ico ico ico
 

Panama

img

V Paname si na svoje prídu naozaj všetci – od milovníkov oddychu pri nádherných plážach s bielym pieskom, po dobrodruhov túžiacich po spoznávaní úžasnej panamskej prírody, až po milovníkov historických pamiatok.

Panama zostáva v našom povedomí  väčšinou len v súvislosti s Panamským prieplavom, ktorý v súčasnosti patrí k najvýznamnejším vodným cestám na svete. Vznikol prehradením rieky Río Chagres a má dĺžku 82 km. Vďaka nemu je cesta medzi Atlantickým a Tichým oceánom skrátená až o niekoľko dní. Panama ale ponúka návštevníkom oveľa viac! Veď viac ako jedna tretina rozlohy tohto štátu spadá pod niektorý z národných parkov. Môže sa pochváliť stále zelenými panenskými pralesmi, jazerami, džungľami, vzácnou faunou a flórou i morskými živočíchmi. Ponúka pôvabné pobrežie a ostrovy s nádhernými plážami. Môžete tu vidieť  veľké množstvo koloniálnych stavieb, múzeí a parkov. Panama má rozlohu o niečo väčiu  ako Slovenská republika (77 082 km2) a len 3,17 milióna obyvateľov. V celej Paname nájdete  vľúdne privítanie a priateľskú pohostinnosť. Môžete  si tu vyskúšať národnú kuchyňu napr. štvorcové tamales v banánovej šupke, horúce chrumkavé empanadas alebo panamskú populárnu pochutinu z rýb - ceviche. Medzi najvyhľadávanejšie miesta Panamy patrí jej hlavné mesto Ciudad de Panama s nádherným historickým centrom prezývaným "koloniálna Panama", zelenými parkami, ktoré lákajú na popoludňajšie posedenie v krásnom prostredí, katedrále  San José, Panamským kanálom, múzeom prieplavu a múzeom národnej histórie, prezidentským palácom, trhoviskom a mnohými ďalšími lákadlami. Vzhľadom k relatívne nízkym cenám považuje mnoho turistov mesto Panama za raj nákupov. Pôvodne staré mesto, známe ako Stará Panama, v 16. storočí vyhorelo - jeho pozostatky nájdete cca 3,5 km západne od centra nového mesta. Odporúčame najmä návštevu Panamského kanála a historického mesta Casco Viejo, kde sa natáčali scény z filmu s Jamesom Bondom - Quantum of Solace.

  

​ INFORMÁCIE

Zdravie a očkovanie 
Pri cestách do Panamy nie je vyžadované žiadne očkovanie. O odporúčaných očkovaniach sa informujte u svojho praktického lekára. Pri cestách do miest, ktoré sú súčasťou tejto ponuky, nie je vyžadované žiadne očkovanie. Pred cestou odporúčame informovať sa o zdravotnej prevencii a vhodnom postupe pri zdravotných ťažkostiach u Vášho praktického lekára.

Klíma a oblečenie
V karibskej oblasti je najvhodnejšie ľahké, najmä bavlnené oblečenie. Pri občasnom večernom ochladení, najmä počas decembra a januára, rovnako ako v klimatizovaných priestoroch, môžete využiť ľahké pulóvre, bundy alebo svetríky.

Mobilné telefóny
Spojenie prostredníctvom slovenských operátorov GMS mobilných telefónov je z Panamy obmedzené. O rozsahu a možnostiach Vášho roamingu sa informujte u vlastného mobilného operátora. Okrem drahších telefónnych spojení priamo z hotelovej izby je však ľahko dostupné zakúpenie telefónnej karty, ktorá Vám umožní telefonické spojenie do medzinárodnej siete z miestnych telefónnych automatov.

Internet
Prístup na internet je väčšinou za poplatok a je uvedený v popise jednotlivých hotelov. V každom veľkom meste fungujú internetové kaviarne. V naliehavých prípadoch možno prostredníctvom delegáta dohodnúť prístup na internet za poplatok v kancelárii miestnej partnerskej organizácie.

  

Elektrina
V Paname je striedavý prúd napätie (110 V), americká norma zásuviek s plochými kolíkmi. Adaptéry je lepšie si zabezpečiť vopred.

Zvláštnosti ubytovania
Hotelové izby sú vybavené dvojitými posteľami (tzv. letisko) rôznych rozmerov od bežných tzv. double-beds, cez širšie queensize-beds, až po najširšie kingsize-beds. V niektorých hoteloch je súčasne uplatňovaná kategória tzv. americkej dvojlôžkovej izby s dvoma širokými posteľami v rozmere  queensize. Do takýchto izieb nie sú umiestňovanie prístelky a dieťa alebo až 2 deti spia na posteli spoločne s rodičmi.

Pláže - Plávanie
Pláže sú piesočnaté, biele. Medzi najlepšie pláže v Paname patrí Punta Chame Bay, Playa Blanca de Portobelo, najnavštevovanejšia pláž je Cayo Slipper. Takmer na všetkých plážach sú veľmi dobré podmienky pre potápanie a šnorchlovanie, to všetko v priezračnej čistej modrej vode. 

 LETOVISKÁ 

Playa Blanca
Jedna z najkrajších, dlhých pláží sa nachádza pri Tichom oceáne v provincii Coclé. Nájdete tu jeden z najprestížnejších hotelov siete Decameron - Royal Decameron Golf, Beach, Resort & Villas

Ciudad de Panama
Leží pri pobreží Panamského zálivu, východne od Panamského prieplavu  ústiaci do Pacifiku. Je politickým, kultúrnym, administratívnym a ekonomickým centrom krajiny. Veľa turistov by bolo určite prekvapených siluetou mrakodrapov, ktorú mesto ponúka a ktorú je možné uvidieť z veľkej diaľky. Návštevníci môžu stráviť veľa času pri pohľade na obrovské lode, ktoré prechádzajú Panamským prieplavom. Stred mesta je charakteristický nespočetnými obchodíkmi  s módnym tovarom z celého sveta.

 Cestovné doklady
Pri turistických cestách do Panamy nie je vyžadované pre držiteľov cestovných pasov SR vstupné vízum. Cestovný pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov po dátume ukončenia zájazdu. Držitelia cestovných dokladov iných štátov ako SR sú povinní zabezpečiť si potrebné doklady na cestu na príslušnom veľvyslanectve alebo konzuláte.

 UPOZORNENIE
Dieťa do dovŕšenia dvoch rokov platí len jednorazový manipulačný poplatok 120€ (ak nie je v cenníku uvedené inak).

  

 Informácie o cenách
V cene zájazdu je zahrnuté: Letecká doprava na pravidelnej linke Viedeň - Panama (PTY) – Viedeň  v turistickej triede. Ubytovanie (v prípade 11 dňového zájazdu 9 nocí, 12 dňového zájazdu 10 nocí), služby česky alebo slovensky hovoriaceho delegáta, stravovanie podľa programu a vybraného hotela, transfery z / na letisko v cieli zájazdu.

V cene zájazdu nie je zahrnuté: Servisné poplatky vo výške 299 €/osoba nad 2 roky, palivový príplatok  30 €/ osoba nad 2 roky, 120 €/dieťa do 2 rokov (zahŕňajú: letiskové poplatky, bezpečnostnú taxu a iné poplatky súvisiacie s vykonaním leteckej dopravy), komplexné cestovné poistenie 3,30 €/osoba/deň

 Informácie o letoch

  • 11 a 12 dňové lety z Viedne do Panamy
  • Letecká spoločnosť:
  • Air France s prestupom  v Paríži (CDG)  a KLM s prestupom v Amsterdame (AMS) - (podľa letového poriadku).
  • Typ lietadla:
  • Lety sú operované spoločnosťou Air France do Panamy lietadlami A320, A319 a B777.
  • Zmena typu lietadla vyhradená.
  • Lety so spoločnosťou KLM do Panamy sú operované lietadlami Embraer 190 a B777.
  • Zmena typu lietadla vyhradená.

Príjemné prežitie Vašej dovolenky Vám praje kolektív pracovníkov cestovnej kancelárie KARTAGO Tours.

 
 
Informácie o destinácii

Mena: panamská balboa (PAB) alebo americký dolár (USD)
Časový posun: - 6 hodín, v čase platnosti letného času - 7 hodín
Hlavné mesto: Ciudad de Panamá
Telefónna predvoľba: + 507
Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Mexiku (zastupiteľský úrad)
Adresa: Julio Verne 35 11560 Mexico
www.mzv.sk/mexico
emb.mexico@mzv.sk
Tel.: 0052/ 5552806669

Aktuálne počasie
 
img
dnes 29 °C
zajtra 28 °C
pondelok 27 °C
utorok 27 °C
 
Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
 
Aktuálny kurz EUR /PAB
1,00 € = 119 PAB (k 02. 09. 2021 )
 
kurzy ostatných mien
 
 
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie