1. Kartago.sk
  2. Novinky
  3. Príďte sa zohriať na najkrajšie miesta Zanzibaru

Príďte sa zohriať na najkrajšie miesta Zanzibaru

Piatok, 8.3.2024

Príďte sa zohriať na najkrajšie miesta Zanzibaru

Len málo miest na svete je tak ikonicky krásnych a turisticky atraktívnych ako tanzánsky ostrov Zanzibar. Môžete sa tu opaľovať na jedných z najlepších pláží na svete, kúpať sa v oceáne teplom ako vírivka alebo len tak hodiny relaxovať pri pozorovaní delfínov, ktorí sa preháňajú pri pobreží. Môžete byť aktívni a šnorchlovať pri koralových útesoch v spoločnosti kŕdľov pestrofarebných rýb alebo objavovať jedinečné pamiatky, vône a chute fascinujúcej zmesi vplyvov z Afriky, Arábie, Indie a Európy, ktoré tu pôsobili v priebehu histórie. Na Zanzibare môžete robiť všetko, čo si zaumienite.

Presvedčte sa na vlastné oči, že Zanzibar je skutočným klenotom Indického oceánu, v našom výbere najlepších miest Zanzibaru a inšpirujte sa na najlepšiu dovolenku svojho života

Pláže ako sen

Pláže, pláže a ešte raz pláže. Hoci Zanzibar ponúka mnoho krásnych miest, hlavným lákadlom sú samozrejme pláže. Ani v plážovom sne nie je piesok belší a more modrejšie. Či už sa vyberiete na severnú pláž Nungwi, neďalekú Kendwu alebo sa presuniete na východné pobrežie v strede ostrova na pláže Kiwengwa alebo Uroa, krása vám doslova vyrazí dych.
Zanzibar
Biely piesok na plážach
Pobrežie Zanzibaru

Reštaurácia na mori

Na dosah od ďalšej z nádherných pláží Zanzibaru, Pingwe na východnom cípe ostrova, sa nachádza skvost - reštaurácia The Rock, ktorá sa nachádza priamo v mori. Už ste niekedy večerali obklopení špliechajúcimi vlnami? Vy nie? Potom to na Zanzibare môžete vyskúšať. Počas prílivu vás k reštaurácii odvezie loď, zatiaľ čo počas odlivu k nej môžete prísť pešo po odkrytom morskom dne. Tešiť sa môžete na morské plody a ďalšie zanzibarské špeciality.
The Rock
Reštaurácia na mori
Unikát Zanzibaru

Kamenné mesto

Slávne Stone Town má veľa zaujímavých a krásnych miest. Medzi najnavštevovanejšie patria miesta spojené so životom Freddieho Mercuryho, Sultánov palác alebo Dom zázrakov. Ale vedeli ste, že Stone Town sa môže pochváliť aj najvýraznejšou bránou vo východnej Afrike? Mesto je doslova preplnené dverami s nádhernými drevenými rezbami, ktoré odrážajú spoločenské postavenie, etnickú príslušnosť a náboženstvo miestnych obyvateľov.
Vrcholy budov v Stone Town
Typické zanzibarské dvere
Sultánov palác

Prison Island alebo Ostrov väzňov

Názov Prison Island neznie ako dovolenková destinácia veľmi lákavo, ale nenechajte sa oklamať, Prison Island je veľmi romantické miesto, kam turisti chodia obdivovať populáciu chránených obrovských korytnačiek (dovezených zo Seychel). Ostrov Chang vďačí za svoju nelichotivú prezývku svojej histórii - kedysi slúžil na zaistenie vzbúrených otrokov a neskôr na separáciu osôb nakazených žltou zimnicou.
Prison Island
Most pre posádky lodí
Výhľad na Prison Island

Exotické zvieratá

Vzácne červené opice Colobus, kŕdle delfínov a obrovské korytnačky sú hlavnými zástupcami živočíšnej ríše, ktorých môžete obdivovať na Zanzibare. A rozhodne sa nemusíte obávať, že by sa k vám šťastie obrátilo chrbtom a vy by ste na ne počas svojej dovolenky nenarazili. Za Red Colobus sa stačí vydať do národného parku Jozani Forest, za obrovskými korytnačkami na už spomínaný Prison Island a za delfínmi sa vyberte na výlet loďou. Úspech vášho výletu je zaručený.
Red Colobus
Korytnačka obrovská
Delfíny na ostrove Prison Island

Fascinujúci podmorský svet

Čistý Indický oceán, ktorý obmýva Zanzibar, vás pozýva na objavovanie morských hlbín a ďalšie aktivity. Vo vodách okolo pobrežia Zanzibaru môžete pozorovať koralové útesy, húfy pestrofarebných rýb, morské korytnačky, morské hviezdice a iné podmorské poklady. Potápačom odporúčame východné pobrežie ostrova, ktoré lemuje dlhý koralový útes.
Morská korytnačka
Klauni pri koralových útesoch
Morská hviezdica

Neobjavené zákutia ostrova

Informácie o Stone Town, najkrajších plážach a národných parkoch Zanzibaru nájdete v každom sprievodcovi alebo článku o Zanzibare. O skrytých pôvaboch ostrova sa však píše len v niekoľkých článkoch. Počuli ste napríklad o koralových jaskyniach Kiwengwa plných stalaktitov a prastarých koreňov stromov alebo o ruinách paláca princeznej Bi Khole, údajne najkrajšej princeznej svojej doby?
Skrytá pláž Zanzibar medzi útesmi
Jaskyňa Kiwengwa na severovýchode ostrova
Ruiny Bi Khole južne od Stone Town

... a miestni obyvatelia

Dušu miesta tvoria ľudia. A tak ako je Zanzibar rozmanitý, tak je rozmanitá aj jeho kultúra a ľudia. Na plážach nájdete rybárov, ktorí pracujú na stavbe tradičných drevených člnov dhow, zahalené ženy zbierajúce morské riasy z obnaženého morského dna, miestne deti chodiace do školy a zo školy a Masajov oblečených do pestrých hawas (čierne etnikum nespútaných bojovníkov zachovávajúcich svoj pôvodný spôsob života). V turistických strediskách nechýbajú predavači suvenírov (látky, obrazy a ručné práce), zatiaľ čo v mestách a na uliciach nájdete predavačov ovocia, zeleniny a morských plodov.
Masajovia na Zanzibare
Miestne ženy na zanzibarskej pláži
Predavač ovocia na trhu v Zanzibare

Ďalšie články

Jordánsko je krajinou nevšedných zážitkov, ako je výlet do púšte, potápanie pri koráloch alebo prehliadka Petry, mesta vytesaného do skaly Nabatejcami. Presvedčte sa sami a objavte dokonalú kombináciu výletov a pohodového odpočinku v luxusných rezortoch Jordánska.
Zapojte sa do súťaže, v ktorej máte šancu vyhrať úžasný pobyt v luxusnom rezorte Grand Blue Fafa *****v Albánsku!
Inšpirujte sa tipmi na podujatia, dovolenky a ďalšie akcie v exotických destináciách v prvom štvrťroku 2024. Využite bezplatné zážitky vrátane karnevalov, osláv a festivalov na svojej vysnívanej dovolenke.
Inšpirujte sa desiatimi tipmi, ako si užiť dovolenku na Kube. Plávanie s delfínmi, stará Havana, nádherné pláže, úžasné údolie Viñales, rybolov, potápanie a mnoho ďalšieho. Zájazdy na Kubu sú teraz rýchle a pohodlné s priamym letom!
Inšpirujte sa tipmi na najkrajšie letoviská pre nádhernú dovolenku v Dominikánskej republike. Na krásne pláže Punta Cana, Playa Bávaro a do ďalších letovísk sa teraz dostanete rýchlo a pohodlne priamym letom!
Máme pre vás 10 tipov, prečo by ste mali ísť aspoň raz v živote na dovolenku do Vietnamu. Pláže ostrova Phu Quoc, najdlhší sklenený most na svete, nádherná príroda, skvelé jedlo - a navyše zájazdy do Vietnamu sú teraz ľahko dostupné bez medzipristátia!