1. Kartago.sk
 2. Egypt
 3. Hurghada
 4. Hurghada
 5. FARAON 4

FARAON 4

 • Informácie o hoteli
 • Hurghada - Káhira - Alexandria - Káhira - Luxor - Karnak - Údolie kráľov - Edfu - Kom Ombo - Asuán - Philae - Asuán - Hurghada

  Program zájazdu

  1. deň: Česká republika - Hurghada
  Odlet z Českej republiky, prílet do Hurghady, transfer do hotela, ubytovanie.

  2. deň: Hurghada
  Voľný deň pri Červenom mori.

  3. deň: Hurghada - Káhira
  Po raňajkách odchod do Káhiry, po príchode ubytovania v hoteli, možnosť fakultatívne navštíviť pôsobivý program "Sound and Light" v areáli Veľkých pyramíd v Gíze, večera a nocľah v hoteli.

  4. deň: Káhira - Alexandria
  Po raňajkách odchod do Alexandrie, mesta založeného v roku 331 pred nl Alexandrom Veľkým. Navštívite tu pevnosť Citadel Qaitbay, ktorá sa nachádza na východe ostrova Pharos, bola postavená v roku 1480 na mieste slávneho majáku, ktorý patril medzi Sedem starovekých divov sveta. Maják bol 110 m vysoký a na jeho vrcholku sa nepretržite udržoval oheň viditeľný aj zo vzdialenosti 50 km. Po veľkom zemetrasení v 14. stor. bol úplne zničený. Okrem ohromujúceho výhľadu, kde máte Alexandriu ako na dlani, tu bolo vybudované námornícke múzeum. Ďalším navštíveným miestom bude Pompeiov stĺp, žulový monument merajúci 25 ms obvodom 9 m, ktorý bol postavený cisárovi Diokleciánovi. Pokračujete návštevou Rímskeho amfiteátra, ktorý je egyptským unikátom. Toto polkruhové divadlo má 13 radov a bolo schopných pojať až 800 divákov a je vo veľmi zachovalom stave. Ďalšou unikátnou pamiatkou na programe sú katakomby, ktoré patria medzi najväčšie známe rímske pohrebisko v Egypte. Jedná sa o trojposchodový komplex pohrebných komôr a hrobov vytesaných do skaly. Nasleduje návšteva slávneho paláca Montazah s jedinečnými kráľovskými botanickými záhradami. Posledná zastávka je pri Alexandrijskej knižnici, najslávnejšej a najväčšej knižnici staroveku, ktorá sa stala dominantou celej Alexanrdie. Pôvodná knižnica bola založená v roku 283 pred nl a ako jediná bola otvorená vedcom a akademikom z celého sveta. Nasleduje návrat do Káhiry. Obed v Alexandrii, večera a nocľah v hoteli.

  5. deň: Káhira
  Po raňajkách začnete prehliadkou Egyptského múzea, ktoré uchováva viac ako 120 tisíc starovekých exponátov a egyptských artefaktov, je tak najväčšou inštitúciou svojho druhu na svete. Základy tejto jedinečnej kolekcie položil francúzsky archeológ Auguste Mariette v roku 1858, ktorému sa podarilo nazhromaždiť prvú zbierku egyptských artefaktov, nájdených počas výskumov v Edfu, Denare, Luxore či Karnaku. Svoju vlastnú budovu múzeum však získalo až v roku 1902, kde sa nachádza dodnes. Ďalšia cesta vedie do Gízy k najznámejším a najnavštevovanejším pyramídam v Egypte. Najstaršia a najväčšia je Cheopsova (alebo tiež Chufuvova) pyramída, ktorá je jedným zo siedmich divov sveta. Blízko sú vidieť tri malé pyramídy manželiek. Uprostred je umiestnená Chefrenova (Rachefova) pyramída, ktorá je zaujímavá tým, že na jej špičke zostala časť pôvodného vápencového obloženia. Najmenšia z pyramíd je Mykerinova (Menkaureova), jej zvláštnosťou je, že bola obložená ružovou žulou, čo bol v tom čase veľmi drahý materiál a ťažil sa v okolí Asuánu. Návštevu zakončíte pri dominantnej soche Sfingy, ktorá bola vytesaná z jedného kusa kameňa a pôsobí ako strážca Gízy. Socha zobrazuje záhadné stvorenie s telom leva a ľudskou tvárou. Potom budete mať možnosť navštíviť výrobňu papyrusu, kde uvidíte jeho tradičné spracovanie. Po prehliadkach vo večerných hodinách transfer na stanicu a odchod vlakom do Luxoru. Obed v Káhire, večera a nocľah vo vlaku.

  6. deň: Luxor
  Deň začína v Luxore, ktorý bol v stredoveku známy ako Théby, hlavné mesto Egypta v období Novej ríše a slávne mesto boha Amon-Rea ("kráľa bohov"). Mesto bolo starovekými Egypťanmi nazývané Veset alebo tiež „Ta Ipet“, čo znamená „Svätyňa“. V neskoršej dobe ho Gréci premenovali na Théby. Súčasný názov Luxor pochádza z arabského názvu al-Uksur (v preklade "Mesto palácov"). Po príchode do Luxoru Vás čaká obed na lodi. V popoludňajších hodinách nasleduje prehliadka východného brehu Nílu - chrámové komplexy v Karnaku a Luxore. Večera a nocľah na lodi.

  7. deň: Luxor - Údolie kráľov
  Po raňajkách navštívite Údolie kráľov, ktoré v dobách starovekého Egypta slúžilo ako pohrebisko faraónov a mocných šľachticov. Údolie kráľov je tiež Arabmi nazývané Bibán el-Muluk "Brány kráľov", leží neďaleko Luxoru v hlbokej severozápadne orientovanej rozsadline vo vápencovom masíve Líbyjského pohoria. Nachádza sa na západnom brehu rieky Níl, v samotnom srdci thébskej nekropoly. Údolie kráľov spoločne so zvyškom thébskej nekropoly bolo zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Nasleduje prehliadka chrámu kráľovnej Hatšepsut, ktorá sa nechávala vyobrazovať ako muž a bola druhou doloženou kráľovnou Egypta. Ďalšou zastávkou budú Memnonove kolosy. Uprostred obrábaných polí sa týčia dva obrie kamenné kolosy, stojace nad západným brehom Nílu, proti Karnaku a Luxoru. Za ich chrbtom sa rozkladá skalnaté úbočie, v ktorom boli po stáročia budované slávne skalné hrobky thébskeho pohrebiska. Kolosálne dvojčatá spodobňujú jednu a tiež osobu – faraóna Amenthotepa III, v ptolemaiovskej dobe začali Gréci severní z oboch kolosov považovať za podobu Memnona, veliteľa etiópskeho vojska. Nasleduje prehliadka dielne na výrobu alabastru. Ďalej bude pokračovať prehliadka do Údolia kráľovien. V dobách starovekého Egypta tu boli pochovávané manželky faraónov, tiež slúžilo ako pohrebisko pre princov a princezné z kráľovskej krvi. Po obede plavba loďou proti prúdu Nílu, večera a nocľah na lodi.

  8. deň: Edfu - Kom Ombo - Asuán
  Tento deň začne v Edfu, kde navštívite chrám zasvätený Horovi z Behdetu (Edfu), staroegyptskému bohu nebies, slnka a svetla, tiež nazývanému božský vládca Egypta. Stavba sa začala v roku 237 pnl a bola dokončená v roku 57 pnl . Chrám je zdobený reliéfmi a nástennými maľbami. Po obede pokračuje plavba loďou do Kom Ombo, kde je plánovaná prehliadka chrámu zasvätenému dvom bohom: Horovi so sokoliou hlavou a krokodíliemu bohovi Sobekovi. Vďaka dvojitému zasväteniu je chrám často nazývaný „dvojitým chrámom“. Nasleduje presun do Asuánu. Večera a nocľah na lodi.

  9. deň: Asuán - Philae - Asuán
  Dopoludnia je voľný program, fakultatívne možnosť návštevy skalných chrámov v Abu Simbel alebo Núbijskej dediny. Po návrate na loď obed av popoludňajších hodinách nasleduje prehliadka chrámu vo Philae, ktorý je zasvätený bohyni Eset (Isis). Ide však o chrámový komplex a hoci hlavný chrám bol zasvätený Eset, nachádzali sa v ňom aj ďalšie svätyne. Potom bude možnosť prezrieť si nedokončený obelisk kráľovnej Hatšepsut v staroegyptskom lome. Ďalší na programe je romantická prechádzka felukou, z ktorej možno pozorovať nádherné panorámy Asuánu. Večera, nocľah na lodi.

  10. deň: Asuán - Hurghada
  Ráno voľný program v Asuáne s možnosťou fakultatívnych výletov. V dopoludňajších hodinách odchod do oblasti Hurghady, ubytovanie v hoteli, večera, nocľah.

  11. deň: Hurghada
  Voľný deň pri Červenom mori.

  12. deň: Hurghada - Česká republika
  Raňajky, transfer z hotela na letisko a odlet späť do Českej republiky.

  Upozornenie : Zmena programu vyhradená. Minimálny počet účastníkov na realizáciu zájazdu sú 4 osoby.

  V cene zájazdu je zahrnuté : Letecká doprava v turistickej triede vrátane letiskových a bezpečnostných poplatkov
  ubytovanie a stravovanie podľa programu (4 noci v hoteli v Hurghade s All Inclusive, v prípade okruhu 4* v 4* hoteli, 2 noci v 4* hoteli v Káhire s polpenziou, 4 noci s plnou penziou na lodi, 1 noc v lôžkovom vlaku s polpenziou)
  možnosť prikúpenia si all inclusive na lodi
  služby česky alebo slovensky hovoriaceho sprievodcu
  miestny sprievodca
  transfery autobusom
  prehliadky podľa programu vrátane vstupov
  povinné poistenie cestovnej kancelárie v zmysle zák. č. 159/99 Zb.

  V cene zájazdu nie je zahrnuté : Odporúčaný príplatok za cestovné poistenie 799,- Kč/pobyt/dospelá osoba a 449,- Kč/pobyt/dieťa
  fakultatívne služby
  odporúčané bakšišné (nosiči batožiny, personál lode atď.) 33 USD/os./okruh.

Fotogaléria

 • Hotel FARAON 4 dovolenka
 • Hotel FARAON 4 dovolenka
 • Hotel FARAON 4 dovolenka
 • Hotel FARAON 4 dovolenka
 • Hotel FARAON 4 dovolenka
 • Hotel FARAON 4 dovolenka
 • Hotel FARAON 4 dovolenka
 • Hotel FARAON 4 dovolenka
 • Hotel FARAON 4 dovolenka
 • Hotel FARAON 4 dovolenka
 • Hotel FARAON 4 dovolenka
 • Hotel FARAON 4 dovolenka
 • Hotel FARAON 4 dovolenka
 • Hotel FARAON 4 dovolenka