1. Kartago.sk
 2. Egypt
 3. Marsa Alam
 4. Marsa Alam
 5. HATŠEPSUT 4 11 DNÍ

HATŠEPSUT 4 11 DNÍ

 • Informácie o hoteli
 • Marsa Alam - Luxor - Karnak - Údolie kráľov - Edfu - Kom Ombo - Asuán - Philae -Asuán - Marsa Alam

  Program zájazdu

  1. deň: Česká republika - Marsa Alam
  Odlet z Českej republiky, prílet do Marsa Alam, transfer do hotela, ubytovanie.

  2. deň: Marsa Alam - Luxor - Karnak - Luxor
  Skoro ráno odchod do Luxoru, ktorý bol v stredoveku známy ako Théby, hlavné mesto Egypta v období Novej ríše a slávne mesto boha Amon-Rea ("kráľa bohov"). Mesto bolo starovekými Egypťanmi nazývané Vaset alebo tiež „Ta Ipet“, čo znamená „Svätyňa“. V neskoršej dobe ho Gréci premenovali na Théby. Súčasný názov Luxor pochádza z arabského názvu al-Uksur (v preklade "Mesto palácov"). Po príchode do Luxoru Vás čaká obed na lodi. V popoludňajších hodinách nasleduje prehliadka východného brehu Nílu - chrámové komplexy v Karnaku a Luxore. Večera a nocľah na lodi.

  3. deň: Luxor - Údolie kráľov
  Po raňajkách navštívite Údolie kráľov, ktoré v dobách starovekého Egypta slúžilo ako pohrebisko faraónov a mocných šľachticov. Údolie kráľov je tiež Arabmi nazývané Bibán el-Muluk "Brány kráľov", leží neďaleko Luxoru v hlbokej severozápadne orientovanej rozsadline vo vápencovom masíve Líbyjského pohoria. Nachádza sa na západnom brehu rieky Níl, v samotnom srdci thébskej nekropoly. Údolie kráľov spoločne so zvyškom thébskej nekropoly bolo zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Nasleduje prehliadka chrámu kráľovnej Hatšepsut, ktorá sa nechávala vyobrazovať ako muž a bola druhou doloženou kráľovnou Egypta. Ďalšou zastávkou budú Memnonove kolosy. Uprostred obrábaných polí sa týčia dva obrie kamenné kolosy, stojace nad západným brehom Nílu, proti Karnaku a Luxoru. Za ich chrbtom sa rozkladá skalnaté úbočie, v ktorom boli po stáročia budované slávne skalné hrobky thébskeho pohrebiska. Kolosálne dvojčatá spodobňujú jednu a tiež osobu – faraóna Amenthotepa III, v ptolemaiovskej dobe začali Gréci severní z oboch kolosov považovať za podobu Memnona, veliteľa etiópskeho vojska. Nasleduje prehliadka dielne na výrobu alabastru. Ďalej bude pokračovať prehliadka do Údolia kráľovien. V dobách starovekého Egypta tu boli pochovávané manželky faraónov, tiež slúžilo ako pohrebisko pre princov a princezné z kráľovskej krvi. Po obede plavba loďou proti prúdu Nílu, večera a nocľah na lodi.

  4. deň: Edfu - Kom Ombo - Asuán
  Ďalší deň začne v Edfu, kde navštívite chrám zasvätený Horovi z Behdetu (Edfu), staroegyptskému bohu nebies, slnka a svetla, tiež nazývanému božský vládca Egypta. Stavba sa začala v roku 237 pnl a bola dokončená v roku 57 pnl . Chrám je zdobený reliéfmi a nástennými maľbami. Po obede pokračuje plavba loďou do Kom Ombo, kde je plánovaná prehliadka chrámu zasvätenému dvom bohom: Horovi so sokoliou hlavou a krokodíliemu bohovi Sobekovi. Vďaka dvojitému zasväteniu je chrám často nazývaný „dvojitým chrámom“. Nasleduje presun do Asuánu. Večera a nocľah na lodi.

  5. deň: Asuán - Philae - Asuán
  Dopoludnia je voľný program, fakultatívne možnosť návštevy skalných chrámov v Abu Simbel alebo Núbijskej dediny. Po návrate na loď obed av popoludňajších hodinách nasleduje prehliadka chrámu vo Philae, ktorý je zasvätený bohyni Eset (Isis). Ide však o chrámový komplex a hoci hlavný chrám bol zasvätený Eset, nachádzali sa v ňom aj ďalšie svätyne. Potom bude možnosť prezrieť si nedokončený obelisk kráľovnej Hatšepsut v staroegyptskom lome. Ďalší na programe je romantická prechádzka felukou, z ktorej možno pozorovať nádherné panorámy Asuánu. Večera, nocľah na lodi.

  6. deň: Asuán - Marsa Alam
  Voľný program v Asuáne s možnosťou fakultatívnych výletov. V dopoludňajších hodinách odchod do oblasti Marsa Alam, ubytovanie v hoteli, večera, nocľah.

  7. deň - 10. deň: Marsa Alam
  Pobyt pri Červenom mori.

  11. deň: Marsa Alam - Česká reublika
  Raňajky, transfer z hotela na letisko a odlet späť do Českej republiky.

  Upozornenie : Zmena programu vyhradená. Minimálny počet účastníkov na realizáciu zájazdu je 6 osôb.

  V cene zájazdu je zahrnuté : Letecká doprava v turistickej triede vrátane letiskových a bezpečnostných poplatkov, ubytovanie a stravovanie podľa programu (6 nocí v hoteli v Marsa Alam s All inclusive, v prípade okruhu 4* v 4* hoteli, 4 noci s plnou penziou na lodi), možnosť prikúpenia all inclusive na lodi, možnosť prikúpenia all inclusive na lodi, služby česky alebo slovensky hovoriaceho sprievodcu, miestnych sprievodcov, transfery autobusom, prehliadky podľa programu vrátane vstupov, povinné poistenie cestovnej kancelárie v zmysle zák. č. 159/99 Zb.

  V cene zájazdu nie je zahrnuté : Odporúčaný príplatok za cestovné poistenie 799,- Kč/pobyt/dospelá osoba a 449,- Kč/pobyt/dieťa
  fakultatívne služby
  odporúčané bakšišné (nosiči batožiny, personál lode atď.) 25 USD/os./okruh.

Fotogaléria

 • Hotel HATŠEPSUT 4 11 DNÍ dovolenka
 • Hotel HATŠEPSUT 4 11 DNÍ dovolenka
 • Hotel HATŠEPSUT 4 11 DNÍ dovolenka
 • Hotel HATŠEPSUT 4 11 DNÍ dovolenka
 • Hotel HATŠEPSUT 4 11 DNÍ dovolenka
 • Hotel HATŠEPSUT 4 11 DNÍ dovolenka
 • Hotel HATŠEPSUT 4 11 DNÍ dovolenka
 • Hotel HATŠEPSUT 4 11 DNÍ dovolenka
 • Hotel HATŠEPSUT 4 11 DNÍ dovolenka