1. Kartago.sk
  2. Novinky
  3. Ponorte sa do raja. Toto je top 14 pláží na Rhodose!

Ponorte sa do raja. Toto je top 14 pláží na Rhodose!

Piatok, 5.7.2024

Ponorte sa do raja. Toto je top 14 pláží na Rhodose!

Pláže na Rhodose patria k najkrajším na svete.
Túžite spomaliť, načerpať nové sily a pozitívnu energiu na slnkom zaliatych plážach Rhodosu? Alebo si chcete užiť vodné športy a spoznávať fascinujúci podmorský svet? Nech je vaša odpoveď akákoľvek, na ostrove Rhodos si prídete na svoje. 

Ostrov Rhodos je lákadlom pre turistov z celého sveta. Slnečné počasie počas 300 dní v roku a letné mesiace bez zrážok atraktivitu najslnečnejšieho a najteplejšieho gréckeho ostrova znásobujú.


Rhodos ponúka prekrásnu prírodu, históriu a kultúru

Najväčší z Dodekanézskych ostrovov vám v porovnaní s inými gréckymi ostrovmi ponúka pomalšie životné tempo. Nájdete tu nádhernú prírodu, kde si vychutnáte vytúžený pokoj. Alebo lesný kúpeľ, ponorenie sa do lesného prostredia všetkými zmyslami, spojený s absorbovaním protizápalových terpénov. Upokojíte sa, načerpáte silu. Lebo príroda na Rhodose je naozaj fascinujúca.

Prechádzka historickými uličkami hlavného mesta Rhodos, spoznávanie kultúrnych skvostov ostrova, jedinečná gastronómia, zvyky a tradície miestnych v pôvodných dedinách, adrenalínové zážitky, rušný nočný život a 220 kilometrov dlhé pobrežie s najkrajšími plážami, ktoré zo západu obmýva Egejské more a z východu Stredozemné more. Aj o tom je čarovný ostrov Rhodos.


Najlepšie pláže na Rhodose

Na Rhodose nájdete kamienkové, pieskové i pieskovo-kamenisté pláže. Na niektorých vládne čulý ruch, iné sú pokojnejšie. Líšia sa aj úrovňou vybavenosti. Pláže s pozvoľným vstupom do mora sú vhodné pre rodiny s deťmi. Tie veterné s veľkými vlnami zasa pre milovníkov vodných športov. Čo však majú spoločné, sú krištáľovo čisté vody a jedinečná atmosféra

Chcete zažiť Rhodos na vlastnej koži? Vyberte si z ponuky CK Kartago Tours. Získate nielen výhodné ceny, pestrý výber termínov a možností ubytovania, ale aj plnú podporu našej cestovky už od objednania zájazdu. Alebo chcete cestovať spontánne, bez dlhého plánovania a rozhodovania a za extra zľavnené ceny? Venujte pozornosť last minute na Rhodos

Stále ste sa nerozhodli, ktorá pláž na Rhodose je tá pravá? Ponúkame vám ochutnávku 14 najlepších pláží na ostrove.


Pláž Agathi

Ak hľadáte malebnú pláž s jemným zlatistým pieskom a krištáľovo čistou vodou, ktorá má v pozadí hory, pláž Agathi je tou správnou. Nachádza sa na východnom pobreží Rhodosu, neďaleko rybárskej dediny Haraki. Disponuje pozvoľným vstupom do mora, čím sa stáva aj ideálnym riešením pre rodiny s deťmi. Je stvorená na oddych, plávanie i rodinné pikniky. Ak si chcete vychutnať viac pokoja, zájdite sem ráno alebo neskôr popoludní. 

⛱️ Vybavenie: bufety s hamburgermi, sendvičmi a souvlaki, ležadlá, slnečníky, sprchy, toalety a bezplatné parkovanie. 

🏄 Aktivity: relax, opaľovanie, plávanie, šnorchlovanie, rodinné pikniky.
Pláž Agathi, Rhodos

Pláž Agathi je vhodná pre rodiny s deťmi.


Pláž Anthony Quinn Bay

Na východnom pobreží Rhodosu sa nachádza zátoka a pláž Anthony Quinn. Leží 4 km južne od Faliraki. Pre mnohých je to jedna z pláží s ohromujúcou scenériou. Ak milujete more a prírodu, obľúbite si ju. Schodami sa dostanete na pláž s pieskom, okruhliakmi a kameňmi. V blízkosti leží dedinka Ladiko, ktorá je od pláže vzdialená 500 metrov. 

⛱️ Vybavenie: ležadlá, slnečníky, reštaurácia, taverny s jedlami tradičnej gréckej kuchyne, bezplatné parkovanie. 

🏄 Aktivity: vodné športy, šnorchlovanie, potápanie pri skalnatých útesoch
Anthony Quinn Bay, Rhodos

Pláž Anthony Quinn Bay ohromí milovníkov prírody.


Pláž Elli

Elli Beach leží na severnom cípe Rhodosu a patrí k hlavným plážam mesta Rhodos. Charakterizujú ju kamienky a krištáľovo čistá voda. Ak si chcete užiť famózny deň na pláži, nájdete tu všetko potrebné vybavenie. Keď sa vám náhodou zunuje leňošenie, vydajte sa preskúmať mesto Rhodos. Staré mesto je jedným z najzachovalejších stredovekých miest v Európe. 

⛱️ Vybavenie: ležadlá, farebné slnečníky, sprchy, toalety, lounge bary, reštaurácie, parkovanie v uliciach za plážou.

🏄 Aktivity: vodné športy, potápanie.
Elli beach, Rhodos

Z Elli Beach to máte na skok k novým a starým častiam mesta Rhodos.


Pláž Haraki

Zamilovali ste sa do gréckeho šarmu? Nemáte radi obrovské hotelové komplexy? Pláž Haraki, nazývaná aj Charaki, je situovaná 36 km južne od hlavného mesta Rhodos a ponúka všetko potrebné pre rodinnú či romantickú dovolenku. Nájdete ju vedľa malého prístavu. Očarí vás krásny výhľad nielen na prístav, ale aj na more a hory. Dokonalé spojenie, čo poviete? Pláž je pieskovo-kamenistá s krištáľovo čistou a pokojnou vodou. Teda je ideálnym miestom aj pre deti. Vo voľnom čase sa môžete prejsť k pevnosti Feraklos

⛱️ Vybavenie: ležadlá a slnečníky na časti pláže na prenájom, sprchy a toalety zadarmo, parkovanie bezplatné v uliciach za plážou, reštaurácie. 

🏄 Aktivity: plávanie, šnorchlovanie.
Pláž Haraki, Rhodos

Pláž Haraki je stvorená na romantickú a rodinnú dovolenku.


Ixia Beach

Ixia patrí k malým mestám na severozápade Rhodosu. S vedľajším mestom Ialyssos tvoria takmer jeden celok. Ixia ponúka dlhú pláž so zmesou piesku a kamienkov. Väčšina pláže patrí k hotelovým rezortom, ale nájdete tu aj verejné časti. Vďaka miernemu vetru je vhodná pre vodné športy. Neodporúča sa pre pobyty s deťmi. Do hlavného mesta Rhodos sa dostanete za 10 minút. 

⛱️ Vybavenie: ležadlá a slnečníky na prenájom, dve strediská vodných športov s vybavením, široká škála reštaurácií a barov. 

🏄 Aktivity: windsurfing, kitesurfing, vodné skútre.
Pláž Ixia, Rhodos

Pláž Ixia je stvorená pre milovníkov vodných športov.


Pláž Ladiko

Ak hľadáte pláž, ktorá je obklopená kopcami a nachádza sa v malebnej zátoke, s jemným pieskom a drobnými kamienkami, Ladiko je výbornou voľbou pre páry i rodiny s deťmi. Rozprestiera sa na východnom pobreží Rhodosu, približne 15 km od hlavného mesta a 3 km od Faliraki. Aj tu je voda priezračná s miernym vstupom do mora. Nevýhodou tejto pláže je, že v letných mesiacoch býva preplnená domácimi i dovolenkármi.

⛱️ Vybavenie: ležadlá a slnečníky na prenájom, sprchy, kaviarne a bary so sendvičmi, zmrzlinou a občerstvením 

🏄 Aktivity: relax, plávanie, šnorchlovanie.
Pláž Ladiko, Rhodos

Malebná pláž Ladiko.


Pláž Pefkos

Ďalšia nádherná rhodoská pláž, ktorá leží na východnom pobreží, je pláž Pefkos. Táto pláž je hlavnou v oblasti Pefkos a ponúka famózny výhľad na okolité hory. Je pokrytá pieskom, ale na niektorých miestach môže byť zopár kamienkov. Pláž disponuje plytkou a pokojnou vodou. Je vhodnou voľbou pre rodiny s deťmi. 

⛱️ Vybavenie: ležadlá a slnečníky na prenájom, sprchy, parkoviská v uliciach za plážou, bary a reštaurácie. 

🏄 Aktivity: motorové člny.


Pláž Prasonisi

Prasonisi je malý ostrovček. Avšak keď nastáva odliv, stáva sa polostrovom, ktorý je pripojený k Rhodosu úzkym pásom. Jeho vzdialenosť od hlavného mesta je 90 km. Prasonisi je názov dvoch pláží, ktoré poskytujú nádherný výhľad na Egejské a Stredozemné more i majestátne kopce. Nájdete tu jemný piesok a plytkú vodu. Východná časť je stvorená na pobyt pre rodiny s deťmi. Za to stojí aj prechádzka, pretože je tu krásna príroda. 

⛱️ Vybavenie: ležadlá a slnečníky na východnej časti, školy surfovania. 

🏄 Aktivity: na západnej strane windsurfing, kitesurfing, opaľovanie, plávanie, reštaurácie, kaviarne, minimarket s občerstvením.
Pláže Prasonisi, Rhodos

Pohľad na nádherné pláže Prasonisi.


Pláž Saint Paul's Bay (Agios Pavlos)

V zálive sv. Pavla nájdete piesok s kamienkami a skalami. Dostanete sa sem po vlastných z Lindosu. Môžete tu stretnúť domácich z hornej časti dediny. Ostatní chodia radšej do oblasti Lindos. Táto pláž očarí milovníkov romantiky a páry na svadobných cestách, pretože romantika tu dýcha z každého kúska. Nachádza sa tu aj malá kaplnka na svadobné obrady

⛱️ Vybavenie: ležadlá a slnečníky na prenájom. 

🏄 Aktivity: plávanie, opaľovanie, šnorchlovanie, taverny a bary v blízkosti.
Pláž Agios Pavlos, Rhodos

Romantická pláž Agios Pavlos.


Pláž Theologos

Pláž Theologos sa rozprestiera v nádhernom prírodnom prostredí. Vďaka vetru je táto oblasť rajom pre windsurferov a kitesurferov. Nachádza sa na severozápade Rhodosu, 20 km od hlavného mesta. Väčšina pláže je piesková s občasnými kamienkami. Na prvý pohľad voda láka svojimi tyrkysovými odtieňmi, ale prudko sa zvažuje smerom dolu a bývajú tu veľké vlny. Aj to sú dôvody, prečo nie je príliš vhodná pre deti. Výhodou je, že býva menej preplnená

⛱️ Vybavenie: ležadlá, slnečníky, sprchy, toalety, zapožičanie vybavenia na windsurfing a kitesurfing, plážové reštaurácie pri hotelov a staršia plážová reštaurácia. 

🏄 Aktivity: windsurfing, kitesurfing.
Pláž Theologos, Rhodos

Veterná pláž Theologos pre milovníkov vodných športov.


Pláž Windy

Pláž Windy je stvorená pre milovníkov vodných športov. Silný vietor vytvára ideálne podmienky na windsurfing. Avšak nájdete tu aj všetko potrebné pre plávanie a opaľovanie. V blízkosti máte centrum mesta Rhodos, ktoré je tým pravým pre historické a kultúrne vyžitie. Reštaurácie, kaviarne a bary s výborným jedlom a nápojmi takisto potešia. Pláž Windy ponúka aktívny oddych i vodné športy. 

⛱️ Vybavenie: ležadlá, slnečníky, škola windsurfingu, reštaurácie a bary. 

🏄 Aktivity: windsurfing, kitesurfing, plávanie, opaľovanie.
Pláž Windy, Rhodos

Pláž Windy ocenia milovníci kitesurfingu a windsurfingu.


Red Sand Beach

Red Sand Beach je pre niektorých tajomstvom. Ani mnoho miestnych o tejto pláži nevie. Je prístupná iba loďou, a teda nevedú k nej žiadne chodníky. Nie sú tu taverny, ležadlá ani slnečníky. Ak patríte medzi dobrodruhov a milovníkov odľahlých miest, táto pláž je tou správnou. Nájdete tu vytúžené ticho a pokoj. Lákadlom sú aj odtiene červenej, ktorých je tu neúrekom. 

⛱️ Vybavenie: musíte si všetko potrebné vziať so sebou. 

🏄 Aktivity: šnorchlovanie, plávanie, prechádzky po prírodnom prostredí.
Red Sand Beach, Rhodos

Na Red Sand Beach sa dostanete iba loďou.


Pláž Lothiarika

52 km na juhovýchod od hlavného mesta Rhodos a neďaleko dedinky Lindos leží pláž Lothiarika. Vládne na nej pokoj. Do krištáľovo čistej vody sa zamilujete. Ak nemáte radi preplnené pláže, tu vám bude príjemne. Lothiarika je ocenená modrou vlajkou. Oddych si tu užijú rodiny s deťmi i páry. 3 km od dediny Lothiarika leží turistické stredisko Lardos, kde sú situované hotely, bary, taverny i kaviarne. 

⛱️ Vybavenie: lehátka a slnečníky na prenájom, taverny a snack bary. 

🏄 Aktivity: relaxácia, plávanie, opaľovanie, šnorchlovanie, potápanie.


Pláž Vlycha

Jednou z krásnych pláží na východnom pobreží Rhodosu, 3 km od dediny Lindos, je pláž Vlycha. Je umiestnená v pôvabnej zátoke a zložená z piesku a kamienkov. Priezračná morská voda je zvyčajne pokojná, postupne a plynule sa prehlbuje. Ak vám nesedia preplnené pláže v Lindose, zájdite na toto miesto. Najtichšie je na južnom konci. Pokojne so sebou vezmite aj deti. 

⛱️ Vybavenie: ležadlá, slnečníky, sprchy, reštaurácie.

🏄 Aktivity: vodné lyžovanie, vodné bicykle, návšteva Lindosu.
Pláž Vlycha, Rhodos

Pláž Vlycha je menej preplnená ako susedná Lindos.

Pláže na Rhodose si zamilujete

Pláže na Rhodose sa vyznačujú rozmanitosťou. Nájdete tu pokojné miesta s minimom vybavenia a prekrásnym prírodným prostredím. Protikladom sú rušné pláže plné reštaurácií, barov a kaviarní. Môžete sa tu opaľovať, relaxovať, plávať, šnorchlovať, potápať sa alebo podporiť vylučovanie adrenalínu vodnými športami. 

Vybrali ste si svoju plážovú favoritku? V tom prípade si pozrite pestrú ponuku našich zájazdov na ostrov Rhodos


Autor: Miroslava Suchárová

Ďalšie články

Snívate o exotike, leňošení na plážach s bielym pieskom, kúpaní sa v tyrkysovom mori alebo cenotách? Chcete spoznávať divokú prírodu, kochať sa pozostatkami mayskej civilizácie, užívať si nočný život i adrenalín? Mexický Cancún, v oblasti Quintana Roo na polostrove Yucatán, môžete navštíviť vďaka lepšej dostupnosti aj vy – CK Kartago Tours vám ponúka exkluzívne zájazdy s priamym letom z Bratislavy.
Prinášame vám ďalší dôvod, prečo cestovať do exotiky. S CK Kartago Tours si ju vychutnáte rýchlejšie a pohodlnejšie priamym letom z Bratislavy. Chcete vedieť viac? Prečítajte si sumár najdôležitejších informácií.
Na rok 2024 sme pre vás pripravili nové destinácie, kde si môžete užiť skvelú dovolenku. Stavili sme na menej známe miesta v Stredomorí a exotické lokality, kam sa dá ľahko dostať priamym letom. Prečo? Pretože tu nájdete krásne pláže, zaujímavé pamiatky, malebnú prírodu, chutnú kuchyňu a veľa zábavy. Vyberte si z našich čerstvých noviniek a inšpirujte sa, kde dovolenkovať v roku 2024.
Jordánsko je krajinou nevšedných zážitkov, ako je výlet do púšte, potápanie pri koráloch alebo prehliadka Petry, mesta vytesaného do skaly Nabatejcami. Presvedčte sa sami a objavte dokonalú kombináciu výletov a pohodového odpočinku v luxusných rezortoch Jordánska.
Pozrite si najlepšie miesta Zanzibaru na vlastné oči a nechajte sa inšpirovať tým najlepším, čo môžete na Zanzibare vidieť a zažiť, či už hľadáte oddychovú alebo aktívnu dovolenku.
Zapojte sa do súťaže, v ktorej máte šancu vyhrať úžasný pobyt v luxusnom rezorte Grand Blue Fafa *****v Albánsku!