Alanya

Objavte s nami to najkrajšie, čo Alanya ponúka.


Prečo zvoliť dovolenku v Alanyi?


Last minute dovolenka v Alanyi spája krásne pláže, historické pamiatky a živú kultúru. Toto pôvabné letovisko má veľa ponúknuť pre každého cestovateľa, od milovníkov slnka až po dobrodruhov túžiacich po objavovaní historických zákutí.

Jedným z najväčších lákadlom Alanye sú jej pláže s jemným pieskom a teplým Stredozemným morom. Návštevníci môžu stráviť dni opaľovaním sa, plávaním a vychutnávaním si osviežujúcich nápojov v reštauráciách pri pobreží. Športové nadšenci ocenia možnosti ako windsurfing či jachting, ktoré ponúka miestne pobrežie.

Alanya, Turecko

Alanya sa tiež pýši historickými pamiatkami. Hrad Alanya dominuje nad mestom a ponúka úchvatný výhľad na okolité pobrežie. Amfiteáter, ktorý sa nachádza na pobreží, svedčí o bohatej histórii oblasti a často slúži ako miesto kultúrnych podujatí a koncertov.
Historické centrum mesta sú zase úzkymi uličkami plnými tradičných obchodíkov, kaviarní a reštaurácií. Návštevníci môžu ochutnať lahôdky tureckej kuchyne a nakupovať suveníry na tradičných trhoch.

Pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, v okolí Alanye sa nachádzajú nádherné prírodné scenérie. Grotty Damlataş a Dim, jaskyne s úchvatnými stalaktitmi a stalagmitmi, patria k nezabudnuteľným výletom.
Alanya je tiež známa svojou živou nočnou scénou, kde môžete zažiť tradičnú tureckú zábavu v podobe tanečných predstavení, hudby a gastronomických zážitkov.

Celkovo povedané, dovolenka v Alanye v Turecku ponúka skvelý mix relaxu, histórie, kultúry a prírodných krás. Nech ste na pláži, v historickej časti mesta alebo preskúmavate okolitú prírodu, Alanya má pre každého niečo osobitného.

Mapa - Alanya


Najlepšie hodnotené hotely - Alanya