Hurghada

Objavte s nami to najkrajšie, čo Hurghada ponúka.

VITAJTE V HURGHADE!
Pamiatky, pláže, potápanie ... to všetko radí oblasť Hurghada medzi najobľúbenejšie turistické miesta na africkom pobreží.

Egypt, to je teplé počasie po celý rok. Iba 4,5 hodiny letu. Nekonečné množstvo archeologických pamiatok, pyramídy a chrámy z dôb faraónov. Dlhé pláže a čisté more s úžasným šnorchlovaním a potápaním. Žiadne zložité vstupné dokumenty, či povinné očkovania. Piesočnaté pláže, koralové útesy, často prístupné iba pár metrov od hotela, nekonečná hladina trblietajúceho sa mora a ubytovanie s možnosťou All Inclusive na kvalitnej úrovni, spraví vašu dovolenku plnú nezabudnuteľných spomienok.

Či už zvolíte letnú alebo zimnú dovolenku, poznávací zájazd, alebo dovolenku s deťmi. Egypt je ideálna zimná dovolenka pri mori pre všetkých, ktorí sa chcú vydať za slnkom uprostred mrazivého počasia a ohriať sa. Od jesene do jari v Egypte panujú príjemné teploty a more má okolo 20 stupňov. Je to ideálny čas aj pre poznávacie a kombinované zájazdy.
Červené more s jeho fascinujúcim podmorským svetom môžu objavovať nielen tí, ktorí majú s potápaním bohaté skúsenosti. Vďaka množstvu kvalitných potápačských centier do hlbín zavítajú aj úplní začiatočníci. Poznajte históriu, ktorá je stará niekoľko tisíc rokov a objavujte dotyky slávy už dávno zaniknutej ríše. Srdcom Egypta je už viac než tisíc rokov Káhira. Pýši sa nádhernou architektúrou, rímskymi i rano-kresťanskými pamiatkami a jej zlatým klincom je islamská časť, ktorej kupola a minarety, bazáre, či úzke uličky vás zavedú do rozprávok Tisíc a jednej noci. V tesnom susedstve hlinených domov sa týčia veže moderných stavieb a budovy hotelov, po cestách sa vedľa lenivých oslích povozov preháňajú nablýskané automobily. V južnej časti mesta sa nachádza Koptská Káhira, ktorá je súčasťou Starej Káhiry. Až do príchodu islamu bola tunajším centrom kresťanstva, aj keď väčšina súčasných cirkevných stavieb v tejto časti Káhiry bola postavená až po dobytí Egypta moslimami.
Medzi známe miestne pamiatky patrí Koptské múzeum, Rímska pevnosť, Visutý kostol, kláštor sv. Juraja alebo kostol sv. Juraja. Islamská Káhira je stará stredoveká štvrť, ktorej centrum tvoria ulice Muski spoločne s bazárom Chán al-Chalílí, kde si môžete zakúpiť takmer všetko od potravín až po oblečenie. Najznámejším objektom tejto časti mesta je Citadela, stredoveká pevnosť stará viac ako 900 rokov, nachádzajúca sa na vrchole hory Mokkatam. Veľký význam má i jedna z najslávnejších káhirských mešít Al-Azhar, pri ktorej bola v roku 988 založená druhá najstaršia univerzita na svete. V Gíze na západnom brehu Nílu nájdete jeden zo siedmich divov sveta, tri pyramídy patriace posledným faraónom 4. dynastie – Chufevovi, Chefrenovi a Menkaurovi. Plavby po Níle zasa predstavujú jednu z najlepších možností, ako si pozrieť bujnú krajinu v údolí tohto veľtoku a navštíviť veľkolepé pamiatky, lemujúce jeho brehy. Prehliadky faraónskych pokladov, vyfarbené i v množstve filmov a románov majú neodolateľné kúzlo medzi poznávacími zájazdami.

HURGHADA
Hurghada leží na pobreží Červeného mora, 320 kilometrov južne od Suezu. Od začiatku 90-tych rokov 20.storočia sa zmenila na nepoznanie. Kedysi malá rybárska osada, dnes neustále rozrastajúce sa turistické mesto, s letoviskami ťahajúcimi sa 40 kilometrov popri pobreží. Mesto a blízke okolie je rozdelené na 5 častí a príliš nezasahuje do vnútra obklopujúcej púšte. Hurghada získala renomé vďaka potápačským centrám, ktoré organizujú šnorchlovanie a potápanie do hlbín Červeného mora, ktoré je známe prekrásnym podmorským svetom. Atraktívnosť strediska dotvárajú nielen nádherné piesočnaté pláže, kúpanie, šnorchlovanie a potápanie, ale i primeraná vzdialenosť od monumentálnych egyptských pamiatok, ako sú pyramídy v Gíze, prípadne chrámy v Luxore a Karnaku. Hurghada je východiskovým bodom pre plavby po Níle. Návštevníci destinácie si môžu vybrať zo širokej škály ubytovacích zariadení.

Prepitné
Prepitné v arabských krajinách je úplne bežné a je považované za samozrejmú súčasť poskytovaných služieb. Nie je neobvyklé, že ochota poskytnúť prepitné sa odrazí na kvalite obdržaných služieb. Samozrejme je však rozhodnutie ohľadne prepitného iba vo vašich rukách.

Zdravie – očkovanie
Pri cestách do Egypta nie je potrebné žiadne očkovanie. O odporúčaných očkovaniach sa informujte u svojho praktického lekára.

 LETOVISKÁ

HURGHADA
Hurghada je najväčšia rekreačná oblasť a letoviskom v Egypte. Je povestná komfortom, ľahkou dostupnosťou k množstvu pamiatok a potápačskými centrami, ponúkajúcimi unikátne pohľady do bohatého podmorského sveta. Hurghada je tradičné egyptské turistické centrum na africkom pobreží Červeného mora. Výhodou tohto miesta sú nie len piesočnaté pláže, ale i relatívna blízkosť Káhiry i Luxoru s možnosťou výletov za poznaním monumentálnych staroegyptských pamiatok: pyramíd v Gíze a Sakkare, chrámov v Karnaku a Luxore, i pohrebísk v Údolí kráľov a kráľovien. Mimo výletov za históriou môžete poznávať aj blízke ostrovčeky (najznámejším je ostrov Giftun) s ich neopakovateľným svetom koralových útesov.
 
MAKADI BAY
Letovisko Makadi, vzdialené od Hurghady 35 km, je známe vďaka svojej nádhernej piesočnatej pláži a koralom, ktoré sa nachádzajú v jej tesnej blízkosti. Nájdete tu luxusnejšie hotely, známe  svojou vysokou úrovňou služieb a poskytovaného servisu. Večer sa môžete poprechádzať po plážovej promenáde, ktorá Vás sprevádza celým zálivom Makadi Bay. Makadi je veľmi pekne vybudované malé pokojné stredisko, prispôsobené európskej klientele. Z letoviska Makadi sa do centra Hurghady dostanete pravidelnou dopravou. 

SAFAGA
Pokojné stredisko, vzdialené cca 50 km južne od Hurghady. Safaga je vychýrená svojimi nádhernými plážami a fascinujúcim podmorským životom. Nenájdete tu toľko hotelov ako v samotnej Hurghade, ale práve preto tu panuje väčší pokoj. Tu si prídu na svoje hlavne klienti, ktorí uprednostňujú pokojný charakter dovolenky alebo vyznávači potápania a šnorchlovania.

Pre príjemné a bezproblémové strávenie vašej dovolenky vám odporúčame, aby ste sa zoznámili s destináciou, do ktorej cestujete. Venujte pozornosť týmto informáciám. Prajeme vám krásnu dovolenku!

  

 Cestovné doklady
Aj napriek tomu, že pre vstup do Egypta je vyžadované vízum, nemusíte sa obávať žiadnej zbytočnej byrokracie. Vízum je možné zariadiť cez našu cestovnú kanceláriu pri kúpe zájazdu. Podmienkou k získaniu víz je iba cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate z krajiny. V prípade, že máte o túto službu záujem, stačí túto požiadavku uviesť do cestovnej zmluvy (služba je spoplatnená – viď odstavec v popise konkrétnej destinácie ‚‘‘v cene nie je zahrnuté‘‘). V prípade, že už máte víza predplatené zo Slovenskej republiky, kontaktujte po výstupe z lietadla pred pasovým oddelením zamestnanca našej partnerskej cestovnej kancelárie, označeného logom KARTAGO TOURS. Tomuto pracovníkovi predložíte voucher, na ktorom je uvedený počet víz, ktoré máte predplatené. Na jeho základe vám budú vydané víza na počet osôb, uvedených na voucheri. Držitelia cestovných pasov iných štátov sú povinní zaistiť si potrebné doklady k ceste na príslušnom veľvyslanectve alebo konzuláte. Aktuálne informácie o podmienkach nájdete na www.mzv.sk.

S platnosťou  od 1. januára 2013 musí byť každý občan, teda aj maloletí,  držiteľom vlastného cestovného dokladu. 

  

Príjemné prežitie Vašej dovolenky Vám praje kolektív pracovníkov cestovnej kancelárie KARTAGO Tours.

Oblasti v destinácii - Hurghada

Mapa - Hurghada

Najlepšie hodnotené hotely - Hurghada