Egejská riviéra - Kusadasi

Objavte s nami to najkrajšie, čo Egejská riviéra - Kusadasi ponúka.

  1. Kartago.sk
  2. Turecko
  3. Egejská riviéra - Kusadasi

Vitajte v Kusadasi

Živé prístavné mesto sa nachádza pri západnom pobreží Egejského mora v provincii Aydin, asi 60 km od mesta Izmir. Prírodná scenéria a ráz krajiny tejto oblasti sú rovnako krásne ako jej história. Už v čase svojho založenia, okolo roku 3000 pred n.l., sa Kusadasi preslávilo ako centrum tureckého umenia a kultúry a tiež mnohých civilizácií. Dnes je odrazom moderného európskeho mesta. Vďaka teplému stredozemnému podnebiu sa stalo veľmi obľúbeným prázdninovým letoviskom a počas hlavnej sezóny sa populácia mesta rozrastá z 50 000 až na 500 000 ľudí.

Hovorí sa, že v tomto meste slnko nezapadá. Nočný život tu naozaj stojí za to, málokto by povedal, že sa nachádza v moslimskej krajine. Mesto ponúka návštevníkom skvelé reštaurácie, kaviarne, čajovne a živé bary. Nájdete tu tiež obchody so suvenírmi, oblečením, šperkmi a množstvom ďalších vecí. Nemalo by sa zabúdať na to, že o cene sa dá s predajcom zjednávať. Krásne piesočnaté pláže spolu s modrými vodami, jasnou oblohou a historickými pamiatkami v neďalekom okolí sú známkou toho, že Kusadasi je skvelým miestom na strávenie nezabudnuteľnej dovolenky. Dovolenka v Kusadasi, to nemusí nutne byť len turecký zážitok, je tu každodenná možnosť vyraziť na len 20 km vzdialený grécky ostrov Samos. Aj keď sa Kusadasi nachádza na pevnine, svoj názov „Vtáčí ostrov“, mesto prevzalo od dvoch neďalekých ostrovov. Nenechajte si ujsť možnosť navštíviť starú osmanskú pevnosť Genoese, nachádzajúcu sa na jednom z nich (ostrovček Guvercinada – s pevninou je spojený cestou). Len 20 km od mesta sa nachádza jedna z najnavštevovanejších pamiatok, Efesos. V blízkosti je tiež mestečko Selcuk, ponúkajúci pohľad na záhrady bohyne Artemis.

 LETOVISKÁ

Kusadasi  
Živé prístavné mesto sa nachádza pri západnom pobreží Egejského mora v provincii Aydin asi 60 km od mesta Izmir. Meno mesta je odvodené od malého opevneného ostrovčeka - Güvercin Adami alebo "Holubí ostrov" - spojeného s pevninou hrádzou už v osmanskej ére. Pretože bol ostrov vždy plný vtákov počas obdobia ich migrácie, bol pomenovaný ako "Vtáčí ostrov“. Neskôr tak bolo nazývané samotné mesto - Kusadasi = "Vtáčí ostrov". Od tej doby sa vtáčiemu ostrovu začalo hovoriť Holubí. Malá pevnosť na ostrove (teraz domov rôznych kaviarní a diskotéky) je vlastne najjužnejšie položenou citadelou zo všetkých podobných pevností stojacich na egejskom pobreží.

Özdere
Menšie letovisko je vzdialené 45 km od letiska v Izmire. V minulosti to bola malá rybárska dedinka, dnes tu nájdete moderné hotely, ktoré ponúkajú hosťom komfort, ktorý je vyžadovaný na strávenie pohodlnej a pokojnej dovolenky. Miestne pekné piesočnaté pláže majú pozvoľný vstup do mora, letovisko je teda vhodné aj pre rodiny s deťmi. Odporúčame navštíviť miestny trh, ktorý sa koná každý týždeň.

 

 Cestovné doklady:
Pri turistických cestách do Turecka  nie je od držiteľov cestovných pasov SR požadované vstupné vízum. Pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov po návrate z dovolenky. Držitelia cestovných pasov iných štátov sú povinní zabezpečiť si potrebné doklady na cestu na príslušnom veľvyslanectve alebo konzuláte. Ak cestuje dieťa mladšie ako 18 rokov s rodičom iného mena, odporúčame mať so sebou kópiu rodného listu dieťaťa v angličtine. Ak cestuje dieťa mladšie ako 18 rokov so starými rodičmi alebo inými osobami, odporúčame mať so sebou podpísané prehlásenie jedného z rodičov, že s danou osobou môže cestovať (súhlas rodiča s vycestovaním v angličtine s uvedeným telefónnym číslom). 

S platnosťou  od 1. januára 2013 musí byť každý občan, teda aj maloletí,  držiteľom vlastného cestovného dokladu. 

 

Príjemné prežitie Vašej dovolenky Vám praje kolektív pracovníkov cestovnej kancelárie KARTAGO Tours.

Oblasti v destinácii - Egejská riviéra - Kusadasi

Mapa - Egejská riviéra - Kusadasi

Najlepšie hodnotené hotely - Egejská riviéra - Kusadasi

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám