1. Kartago.sk
 2. Portugalsko
 3. Lisabon a okolie
 4. Lisabon
 5. LISABON, PORTO

LISABON, PORTO

 • Informácie o hoteli
 • 5-dňový letecký predĺžený víkend

  Porto - Aveiro - Obidós - Lisabon

  Program zájazdu

  1. deň: Praha - Lisabon - Porto
  prílet do Porta, transfer do hotela, ubytovanie v Porte alebo jeho okolí, nocľah.

  2. deň: Porto
  po raňajkách prehliadka metropoly severného Portugalska, druhého najväčšieho mesta v Portugalsku - Porta, ktorého centrum je celé na zozname pamiatok UNESCO. Našu prehliadku začneme pri významnej katedrále Sé, ktorá sa týči na kopci Penaventoza. Prechádzka povedie až k Burzovému palácu a kostolu sv. Františka s fascinujúcou barokovou výzdobou. Potom budeme môcť obdivovať najromantickejšiu časť mesta - promenádu Ribeira pri brehu rieky Douro. Potom sa vydáme na protiľahlý breh cez slávny most Luísa I. do Vila Nova Gaia na degustáciu portského vína. Návrat do hotela, nocľah.

  3. deň: Porto - Aveiro - Óbidos -Lisabon
  po raňajkách sa vydáme do prekrásneho mestečka Aveiro, zvaného "portugalské Benátky". Jeho historické centrum s vodnými kanálmi, farebnými drevenými člnmi plávajúcimi po vode, rybárske domčeky, secesné paláce a kresťanské chrámy i moderné domy uchvátia každého návštevníka. Z Aveira budeme pokračovať južnejšie, zastavíme vo vyhlásenom mieste Mealhada, kde bude možnosť ochutnať typické portugalské jedlo - "leitão" alebo pečené prasiatko. Po obede nás čaká prehliadka stredovekého mestečka Óbidos, ktoré je plné rozkvitnutých buganvílií, maľovaných domčekov, romantických uličiek a predovšetkým nesmieme zabudnúť ochutnať vyhlásený višňový likér Ginja servírovaný v čokoládovom poháriku. K večeru sa presunieme do hlavného mesta Lisabonu, nocľah.

  4. deň: Lisabon

  po raňajkách odchod do západnej štvrte Belém s množstvom pamiatok UNESCO, prehliadka najvýznamnejších z nich - kostola a kláštora sv. Hieronými. Návšteva najznámejšej lisabonskej cukrárne s ochutnávkou tortičky Pastel de Belém, ktorá je taká slávna, že sa v celom Portugalsku pečú jeho napodobeniny. Ďalej prejazd k Belémskej veži - najfotografovanejšej pamiatke Lisabonu a Pamätníku Objaviteľov. Panoramatická prechádzka cez slávne lisabonské námestie. Pešia prechádzka po námestí Rossio cez dolné mesto Baixa. Možnosť obedu v tradičnej portugalskej reštaurácii. Po obede prejazd slávnou historickou električkou do najstaršej štvrte Alfama. Po ceste vdýchneme atmosféru lisabonských úzkych uličiek s domami s typickými balkónmi, vyzdobenými kachlíkmi azulejos a kvetmi. Na vyhliadke Slnečnej brány sa nám otvorí pohľad na rieku Tejo a tajomné ulice Alfamy. Prechádzka k najstaršej lisabonskej katedrále Sé ak vyhliadke Sv. Lucia. Návrat do hotela, nocľah.

  5. deň: Lisabon - Praha
  raňajky, voľný čas, transfer z hotela na letisko a odlet do Prahy.

  Upozornenie : Rozsah a kvalita uvedených služieb a aktivít môže byť ovplyvnená zavedením prípadných hygienických či protiepidemických opatrení v danej destinácii. Zmena programu vyhradená. Vstupy do objektov a pamiatok pri prehliadkach nie sú súčasťou ceny, okrem tých vypísaných v odseku cena zájazdu zahŕňa. Minimálny počet účastníkov 20 osôb. Fakultatívne príplatky - vstupy podľa programu - Oceanárium 16 EUR, večera s Fado cca 40 EUR, katedrála Sé do Porto (zadarmo), kláštor 3 EUR, kostol Sv. Františka 4 EUR, obed v Porte (francezinha) cca 10 EUR, kostol Jeronýmů (zdarma), kláštor Jeronýmů 10 EUR, koláčik Pastel de Belém 1,10 EUR za kus, obed v Lisabone (treska) cca 10 EUR, katedrála Sé do Lisboa (zadarmo) a ďalšie. Ceny sú orientačné, môžu sa mierne líšiť.

  V cene zájazdu je zahrnuté : leteckú prepravu v turistickej triede vrátane letiskových a bezpečnostných poplatkov: Praha-Lisabon- Porto - Lisabon - Praha, transfer letiska-hotel-letisko v cieli zájazdu, dopravu podľa programu, ubytovanie v 3* hoteli Portu av Lisabone alebo okolie s raňajkami, služby česky alebo slovensky hovoriaceho sprievodcu po celú dobu pobytu, 1x torta Pastel de Belém, vstup do kláštora sv. Hieronýma, ochutnávku portského vína v Porte, povinné poistenie cestovnej kancelárie v zmysle zákona č. 159/99 Zb.

  V cene zájazdu nie je zahrnuté : odporúčaný príplatok za cestovné poistenie (podrobnosti o poistení nájdete na našich webových stránkach alebo u svojho predajcu), turistická taxa v Porte av Lisabone cca 2 EUR/osoba/deň. Povinný príplatok splatný v mieste v zahraničnej mene. Platí sa v hotelovej recepcii. Deti do 13 rokov (12,99 rokov) turistickú taxu neplatia. Fakultatívne služby, miestne taxy splatné v mieste, sprepitné.

Fotogaléria

 • Hotel LISABON, PORTO dovolenka
 • Hotel LISABON, PORTO dovolenka
 • Hotel LISABON, PORTO dovolenka
 • Hotel LISABON, PORTO dovolenka
 • Hotel LISABON, PORTO dovolenka
 • Hotel LISABON, PORTO dovolenka
 • Hotel LISABON, PORTO dovolenka
 • Hotel LISABON, PORTO dovolenka
 • Hotel LISABON, PORTO dovolenka
 • Hotel LISABON, PORTO dovolenka
 • Hotel LISABON, PORTO dovolenka
 • Hotel LISABON, PORTO dovolenka
 • Hotel LISABON, PORTO dovolenka
 • Hotel LISABON, PORTO dovolenka
 • Hotel LISABON, PORTO dovolenka
 • Hotel LISABON, PORTO dovolenka