1. Kartago.sk
  2. Novinky
  3. SENEGAL - LETO 2022

SENEGAL - LETO 2022

Utorok, 19.4.2022

SENEGAL - LETO 2022

Do ponuky CK KARTAGO tours sme pridali úžasnú destináciu Senegal. Letom z Bratislavy sa tam s nami dostanete každý štvrtok – prvý termín all inclusive dovolenky v tejto jedinečnej africkej destinácii pre celú rodinu otvárame už 16.6.2022. Na čo sa počas zájazdu v Senegale môžete tešiť?

Základné informácie o Senegale

Podivuhodný, pestrofarebný, neopakovateľný, pritom priateľský a bezpečný: Senegal je ľahko dostupná exotika na najzápadnejšom výbežku Afriky. Krajinu z jednej strany lemuje pobrežie Atlantiku, na severovýchode nekonečná Sahara a na juhu rastú vlhké tropické pralesy. Susedí s Mauritániou, Mali, Guineou a Gambiou. Miliónové hlavné mesto Dakar sa preslávilo ako cieľ slávnej motoristickej súťaže.
Prázdne pláže na dovolenke v Senegale

Prečo ísť na dovolenku do Senegalu

7 dôvodov, prečo sa vybrať do Senegalu:​
  • Pokojné pláže: skvelé kúpanie na širokých piesočnatých plážach bez davov turistov si zamiluje celá rodina vrátane menších detí, ktoré sa nemusia obávať veľkých vĺn.
  • Bez víz: na exotickú dovolenku do Senegalu stačí cestovný pas s platnosťou 6 mesiacov po návrate z destinácie.
  • Žiadne očkovanie: turisti s očkovaním proti covidu-19 cestujú tam aj späť bez testov, vakcinácia však nie je povinná (sledujte aktuálne vstupné).
  • Dobrá dostupnosť: nové letisko Blaise Diagne sa nachádza kúsok od Dakaru aj hotelovej zóny Petite Côte okolo mesta M´Bour.
  • Kvalitný servis: kedykoľvek sa môžete obrátiť na skúseného českého delegáta, ktorý v Senegale žije už niekoľko rokov.
  • Všeobecná bezpečnosť: nielen v turistických lokalitách sa dá bez obáv prechádzať, zavítať do lokálnych kaviarní a spoznávať atmosféru tunajšieho života.
  • Príjemné počasie: do Senegalu sa jazdí v priebehu celého roka 

Tipy na výlety za zaujímavosťami v Senegale

Letecký pohľad na ostrovček Fadiouth
Žirafa v rezervácii Bandia
Malebnému ostrovčeku Fadiouth sa hovoría „Mušlový“, pretože vznikal dlhé storočia vrhaním ohromného množstva mušlí. Na safari v prírodnej rezervácii Bandia uvidíte nosorožca, pštrosy, zebry alebo žirafy a pri troche šťastia aj antilopu Derbyho, o záchranu ktorej sa usilujú českí odborníci.
Pevnosť na ostrove Otrokov
Ružové jazero Retba
Ostrov otrokov (Gorée, súčasť UNESCO) pripomína pohnutú históriu obchodu s otrokmi, ktorí odtiaľto boli medzi 15. do 19. storočiami loďami dopravovaní do Ameriky. Prívlastok „Ružové“ si jazero Retba vyslúžilo syto ružovým sfarbením, ktoré sa prejavuje v závislosti na ročnom období, slnečnom svite a množstve špeciálnych rias žijúcich vo vode.
Vtáči kŕdeľ nad lagúnou Somone
Strom baobab v Senegale
Laguna Somone sa pýši okolitými krásnymi plážami, pokojnou atmosférou a kŕdľami exotického vtáctva. Lanový park Accrobaobab Adventure využíva hojné rozšírenie baobabov v Senegale, stromov nezameniteľného tvaru a veľkosti.
Ostrovček Ngor pri senegalskom pobreží
Púšť Lompoul
Pôvodne ľudoprázdny ostrov Ngor síce v posledných rokoch zaplnili turistické zariadenia všetkého druhu, pozorovanie východu aj západu slnka je tu však čarovné doteraz. Veľkú časť Senegalu zaberá piesočná púšť, z turistických oblastí to je najbližšie k piesočnému kráľovstvu Lompoul.

Ďalšie články

Zapojte sa do súťaže, v ktorej máte šancu vyhrať úžasný pobyt v luxusnom rezorte Melia Vinpearl Phu Quoc ***** na nádhernom ostrove Phu Quoc vo Vietname!
Leťte s nami z Bratislavy do krajiny, ktorá vás uchváti svojou prírodou, plážami i hotelovými službami.
Lefkada je jeden z najkrajších Iónskych ostrovov. Leží pri západnom pobreží stredného Grécka a Peloponézu. Brehy Lefkady obmýva Iónske more.
Zažite fantastickú dovolenku v Spojených arabských emirátoch a vychutnajte si svet plný zážitkov, atrakcií a krásnych piesočnatých pláží. Spojené arabské emiráty: plážová dovolenka s extra porciou zážitkov
Na rok 2022 pre vás máme nováčika. Stavili sme na menej známu lokalitu najobľúbenejšej dovolenkovej krajiny - Španielska s nádhernými plážami, kde sa však nemusíte obávať davov turistov.