Turecká riviéra

Objavte s nami to najkrajšie, čo Turecká riviéra ponúka.

  1. Kartago.sk
  2. Turecko
  3. Turecká riviéra

VITAJTE NA TURECKEJ RIVIÉRE

Vitajte na pobreží Stredozemného mora, povestného svojimi dlhými piesočnatými plážami a priezračným morom. Môžete sa tiež tešiť na skalnaté pobrežie s pôsobivými horskými scenériami a niekoľko storočí staré mestá. Doprajte si orientálny luxus, relax na dlhých plážach alebo preslávené turecké kúpele – hamam. Príjemným obohatením Vašej dovolenky môže byť návšteva bielych terás Pamukkale, ôsmeho divu sveta Kappadokie, plavba po zelenej rieke Manavgat k vodopádom.


Turecká riviéra je populárna predovšetkým vďaka dlhým úsekom piesočnatých a okruhliakových pláží medzi jednotlivými letoviskami a mimoriadne prepracovanej infraštruktúre turistického ruchu. Očaruje krásnou prírodou, antickými pamiatkami aj luxusnými hotelovými rezortmi so skvelými službami. Mierne podnebie a príjemná teplota morskej vody zaručujú radosť z kúpania od marca do novembra. Na svoje si tu prídu nielen milovníci vodných športov a leňošenia na plážach, ale aj záujemcovia o históriu, pamiatky, architektúru alebo golf. Nájdete tu plno luxusných hotelov s bazénmi, príjemných apartmánov a rodinných penziónov. Štýlové ubytovanie na úrovni potom dopĺňajú vychýrené reštaurácie ponúkajúce tradičné turecké pokrmy. O večernú zábavu sa starajú množstvá barov a diskoték. Okrem jedinečných pláží ponúkajú taktiež krásnu a nedotknutú okolitú prírodu. Na výlety láka aj neďaleké pohorie Taurus. V prevažne vápencovom pohorí sú rozsiahle krasové oblasti s podzemnými riekami, vodopády a s najväčšou sústavou jaskyní v Ázii. Môžete navštíviť vodopády Kursunlu a mnoho ďalších atraktívnych miest. Najvýznamnejšou turistickou destináciou je Antalya, ktorá je zároveň aj najväčším mestom v celej oblasti a v ktorej sa nachádza aj medzinárodné letisko. Vďaka unikátnej kombinácii historických pamiatok a príjemného stredomorského pobrežia je Antalya ideálnym turistickým letoviskom, často nazývaným aj ako „centrum tureckého turizmu“.

K najčastejšie navštevovaným miestam Tureckej riviéry sú Kemer, Belek, Side a Alanya, v ktorej sa nachádza jedna z najpôvabnejších pláží na svete – Kleopatrina pláž. 

 Letoviská

Alanya
Turistické mesto sa nachádza vo východnej časti Tureckej riviéry asi 130 km východne od Antalye. Svojím tvarom pripomína motýľa s rozprestretými krídlami a často je nazývaná aj mestom s „tyrkysovým pobrežím“. Alanya - mesto i turistické stredisko s rušným nočným životom zároveň, nájdete tu piesčité i kamienkové pláže, známu Červenú vežu, jaskyňu Damlatas s liečivými účinkami a nespočetné množstvo hotelov, reštaurácií, barov, kaviarní a diskoték. Hrdí sa dlhou piesočnatou plážou Kleopatra Beach. Dominantou letoviska je impozantne týčiaca sa pevnosť z 13. storočia, seldžucký hrad z ktorého sa  ponúka prekrásny výhľad na celé mesto. Obchody v Alanyi sú skutočnou výstavou potrebných vecí za dobré ceny. Každý piatok sa oplatí navštíviť miestny bazár a nadýchať sa nefalšovanej orientálnej atmosféry, kde Vás miestni obchodníci naučia čaru zjednávania cien. Transfer z letiska: cca 2,5 hod.

Konakli
Malé príjemné stredisko na Tureckej riviére s piesočnatými plážami. Vstup do mora je lemovaný kamenitými plochami. Približne 15 km západne od Alanye. V letovisku je niekoľko hotelov a hotelových komplexov, obchodíky a reštaurácie. Konakli má peknú upravenú pláž a je vhodná  pre klientov, ktorí uprednostňujú strávenie dovolenky priamo v hotelovom areáli. Do Alanye sa bezpečne a za pár minút dopravíte typickým dopravným prostriedkom v Turecku – dolmušom alebo taxíkom. Transfer z letiska v Antalyi do Konakli trvá cca 1 hod. 45 min. Konakli spolu so strediskami Incekum a Avsallar patria medzi obľúbené letoviská Tureckej riviéry.

 

Kemer
Patrí medzi vyhľadávané turistické letovisko, pre ktoré je typická nádherná prírodná scenéria, dlhé kamienkové pláže, obmývané krištáľovo čistou vodou, v pozadí s pohorím Taurus. Mnohí ho považujú za jedno z najkrajších letovísk Tureckej riviéry aj vďaka píniovým hájom, romantickým plážam a zálivom, členitému pobrežiu. Mestečko Kemer s pekne udržovanými uličkami, mnohými obchodíkmi a reštauráciami, miestnym prístavom pôsobí útulne a prázdninovo. V okolí Kemeru sa nachádzajú aj priľahlé pokojné letoviská, napr. Beldibi, Göynuk, Kiris či Tekirova.  Transfer z letiska: cca 1 hod

Belek
Jedno z najmladších a zároveň najluxusnejších turistických stredísk mediteránskeho pobrežia južného Turecka vzniklo východne od Antalye pozdĺž prekrásnej širokej pláže. Mnohokilometrové piesočnaté pláže vyzývajú ku kúpaniu, vodným športom, potápaniu i romantickým prechádzkam. Pobrežie je lemované palmami, v blízkom okolí Beleku rastú voňavé píniové háje, o kúsok ďalej  prekrásne piesočnaté duny , olivové a citrusové plantáže. Hotelové kapacity sú na najvyššej úrovni a poskytujú hosťom všetky predstaviteľné služby a pohodlie. Za shoppingom či kontaktom so životom Orientu chodia návštevníci do centra blízkej Kadrye alebo neďalekej Antalye. Veľkoryso vybudované stredisko poskytuje hosťom nielen skvelé služby, ale aj pocit voľnosti a priestoru v perfektne upravenom prostredí. Miesto priťahuje predovšetkým hráčov golfu, ktoré im ponúka 14 úžasných golfových ihrísk – greenov, na menej než dvadsaťkilometrovom úseku pobrežia. Transfer z letiska: cca 40 min

Side
Staroveká pirátska Pamphylia, dnešné Side, rozprestierajúce sa na malom polostrove 1 km dlhom a 400 m širokom, leží 75 km od Antalye, na južnom pobreží Turecka. Side je nielen populárnym letoviskom, ale i pokladnicou antického umenia, ako aj miestom stretnutia Antonia a Kleopatry. Meno Side má anatolský pôvod a znamená granátové jablko, ktoré v Turecku symbolizuje bohatstvo a úrodnosť. Okrem obľúbených granátových jabĺk tu v hájoch a sadoch rastú citróny a pomaranče. Pýchou strediska je množstvo historických pamiatok od 2. storočia pred n.l., nádherné uličky s množstvom barov, obchodíkov s nádychom Orientu. Medzi hlavné atrakcie strediska patrí divadlo Aspendos (postavené v r. 167 nášho letopočtu), rímske kúpele, agora, byzantská bazilika a kostol. Turisti určite ocenia, že počas letnej sezóny sa v centre mesta Side nejazdí autami, preto posedenie v baroch, kaviarňach, či reštauráciach bude určite nerušené. Doporučujeme ochutnať typický kebab.  Transfer z letiska: cca 1- 1,5 hod. Sorgun a Titreyengol ležia na východ od Side a sú ideálnym miestom pre strávenie pokojnej dovolenky na krásnych dlhých plážach s jemným pieskom obklopenej píniovým lesíkom.

Lara
Luxusné novovybudované stredisko, nachádzajúce sa na južnom pobreží Turecka s rozľahlou plážou, kde sa prevažne strieda piesok s jemnými okruhliakmi s pozvoľným vstupom do mora, čo isto ocenia rodiny s deťmi. Je vzdialené len 10 km od centra mesta Antalya a asi 25 min od medzinárodného letiska. Stredisko je tvorené najmä veľkými, modernými a luxusnými hotelmi 5* kategórie, ktoré poskytujú dokonalé služby prevažne v režime ultra all-inclusive. Tieto hotely jednoznačne uspokoja i toho najnáročnejšieho klienta. Nachádza sa tu tiež množstvo reštaurácií, obchodov s luxusným tovarom a kongresových hál a taktiež športových ihrísk vhodných na rôzne športovo - kultúrne podujatia, sústredenia.

 Cestovné doklady:
Pri turistických cestách do Turecka nie je od držiteľov cestovných pasov SR požadované vstupné vízum. Pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov po návrate z dovolenky. Držitelia cestovných pasov iných štátov sú povinní zabezpečiť si potrebné doklady na cestu na príslušnom veľvyslanectve alebo konzuláte. Ak cestuje dieťa mladšie ako 18 rokov s rodičom iného mena, odporúčame mať so sebou kópiu rodného listu dieťaťa v angličtine. Ak cestuje dieťa mladšie ako 18 rokov so starými rodičmi alebo inými osobami, odporúčame mať so sebou podpísané prehlásenie jedného z rodičov, že s danou osobou môže cestovať (súhlas rodiča s vycestovaním v angličtine s uvedeným telefónnym číslom).
S platnosťou  od 1. januára 2013 musí byť každý občan, teda aj maloletí,  držiteľom vlastného cestovného dokladu.

 

Príjemné prežitie Vašej dovolenky Vám praje kolektív pracovníkov cestovnej kancelárie KARTAGO Tours

Mapa - Turecká riviéra

Najlepšie hodnotené hotely - Turecká riviéra