, kde sa nachádza okrem množstva diskoték aj veľa reštaurácií, barov a obchodíkov. Pláže sú s hrubozrnným pieskom s kamienkami.
Transfer z letiska: približne 15 minút

KALAMAKI
Príjemné menšie letovisko je situované neďaleko letiska a hlavného mesta ostrova. Nachádzajú sa tu obchody, taverny, kaviarne, reštaurácie, bary a hlavne najdlhšia piesočnatá pláž na ostrove. Pláž má pozvoľný vstup do mora a je rajom pre rodiny s deťmi. Deti celkom určite zaujme i pohľad na lietadlá pristávajúce na neďalekom letisku. Na pláži môžete vidieť aj obrie korytnačky Caretta-Caretta, ktoré tu kladú vajíčka do piesku. S ohľadom na ich ochranu je zakázaný vstup na pláž v čase medzi západom a východom slnka a limitované je i používanie slnečníkov. 
Transfer z letiska: približne 10 minút

LAGANAS
Jedno z najživších stredísk ostrova s bohatým nočným životom ponúka okrem množstva barov a diskoték aj široký výber taverien, reštaurácií a rýchloobslužných reštaurácií. Nechýba však ani dostatok obchodov a menších supermarketov. Laganas sa vyznačuje jednou z najväčších piesočnatých pláží Grécka. Vďaka pozvoľnému vstupu do mora je ideálne pre deti a bohatú ponuku vodných športov ocenia všetci, ktorí túžia po aktívnej dovolenke. 
Transfer z letiska: približne 20 minút

VASSILIKOS
Toto príjemné prázdninové letovisko sa nachádza na juhovýchodnom cípe ostrova. Samotné mestečko je roztrúsené  popri hlavnej ceste so zelenými kopcami v pozadí, ktoré sú zarastené borovicami a olivovými hájmi. V centre nájdete niekoľko obchodov, taverien a barov. Letovisko je vhodné pre pokojnú dovolenku. Rušnejšie centrum je v hlavnom meste ostrova Zakynthos.
Transfer z letiska: približne 30 minút

 

Príjemné prežitie Vašej dovolenky Vám praje kolektív pracovníkov cestovnej kancelárie KARTAGO Tours

Mapa - Zakynthos

Najlepšie hodnotené hotely - Zakynthos