1. Kartago.sk
 2. Egypt
 3. Marsa Alam
 4. Marsa Alam
 5. HATŠEPSUT 5 15 DNÍ

HATŠEPSUT 5 15 DNÍ

 • Informácie o hoteli
 • Marsa Alam - Luxor - Karnak - Údolie kráľov - Edfu - Kom Ombo - Asuán - Philae -Asuán - Marsa Alam

  Program zájazdu

  1. deň: Česká republika - Marsa Alam
  Odlet z Českej republiky, prílet do Marsa Alam, transfer do hotela, ubytovanie.

  2. deň: Marsa Alam - Luxor - Karnak - Luxor
  Skoro ráno odchod do Luxoru, ktorý bol v stredoveku známy ako Théby, hlavné mesto Egypta v období Novej ríše a slávne mesto boha Amon-Rea ("kráľa bohov"). Mesto bolo starovekými Egypťanmi nazývané Vaset alebo tiež „Ta Ipet“, čo znamená „Svätyňa“. V neskoršej dobe ho Gréci premenovali na Théby. Súčasný názov Luxor pochádza z arabského názvu al-Uksur (v preklade "Mesto palácov"). Po príchode do Luxoru Vás čaká obed na lodi. V popoludňajších hodinách nasleduje prehliadka východného brehu Nílu - chrámové komplexy v Karnaku a Luxore. Večera a nocľah na lodi.

  3. deň: Luxor - Údolie kráľov
  Po raňajkách navštívite Údolie kráľov, ktoré v dobách starovekého Egypta slúžilo ako pohrebisko faraónov a mocných šľachticov. Údolie kráľov je tiež Arabmi nazývané Bibán el-Mulúk "Brány kráľov", leží neďaleko Luxoru v hlbokej severozápadne orientovanej rozsadline vo vápencovom masíve Líbyjského pohoria. Nachádza sa na západnom brehu rieky Níl, v samotnom srdci thébskej nekropoly. Údolie kráľov spoločne so zvyškom thébskej nekropoly bolo zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Nasleduje prehliadka chrámu kráľovnej Hatšepsut, ktorá sa nechávala vyobrazovať ako muž a bola druhou doloženou kráľovnou Egypta. Ďalšou zastávkou budú Memnonove kolosy. Uprostred obrábaných polí sa týčia dva obrie kamenné kolosy, stojace nad západným brehom Nílu, proti Karnaku a Luxoru. Za ich chrbtom sa rozkladá skalnaté úbočie, v ktorom boli po stáročia budované slávne skalné hrobky thébskeho pohrebiska. Kolosálne dvojčatá spodobňujú jednu a tiež osobu – faraóna Amenthotepa III, v ptolemaiovskej dobe začali Gréci severní z oboch kolosov považovať za podobu Memnona, veliteľa etiópskeho vojska. Nasleduje prehliadka dielne na výrobu alabastru. Ďalej bude pokračovať prehliadka do Údolia kráľovien. V dobách starovekého Egypta tu boli pochovávané manželky faraónov, tiež slúžilo ako pohrebisko pre princov a princezné z kráľovskej krvi. Po obede plavba loďou proti prúdu Nílu, večera a nocľah na lodi.

  4. deň: Edfu - Kom Ombo - Asuán
  Ďalší deň začne v Edfu, kde navštívite chrám zasvätený Horovi z Behdetu (Edfu), staroegyptskému bohu nebies, slnka a svetla, tiež nazývanému božský vládca Egypta. Stavba sa začala v roku 237 pnl a bola dokončená v roku 57 pnl . Chrám je zdobený reliéfmi a nástennými maľbami. Po obede pokračuje plavba loďou do Kom Ombo, kde je plánovaná prehliadka chrámu zasvätenému dvom bohom: Horovi so sokoliou hlavou a krokodíliemu bohovi Sobekovi. Vďaka dvojitému zasväteniu je chrám často nazývaný „dvojitým chrámom“. Nasleduje presun do Asuánu. Večera a nocľah na lodi.

  5. deň: Asuán-Philae - Asuán
  Dopoludnia je voľný program, fakultatívne možnosť návštevy skalných chrámov v Abu Simbel alebo Núbijskej dediny. Po návrate na loď obed av popoludňajších hodinách nasleduje prehliadka chrámu vo Philae, ktorý je zasvätený bohyni Eset (Isis). Ide však o chrámový komplex a hoci hlavný chrám bol zasvätený Eset, nachádzali sa v ňom aj ďalšie svätyne. Potom bude možnosť prezrieť si nedokončený obelisk kráľovnej Hatšepsut v staroegyptskom lome. Ďalší na programe je romantická prechádzka felukou, z ktorej možno pozorovať nádherné panorámy Asuánu. Večera, nocľah na lodi.

  6. deň: Asuán - Marsa Alam
  Voľný program v Asuáne s možnosťou fakultatívnych výletov. V dopoludňajších hodinách odchod do oblasti Marsa Alam, ubytovanie v hoteli, večera, nocľah.

  7. deň - 14. deň: Marsa Alam
  Pobyt pri Červenom mori.

  15. deň: Marsa Alam - Česká republika
  Raňajky, transfer z hotela na letisko a odlet späť do Českej republiky.

  Upozornenie : Zmena programu vyhradená. Minimálny počet účastníkov na realizáciu zájazdu je 6 osôb.

  V cene zájazdu je zahrnuté : Letecká doprava v turistickej triede vrátane letiskových a bezpečnostných poplatkov
  ubytovanie a stravovanie podľa programu (10 nocí v hoteli v Marsa Alam s All inclusive, v prípade okruhu 5* v 5* hoteli, 4 noci s plnou penziou na lodi)
  možnosť prikúpenia all inclusive na lodi,
  služby česky alebo slovensky hovoriaceho sprievodcu
  miestny sprievodca
  transfery autobusom
  prehliadky podľa programu vrátane vstupov
  povinné poistenie cestovnej kancelárie v zmysle zák. č. 159/99 Zb.

  V cene zájazdu nie je zahrnuté : Odporúčaný príplatok za cestovné poistenie 799,- Kč/pobyt/dospelá osoba a 449,- Kč/pobyt/dieťa
  fakultatívne služby
  odporúčané bakšišné (nosiči batožiny, personál lode atď.) 25 USD/os./okruh.

Fotogaléria

 • Hotel HATŠEPSUT 5 15 DNÍ dovolenka
 • Hotel HATŠEPSUT 5 15 DNÍ dovolenka
 • Hotel HATŠEPSUT 5 15 DNÍ dovolenka
 • Hotel HATŠEPSUT 5 15 DNÍ dovolenka
 • Hotel HATŠEPSUT 5 15 DNÍ dovolenka
 • Hotel HATŠEPSUT 5 15 DNÍ dovolenka
 • Hotel HATŠEPSUT 5 15 DNÍ dovolenka
 • Hotel HATŠEPSUT 5 15 DNÍ dovolenka
 • Hotel HATŠEPSUT 5 15 DNÍ dovolenka