1. Kartago.sk
 2. Novinky
 3. Zaujímavé podujatia v destináciách od januára do apríla 2024

Zaujímavé podujatia v destináciách od januára do apríla 2024

Streda, 17.1.2024

Zaujímavé podujatia v destináciách od januára do apríla 2024

Inšpirujte sa tipmi na podujatia, dovolenky a ďalšie akcie v exotických destináciách v prvom štvrťroku 2024. Využite bezplatné zážitky vrátane karnevalov, osláv a festivalov na svojej vysnívanej dovolenke.

Omán: Muscat Festival

 • Kde: Muscat
 • Kedy: od polovice januára do polovice februára 2024
Jedno z najväčších kultúrnych podujatí v Ománe sa koná počas jedného mesiaca v Naseem Gardens a Amerat Park. Festival Muscat v hlavnom meste Ománu predstavuje miestnu kultúru od tradičnej hudby cez umenie a remeslá až po kulinárske špeciality. Vychutnajte si festivalové podujatia, ako sú cirkusy, ohňostroje, súťaže a programy pre deti, tanečné vystúpenia, preteky tiav a vizuálne predstavenia, ktoré každoročne prilákajú až 100 000 divákov.

Vietnam: Tet Nguyen Dan

 • Kde: v celom Vietname
 • Kedy: 10. februára 2024
Ak navštívite Vietnam začiatkom februára, zažijete jednu z najzaujímavejších osláv v ázijskom svete. Sviatok Tet (vietnamský nový rok) je najdôležitejší a najdlhší v krajine. Lunárny nový rok sa tu koná jeden týždeň, keď sa rodiny z celého sveta vracajú domov, aby spoločne oslavovali. Ich súčasťou sú slávnostne vyzdobené ulice, pestrofarebné kvety, hudba, tradičné tance, preteky dračích lodí, sprievody s akrobatmi a bubeníkmi, polnočný ohňostroj a festival lampiónov.

Dominikánska republika: Carnaval de Punta Cana

 • Kde: Punta Cana
 • Kedy: 12.-13. februára 2024, 30.-31. marca 2024
Dominikánska republika je krajinou karnevalov! Najznámejšími karnevalmi sú "carnestolendas" (fašiangový utorok vo februári) a karneval Cimarrón (podľa africkej tradície sa slávi na konci Veľkého týždňa v marci). Obe podujatia vynikajú množstvom farieb, podobne ako karnevaly v Brazílii. Dominikánske dediny sa na ne pripravujú celé mesiace. Oficiálny deň otvorenia karnevalovej sezóny znamená začiatok hodovania a ostrých skúšok mesiac pred sviatkom.

Loď vyzdobená na oslavu sviatku Tet Nguyen Dan
Karneval v Dominikánskej republike

Kapverdy: Karneval 

Chceli by ste aspoň raz v živote zažiť atmosféru veľkého brazílskeho karnevalu? Rovnako ako v predchádzajúcom prípade Dominikáncov nemusíte cestovať až do Ria v Južnej Amerike, pretože karneval na Kapverdských ostrovoch vás očarí rovnako, možno ešte o niečo viac svojou bezprostrednosťou. Môžete očakávať oslnivé sprievody, kostýmy, alegorické vozy, tanečníkov samby, orgie farieb a tvarov, hudbu, ohňostroje, jedlo a zábavu až do skorých ranných hodín.

Kuba: Festival del Habano

 • Kde: Havana
 • Kedy: 18. - 25. februára 2024
Kubánsky festival cigár je najväčším podujatím pre milovníkov cigár na svete! Ide o rozsiahlu oslavu slávneho kubánskeho fenoménu, na ktorú sa turisti hrnú v naozaj hojnom počte. Vychutnajte si množstvo rozmanitých aktivít s vôňou cigár, odporúčame najmä návštevu továrne a tabakovej plantáže a prehliadku výstavy o výrobe a histórii cigár. Skutoční znalci môžu ochutnať horúce novinky.

Arabské emiráty: Dubajský festival jedla

 • Kde: Dubaj
 • Kedy: od 19. februára do 6. marca 2024
Najočakávanejší gastronomický sviatok arabského sveta, 17-dňový Food Festival, sa koná na mnohých miestach v Dubaji. Stretnete sa s ním v ikonických nákupných centrách, na trhoviskách a na obľúbenej pláži Jumeirah, kde nájdete "plážové jedálne" s food trucky, ukážkami varenia a uvoľnenou atmosférou. Ochutnajte kulinárske špeciality nielen arabskej kuchyne a nenechajte si ujsť sprievodné podujatia so živou hudbou, workshopmi a zábavou pre deti i dospelých.

Tradičná výroba cigár na Kube

Mexiko: Jarná rovnodennosť v Chichén Itzá

Túto výnimočnú astronomickú udalosť si v Chichén Itzá jednoducho nemôžete nechať ujsť. Počas jarnej (a jesennej) rovnodennosti vytvárajú slnečné lúče tieň hada na pyramíde zasvätenej operenému hadiemu bohu Kukulkánovi. Boh spolu so zapadajúcim slnkom postupne zostupuje po severnom schodisku k hadej kamennej hlave na základni pyramídy. Celý deň majú karnevalovú atmosféru doplnenú hudbou, tancom a kostýmami.

Maurícius: Holi, sviatok farieb

 • Kde: na celom Mauríciu
 • Kedy: 25. marca 2024
Jeden z najradostnejších hinduistických sviatkov oslavujúcich jar, lásku a nový život sa začína v predvečer zapálením obrovských ohňov. A počas dňa Holi po sebe ľudia hádžu farebný prášok! A to nielen na priateľov a rodinu, ale doslova na každého, koho stretnú na ulici alebo na pláži. Takže naše odporúčanie znie: ak sa chcete zúčastniť na tomto bláznivom festivale farieb, radšej si oblečte staré tričko.

Egypt: Íd al-fitr

 • Kde: v celom Egypte
 • Kedy: 9. apríla 2024
Trojdňový "sviatok prerušenia pôstu" sa nesie v znamení modlitieb, prípravy jedla, osláv, štedrosti a dobročinnosti. Ulice po celom Egypte (vrátane dovolenkových letovísk Hurghada a Marsa Alam) sú vyzdobené, osvetlené a preplnené. Živo je aj v noci, keď sa konajú početné kultúrne podujatia, koncerty, tanečné a iné vystúpenia. Hoci ide o čisto náboženský festival, jeho rozmanitosť, rozsah a zábavná príťažlivosť určite zaujme každého.

Chichén Itzá
Festival farieb

Thajsko: Songkran

 • Kde: v celom Thajsku
 • Kedy: 13. až 15. apríla 2024
Songkran, thajský Nový rok, je najdôležitejším sviatkom v tejto exotickej krajine v juhovýchodnej Ázii. Okrem náboženských obradov sú typickou súčasťou osláv aj vodné bitky. Ulice uzavreté pre dopravu slúžia ako arény, kde sa zhromažďujú davy a striekajú na seba vodu z nádob alebo vodných diel. Okrem toho uvidíte folklórne predstavenia, koncerty, pouličné sprievody, procesie s obrazmi Budhu, súťaže krásy, thajské tance a preteky lodí.

Senegal: filmový festival Femmes Afrique

 • Kde: Dakar
 • Kedy: apríl 2024
Návšteva filmového festivalu "Ženy Afriky" by pre vás mohla byť zaujímavým zážitkom. Koná sa počas jedného týždňa v kinách, školách a na uliciach senegalského hlavného mesta Dakar a počas jedného týždňa v celej krajine. Premietania sú bezplatné a otvorené pre všetkých. Jedinou nevýhodou je, že filmy sú vo francúzštine alebo majú francúzske titulky. Ochutnať autentickú atmosféru moderného afrického umenia však rozhodne stojí za to.

Zanzibar: Párty pri splne mesiaca

 • Kde: Kendwa a ďalšie letoviská
 • Kedy: každú sobotu okolo splnu mesiaca
Zanzibar prevzal aj tradíciu známu z Thajska, a to nočnú plážovú párty za splnu mesiaca. Najznámejšia zanzibarská párty pri splne mesiaca sa koná na slávnej pláži Kendwa každú sobotu po splne mesiaca (alebo v jeho blízkosti). Očakávajte nepretržitú hudbu, bubnovanie, tanec, ochutnávku morských plodov a akrobatické predstavenia pri svetle plážových ohňov. Pretancujte noc na africké rytmy a pri východe slnka sa ponorte do mora.

Oslavy thajského Nového roku Songkranu

Ďalšie články

Zapojte sa do súťaže, v ktorej máte šancu vyhrať úžasný pobyt v luxusnom rezorte Grand Blue Fafa *****v Albánsku!
Inšpirujte sa desiatimi tipmi, ako si užiť dovolenku na Kube. Plávanie s delfínmi, stará Havana, nádherné pláže, úžasné údolie Viñales, rybolov, potápanie a mnoho ďalšieho. Zájazdy na Kubu sú teraz rýchle a pohodlné s priamym letom!
Inšpirujte sa tipmi na najkrajšie letoviská pre nádhernú dovolenku v Dominikánskej republike. Na krásne pláže Punta Cana, Playa Bávaro a do ďalších letovísk sa teraz dostanete rýchlo a pohodlne priamym letom!
Máme pre vás 10 tipov, prečo by ste mali ísť aspoň raz v živote na dovolenku do Vietnamu. Pláže ostrova Phu Quoc, najdlhší sklenený most na svete, nádherná príroda, skvelé jedlo - a navyše zájazdy do Vietnamu sú teraz ľahko dostupné bez medzipristátia!
Zapojte sa do súťaže, v ktorej máte šancu vyhrať úžasný pobyt v luxusnom rezorte Melia Vinpearl Phu Quoc ***** na nádhernom ostrove Phu Quoc vo Vietname!
Leťte s nami z Bratislavy do krajiny, ktorá vás uchváti svojou prírodou, plážami i hotelovými službami.