Sal

Objavte s nami to najkrajšie, čo Sal ponúka.

Atraktívna, v posledných rokoch pre medzinárodnú turistiku objavená prázdninová destinácia Kapverdy, ponúka odpočinok na krásnych plážach ostrovov Sal, Boa Vista alebo Maio. Turistickým centrom Kapverdského súostrovia je ostrov Sal. Vďaka medzinárodnému letisku  sa stal ľahko dostupným nielen pre európskych turistov. Na ostrove Sal pôsobí stály delegát CK Exim & Kartago tours, ktorý klientom cestovnej kancelárie poskytuje služby, aké sú bežné i v iných destináciách. Na juhu ostrova leží pri nádhernej bielej pláži v zátoke pôvodne rybárska dedinka, dnes skôr turistické mestečko, Santa Maria. Farba miestneho mora a jeho prívetivosť sa môžu bez pochýb porovnávať s najkrajšími plážami Karibiku. Hotely v tejto oblasti sú vyhľadávané turistami z celého sveta, ktorí si Kapverdy pre ich neopakovateľnú atmosféru väčšinou hneď po prvej návšteve zamilujú a stále sa sem vracajú. Ostrov ponúka návštevníkom výber zábavy a vodných športov. Sal je rajom pre milovníkov potápania, windsurfingu a rybárčenia. Veľkou atrakciou sú jazdy terénnymi vozidlami, parasailing a kitesurfing. V miestnych reštauráciách a baroch hrá večer živá hudba, vo vyhlásenej diskotéke Pirata (dvojčati známej diskotéky z brazílskej Fortalezy) je zážitkom stráviť noc pri karibských a latinskoamerických rytmoch. Návšteva jazera v miestnej soľnej bani  má liečivé účinky, úplne porovnateľné s návštevou Mŕtveho mora. Večere v miestnych rybích reštauráciách alebo nákup tradičných ručne vyrábaných suvenírov je príjemným doplnením dovolenky. Ostrov Sal je určený pre všetkých, ktorí chcú prežiť ideálnu dovolenku v hoteli priamo na pláži v pokojnom, civilizáciou len málo dotknutom prostredí.

 Pre príjemné a bezproblémové prežitie Vašej dovolenky Vám odporúčame, aby ste sa zoznámili s destináciou, do ktorej cestujete. Venujte pozornosť informáciám o miestnych zvyklostiach, podnebí a o možnostiach krajiny, ktorú sa chystáte navštíviť. Prajeme Vám krásnu dovolenku! 

ZDRAVIE – OČKOVANIE
Pri cestách na Kapverdy nie je vyžadované žiadne očkovanie. Na prípadnú odporúčanú prevenciu a vhodný postup pri eventuálnych problémoch odporúčame sa informovať u praktického lekára. Rozsah zdravotného poistenia nájdete v úvodnej časti katalógu. V závislosti od počasia a ročného obdobia, odporúčame pribaliť si so sebou i repelent.

PRENÁJOM AUTA – VÝLETY 
Malé auto na deň stojí cca 60-70 €. Špeciálne auto (mikrobus, auto s odnímateľnou strechou a pod.) stojí  na deň od 80-100 €. Uvedené ceny sú iba orientačné a je v nich zahrnutých max 80 km/deň. Pri požičaní auta na letisku platia zvláštne zvýšené taxy.  K prenájmu auta je potrebné mať platný vodičský preukaz SR (medzinárodný vodičský preukaz výhodou), kreditnú kartu a dosiahnutý vek 21 rokov. S podrobnou ponukou fakultatívnych výletov sa môžete zoznámiť priamo na mieste pobytu. Pri rozhodovaní o účasti na týchto zájazdoch je potrebné uvedomiť si odlišnosť miestnych prírodných, ekonomických a sociálnych podmienok, ako aj inú kultúru myslenia a správania miestneho obyvateľstva. Pochopenie, tolerancia a flexibilita zo strany návštevníkov sú potrebné na to, aby bolo možné vychutnať si program čo najviac.

PODNEBIE – OBLEČENIE 
Kapverdské ostrovy patria do pasátového pásma suchých trópov. V miestnom tropickom podnebí je najvhodnejšie najmä ľahké bavlnené oblečenie. Pri občasnom večernom ochladení (rozdiel medzi dennými a večernými teplotami môže byť až 10 oC) a  taktiež v klimatizovaných priestoroch, môžete využiť ľahké pulóvre, bundy alebo svetre. 

MOBILNÉ TELEFÓNY A INTERNET 
Na Kapverdských ostrovoch funguje mobilné telefonické spojenie v oblastiach, kde sa turisti pohybujú, väčšinou bez väčších porúch. Prekážkou však môže byť niekedy kolísajúca sila signálu. Prístup na internet zadarmo alebo za poplatok je umožnený v hoteloch vyššej kategórie. Overte si, prosím, v popise jednotlivých hotelov. V letoviskách sú aj internetové kaviarne. Na mieste sa dajú celkom výhodne zakúpiť SIM karty miestnych operátorov pre pripojenie na internet.

ELEKTRINA 
Na Kapverdských ostrovoch  je väčšinou striedavý prúd s napätím 220 V a európska norma zásuviek s dvoma kolíkmi (možno do nich zapojiť slovenské elektrospotrebiče). Vzhľadom na obmedzené zdroje výroby elektrickej energie, dochádza občas k výpadkom dodávok elektriny, ktoré sú nahrádzané výrobou energie miestnymi generátormi v obmedzenom rozsahu. 

PLÁŽE – PLÁVANIE  
Pláže sú veľmi krásne a relatívne ešte málo turisticky využité. Budete tak mať pre seba dostatok priestoru. Kúpanie na najobľúbenejšej a najpopulárnejšej pláži pri mestečku Santa Maria pred hotelovou zónou je bezpečné (z hľadiska morských prúdov). Vzhľadom na podmorské prúdy pozdĺž niektorých ďalších  pláží sa neodporúča plávať ďaleko do mora a buďte opatrní pri vodných športoch ako napr. plachtenie alebo windsurfing. Na pláž si so sebou neberte žiadne šperky alebo cennosti: príležitosť robí zlodeja!

PLATENIE -  PREPITNÉ 
Na mieste je najvhodnejšie  platiť v eurách. Bežný účet v hoteli je možné hradiť kreditnými kartami ako sú VISA a MasterCard, karty Maestro nie sú zvyčajne akceptované. Oficiálny výmenný kurz je všade rovnaký, pretože miestne escudo je pevne viazané na euro v pomere 1 EUR = 110,265 CVE. V jednotlivých hoteloch alebo zmenárňach však môže byť rozdielny servisný poplatok za výmenu. Prepitné je bežné a je považované za samozrejmú súčasť poskytovania služieb. Pri obsluhe, v reštauráciách, u kaderníka a pod., sa očakáva prepitné vo výške 10% účtu. Prepitné je očakávané za všetky, aj keď bežné služby ako je odnesenie batožiny alebo upratanie hotelovej izby. Na poskytnutom prepitnom sa odrazí kvalita služieb. Samozrejme, rozhodnutie o poskytnutí prepitného je vo Vašich rukách. Kvalitnejšie hotely majú bankomat, ktorý nájdete na ďalších turistických miestach i na letisku.

 V cene zájazdu je zahrnuté: 
Letecká doprava  v turistickej triede , vrátane letiskových a bezpečnostných poplatkov, ubytovanie (v prípade 8-dňového zájazdu 7 nocí, v prípade 11-dňového zájazdu 10 nocí, v prípade 12-dňového zájazdu 11 nocí, v prípade 15-dňového zájazdu 14 nocí), stravovanie podľa vybraného hotela, služby česky alebo slovensky hovoriaceho delegáta, transfery z/na letisko v cieli zájazdu, povinné poistenie cestovnej kancelárie. Lety na ostrov Boa Vista sú realizované na trase Praha - Boa Vista - (kapverdský ostrov Sal) - Praha. Lety na ostrov Sal sú realizované na trase Praha – (Boa Vista) – Sal – Praha.

 V cene zájazdu nie je zahrnuté:
Poplatok za obstaranie vstupného víza 50 € /os., komplexné cestovné poistenie Allianz - Slovenská poisťovňa a.s. 3,20 EUR/ deň/ dospelá osoba , 2,70 EUR / deň / dieťa do 16 rokov, príplatky za fakultatívne služby a  turistickú taxu vo výške 220 CVE (cca 2 EUR) na noc a osobu nad 16 rokov. Tento poplatok sa platí priamo na recepcii ubytovacieho zariadenia.

Výška  letiskových a bezpečnostných poplatkov ako i ceny leteckého paliva sa môžu meniť podľa aktuálnej situácie,  čo môže mať vplyv na zvýšení uvedených servisných poplatkoch

Od 1.5.2013 zaviedla kapverdská vláda turistickú taxu vo výške 220 CVE (cca 2 €) na noc a osobu nad 16 rokov. Poplatok sa bude vyberať  od klientov priamo v hoteli. Pri pobyte na 14 noci a viac sa bude vyberať poplatok iba za 10 noci.
S platnosťou  od 1. januára 2013 musí byť každý občan, teda aj maloletí,  držiteľom vlastného cestovného dokladu. 

Upozornenie
Dieťa do dovŕšenia dvoch rokov platí jednorazový manipulačný poplatok 49 EUR (pokiaľ nie je v cenníku uvedené inak)

V cene zájazdu nie je zahrnuté
Kapverdská vláda zaviedla novú turistickú taxu vo výške 220 CVE (cca 2 EUR) na noc a osobu nad 16 rokov. Pri pobyte v jednom hoteli na 14 dní sa vyberá taxa iba za 10 nocí. Tento poplatok sa platí priamo na recepcii ubytovacieho zariadenia.

 Cestovné doklady
Pri turistických cestách na Kapverdy je od držiteľov cestovných pasov SR vyžadované vstupné vízum. Vízová povinnosť platí pre všetkých cestovateľov bez ohľadu na vek. Udelenie vstupného víza zabezpečuje cestovná kancelária za poplatok 50 €/osoba. Pri objednávaní zájazdu je potrebné tento poplatok uhradiť. Pri objednaní zájazdu v dobe kratšej ako 2 pracovné dni pred odletom, si musí klient zabezpečiť víza individuálne priamo na letisku po prílete. Cestovná kancelária môže vstupné turistické víza zabezpečiť všetkým občanom EU. Aktuálne vstupné podmienky nájdete na www.mzv.sk

Cestovné pasy  musia byť  platné minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia cestovať s vlastným cestovným dokladom. V prípade, že cestuje dieťa mladšie ako 18 rokov s rodičmi s iným menom, odporúčame mať so sebou kópiu rodného listu dieťaťa v angličtine. V prípade, že cestuje dieťa mladšie ako 18 rokov so starými rodičmi alebo inými osobami, odporúčame mať so sebou aj prehlásenie jedného z rodičov, že dieťa s danou osobou môže cestovať (súhlas rodiča s vycestovaním v angličtine s uvedením telefónneho čísla). Držitelia cestovných dokladov iných štátov ako je Slovenská republika a Česká republika sú povinní zaistiť si potrebné doklady na cestu na príslušnom veľvyslanectve alebo konzuláte.

Oblasti v destinácii - Sal

Mapa - Sal

Mapa

Najlepšie hodnotené hotely - Sal

Je nám ľúto, momentálne nie sú dostupné žiadne zájazdy. Prezrite si našu aktuálnu ponuku dovoleniek .