Dubaj

Objavte s nami to najkrajšie, čo Dubaj ponúka.

Vitajte v Dubaji!

Dubaj, hlavné mesto rovnomenného emirátu a kultúrne a obchodné centrum Spojených arabských emirátov, je jednou z najprestížnejších a najobľúbenejších destinácií na svete. Dubaj má všetko: futuristickú architektúru, ktorá vám vyrazí dych, nádherné pláže a nákupné centrá s tisíckami obchodov, lyžiarsky svah a morské akvárium.

V Dubaji si môžete užiť najväčší zábavný park na svete, pozrieť sa z najvyššej budovy sveta, vydať sa do starého mesta Dubaja alebo navštíviť niektorú z umeleckých galérií. Prejdite sa na ťavách do púšte alebo preskúmajte prírodné rezervácie niekoľko kilometrov za mestom. Dubaj je príjemné, pohostinné a bezpečné miesto s vynikajúcou infraštruktúrou a luxusnými hotelmi s výnimočnými službami.

Mesto Dubaj, hlavné mesto emirátu Dubaj

Ťažko uveriť, že hlavné mesto emirátu Dubaj bolo až do nedávnej histórie obývané malou komunitou rybárov a lovcov perál žijúcich v tradičných domoch z koralov. Explozívny rozvoj po objavení ropy v 60. rokoch 20. storočia zmenil mesto na jednu z najexkluzívnejších turistických destinácií a jedno z najvýznamnejších obchodných a finančných centier. Žije tu 99 % obyvateľov emirátu a nájdete tu neuveriteľné kontrasty.
Dubaj uvod mesto
Mesto Dubaj je pulzujúca multikultúrna metropola, ktorá sa skladá z dvoch hlavných častí: starého a nového Dubaja. Starý Dubaj predstavuje historické centrum mesta okolo zátoky Dubai Creek a tradičné arabské štvrte Deira a Bur Dubaj s tradičnými domami, veternými vežami a úzkymi uličkami. Nový Dubaj je moderná časť mesta, ktorá sa rozprestiera v púšti a pozdĺž pobrežia. Pýši sa mrakodrapmi, najvyššou budovou sveta, umelými ostrovmi a nákupnými centrami, ako sú Mall of the Emirates a Dubai Mall.
Dubaj záliv

7 dôvodov, prečo aspoň raz v živote navštíviť Dubaj

  1. Veľkolepá architektúra, ktorá nepozná hraníc: najvyššia budova sveta Burj Khalifa a jediný sedemhviezdičkový hotel na svete Burj Al Arab sa tiahnu na kilometre do mora, umelé palmové súostrovia a mapy sveta sú zastavané ultramodernými hotelovými a obytnými komplexmi.
  2. Luxusné nákupy: Dubaj je plný luxusných butikov a fantastických nákupných centier. Napríklad nákupné centrum Dubai Mall ponúka viac ako 1 200 obchodov, krytý lyžiarsky svah a úžasné akvárium.
  3. Krásne kúpanie a slnečné počasie v zime: Dubaj má nádherné piesočnaté pláže vrátane pláže Jumeirah s nádherným výhľadom na Burj Al Arab a pláže Kite Beach, ktorú obľubujú surferi.
  4. Dubaj ponúka kuchyne z celého sveta. Miestna gastronomická ponuka je ohromujúca - od tradičných arabských jedál až po medzinárodné špeciality.
  5. Kultúrne zážitky: Dubaj má veľmi živý a rozmanitý kultúrny život, v ktorom sa mieša história s tradičnou a modernou kultúrou. Patria sem hudobné, filmové a gastronomické festivaly, múzeá, galérie, divadlo, opera a koncerty.
  6. Športové aktivity: Vyskúšajte vodné, plážové a extrémne športy, golf, tenis, motokáry, bungee jumping alebo dokonca zoskok padákom.
  7. Vzrušujúca zábava a nočný život: Dubaj ponúka úžasné vodné parky, krytý lyžiarsky areál alebo adrenalínový IMG Worlds of Adventure. V noci sa tu nachádza množstvo barov, klubov a reštaurácií s prvotriednou atmosférou.
Dubaj pláž
Palm-jumeirah
Náš tip: Hľadáte dovolenku v Dubaji? Môžete si vybrať zo širokej ponuky zájazdov za skvelú cenu. Využiť môžete aj zvýhodnené ceny last minute zájazdov.

Otázky a odpovede o dovolenke v Dubaji

Prečo navštíviť Dubaj?
Kde sa Dubaj nachádza a ako vyzerá?
Ako dlho trvá let do Dubaja?
Aký je časový rozdiel medzi Slovenskou republikou a Dubajom?

Oblasti v destinácii - Dubaj

Mapa - Dubaj

Najlepšie hodnotené hotely - Dubaj