Call Centrum: 02 / 5720 5720
 
Čo je dobré vedieť pred cestou a nákupom zájazdu

 HOTELY A UBYTOVANIE
Všetky hotely a penzióny sme starostlivo vybrali s našimi zahraničnými partnermi a na základe spoľahlivých znalostí miestnych pomerov. Popis a klasifikácia hotelov sú uvedené podľa kritérií, stanovených príslušným rezortom dotyčnej krajiny, ktoré sa nemusia zhodovať s kritériami platnými v SR. Upozorňujeme na skutočnosť, že štandard hotelov rovnakej kategórie sa môže v jednotlivých krajinách výrazne líšiť, a to ako  vo vybavení izieb a hotela, tak i v rozsahu ponúkaných služieb a stravovania.


* Veľmi jednoduché objekty s veľmi jednoduchým vybavením a rozsahom stravovania a služieb, určené pre nenáročnú klientelu


** Jednoduché ubytovanie s účelným vybavením, vhodné pre nenáročnú klientelu. Jednoduchý rozsah stravovania a služieb.


*** Objekty nižšej strednej turistickej triedy s bežným vybavením a rozsahom stravovania.


**** Objekty strednej triedy so zodpovedajúcim štandardom služieb a vybavením  


***** Hotely s vysokým štandardom služieb, ubytovania a stravovania, určené pre náročnejších klientov.

V krajinách, ktoré sú obľúbeným cieľom pre strávenie dovolenky, sa kvalita hotelov priblížila medzinárodnej úrovni. Izby však väčšinou nebývajú dostatočne zvukovo izolované. Život sa odohráva - zvlášť v lete - na ulici, často až do neskorých nočných hodín. Pokiaľ sa nachádzate v blízkosti týchto rušných miest, môžu spôsobovať hluk. Automobily a motocykle nepodliehajú žiadnym prísnym predpisom. Z týchto dôvodov sa môžete občas dostať k spánku až neskôr. Riešením potom môže byť poludňajší spánok (obchody sú zatvorené a všade panuje kľud). K exotike južných krajín patrí aj hmyz, ktorý sa môže vyskytovať aj v hoteloch. Pre každý prípad si zoberte prostriedky proti hmyzu.
Bohužiaľ, napriek všetkým našim snahám sa nie vždy podarí zabezpečiť Vami objednaný hotel, a to aj v prípade, že ste si ho objednali dlho pred odletom. Zákony hostiteľských krajín totiž povoľujú vyšší príjem objednávok ako je skutočná kapacita hotela. V tomto prípade je majiteľ hotela povinný zabezpečiť náhradné ubytovanie, vždy tej istej alebo vyššej triedy. Prideľovanie izieb hosťom je vždy záležitosťou recepcie hotela a Kartago tours na to nemá vplyv. Na špeciálne priania klientov, ako napr. výhľad na more, izby vedľa seba a pod., sa snaží naša cestovná kancelária prihliadať, ale tieto požiadavky sa nedajú považovať za súčasť potvrdenej objednávky, pokiaľ táto služba nie je vopred platená. Na splnenie týchto požiadaviek nemá naša CK vplyv, závisí to od aktuálnej disponibility kapacít v príslušnom hoteli. Ako trojlôžková izba sa klasifikuje izba dvojlôžková s prístelkou. Prístelka môže byť rozkladací gauč, lehátko, pohovka alebo poschodová posteľ. 3. dospelá osoba, využívajúca prístelku musí počítať so zmenšeným komfortom. Výnimočne možno doplniť aj dve prístelky, čím sa obytný priestor zmenší. Jednoposteľové izby sú  malé,  zle situované a naviac podstatne drahšie kvôli príplatku. Vo väčšine prípadov nemajú balkón.
Podľa medzinárodných dohôd musia byť izby vždy uvoľnené do 12.00 hod. O neskoršom vysťahovaní z izby sa môžete individuálne dohodnúť na recepcii (väčšinou však za poplatok). Možnosť nasťahovania v deň príchodu je najskôr o 14.00 hodine. Včasný príchod alebo neskorý odchod neoprávňuje k ďalšiemu používaniu izby. U dodatočne vypísaných zvláštnych ponúk a zájazdov na poslednú chvíľu (Last Minute) garantujeme iba triedu hotela, nemusí sa vždy jednať o hotel z katalógu. Názov hotela klient dozvie po prílete do cieľovej oblasti. Last minute ponuka je orientačná, nie je možné garantovať ubytovanie v hoteli z akciovej ponuky. V prípade ponúk „last minute“ sa dopredávajú posledné voľné izby v hoteloch, kedy je väčšia pravdepodobnosť, že hotely v záujme 100%-ného vyťaženia kapacity potvrdia objednávky nad rámec reálnych ubytovacích možností, pričom počítajú s určitým percentom storien, čo  zákonite vedie k zmene ubytovacieho zariadenia. Prosíme, aby ste vzali na vedomie, že vo väčšine hotelov nie je povolené donášať na izbu vlastné potraviny a nápoje. Výnimkou sú hotely apartmánového typu vybavené kuchynkou.

 LETECKÁ PREPRAVA
Všetky lety ponúkané našou cestovnou kanceláriou sú zabezpečované renomovanými
tuzemskými alebo zahraničnými leteckými spoločnosťami v turistickej triede.
Na základe predpisov a dohovorov bežných v medzinárodnej leteckej preprave
si Kartago tours vyhradzuje možnosť zmeny miesta odletu, trasy letu, možnosť
medzipristátia, zmeny leteckej spoločnosti, typu lietadla a letového plánu. Platné
časy odletu a príletu sú uvedené vo Vašich cestovných dokladoch. Prvý a posledný
deň leteckých zájazdov je určený na prepravu a nie na vlastnú dovolenku, pričom
lety často zasahujú aj do nasledujúceho dňa. Nemožno tiež vychádzať z toho, že sa
odlety uskutočnia dopoludnia a spiatočné lety večer. Kvôli preplnenosti vzdušných
koridorov sa lety uskutočňujú nielen v denných, ale aj v nočných hodinách. Zmeny
letových časov sa môžu uskutočniť aj niekoľko hodín pred plánovaným odletom
a meškania sú v posledných rokoch bežné. Je to spôsobené nielen počasím, ale
aj technickými a prevádzkovými problémami, obzvlášť preplnením vzdušných koridorov.
Kartago tours a letecké spoločnosti sa usilujú o najväčšiu možnú mieru
vylúčenia týchto rušivých vplyvov a prosia v prípade zmien odletových časov, prípadne oneskorenia o Vaše pochopenie. O prípadných zmenách budú klienti obratom
informovaní. Jedna noc v prípade neskorých nočných letov je do celkového
počtu nocí započítaná v prípade, že klient je ubytovaný do 12.00 hodiny nasledujúceho
dňa. Za poškodenie alebo stratu batožiny pri leteckej preprave preberá plnú
zodpovednosť letecká spoločnosť. Pokiaľ k tomu dôjde, musí byť táto skutočnosť
nahlásená ihneď po prílete na príslušnom mieste na letisku a spísaný protokol
(P.I.R.), ktorý je nutný pre ďalšie jednanie s leteckou spoločnosťou, resp. poisťovňou.
Náklady spojené s vybavovaním reklamácií hradí klient.

 VÍZUM
CK Kartago tours vybavuje víza (ak si to daná destinácia vyžaduje) iba občanom SR. Občania inej štátnej príslušnosti si vízovú povinnosť do danej destinácie musia overiť na príslušnom zastupiteľskom úrade a v prípade  potreby si víza vybavujú sami.

 KLIMATIZÁCIA
Väčšina hotelov ponúka svojim klientom možnosť využívania klimatizácie zadarmo. Upozorňujeme na skutočnosť, že klimatizácia nemusí byť v prevádzke po celých 24 hodín denne a môže byť funkčná iba v určitých denných hodinách podľa uváženia hotela a podľa potreby. Prevádzkovateľ hotela často podmieňuje používanie klimatizácie prítomnosťou hostí na izbe. Ide o systém tzv. poistiek pripojených na kľúč od izby, ktoré po umiestnení do príslušnej zásuvky aktivujú klimatizáciu. Upozorňujeme na skutočnosť, že táto poistka nesmie byť oddeľovaná od kľúča. Klimatizácia sa v jednotlivých hoteloch líši – niektoré hotely poskytujú individuálnu klimatizáciu, ktorú si môže regulovať klient, iné centrálnu klimatizáciu s možnosťou individuálneho ovládania (jej prevádzka závisí od rozhodnutia vedenia hotela), resp. centrálnu klimatizáciu, riadenú hotelom, bez možnosti regulácie klientom. Vo väčšine hotelov funguje klimatizácia iba v hlavnej sezóne (cca od 15.júna do 15.septembra) v závislosti od destinácie a hotela.

 STRAVOVANIE
V hoteloch sa varí väčšinou medzinárodné jedlo, obohatené miestnymi gastronomickými prvkami. Prevažuje zelenina a rôzne šaláty. Spôsob stravovania je uvedený v popise každého hotela. Kontinentálne (európske) raňajky sa väčšinou skladajú z kávy a čaju, pečiva, masla a zaváraniny alebo syra. Saláma, vajíčka sú zriedkavosťou. Raňajky podávané formou bufetu znamenajú voľnú konzumáciu z ponuky, ktorá zodpovedá triede hotela a miestnym zvyklostiam. Väčšinou obsahujú pečivo, kávu, čaj, džús, rôzne sladké koláče, ovocie, zaváraniny, syr, salámu, to všetko opäť podľa triedy hotela. V hoteloch nižšej a strednej triedy môže byť ponuka obmedzená iba na niektoré z uvedených druhov (napr. pečivo alebo chlieb, maslo, džem, striedavo obohatené o syr, salámu alebo vajíčka). Večera je buď menu s obsluhou, výber z niekoľkých menu a šalátov formou bufetu alebo voľná konzumácia formou bufetu. Ponuka opäť zodpovedá triede hotela, pričom aj v trojhviezdičkovom hoteli môžeme v mnohých prípadoch očakávať iba jedno teplé hlavné jedlo. Aj v prípade, že raňajky a večere sú formou bufetu, sa môže stať, že niektoré jedlá sú podávané s čiastočnou obsluhou. Nápoje nikde nie sú zahrnuté v cene (ak nie je uvedené inak - napr. hotely „all inclusive", v ktorých je možná konzumácia nápojov podľa vlastného časového režimu hotela). Pri ubytovaní s možnosťou vlastného varenia sú k dispozícii kuchynky alebo kuchynské kúty vybavené väčšinou dvojplatničkou a chladničkou. Kuchynské vybavenie, ktoré je k dispozícii, sa skladá iba zo základného riadu. Nie je možné teda očakávať plne vybavenú kuchynku. Upozorňujeme na skutočnosť, že môže chýbať napr. otvárač na konzervy alebo riad na varenie nemusí byť v dostatočnom množstve. Stravovací režim „all inclusive“, ktorý sa v posledných rokoch stáva čoraz obľúbenejším, znamená plnú penziu a časovo obmedzenú konzumáciu rozlievaných nealkoholických a (prevažne) miestnych alkoholických nápojov podľa rozpisu hotela. Rozsah a obsah systému „all inclusive“ sa líši od hotela k hotelu, pričom nie je možné porovnávať klubové zariadenia s hotelmi mestského typu. Rozsah a obsah systému all inclusive závisí aj od triedy a ceny hotela.
Upozorňujeme klientov na možnosť zmeškania objednanej stravy z dôvodu neskorého príletu alebo skorého odchodu. Vo väčšine prípadov nie je možné zmeškanú stravu nahradiť.

 LETENKY
V prípade záujmu klienta o kúpu letenky z danej destinácie, je v prípade voľných miest v lietadle cena určená delegátom. Upozorňujeme klientov, že v prípade straty letenky je delegát oprávnený účtovať za vystavenie náhradnej letenky poplatok 15 EUR alebo 20 USD. Klient v prípade zakúpenia letenky, nemá nárok na žiadne dodatočné služby ako transfer, poistenie, delegátske služby atď.

 DELEGÁTI / SPRIEVODCOVIA
Vo väčšine destinácií sú klientom k dispozícii česky alebo slovensky hovoriaci delegáti/sprievodcovia cestovnej kancelárie Exim & Kartago tours. Delegáti organizujú transfery z/na letisko, úvodné informačné stretnutie a pravidelné informačné hodiny, ktoré sa v priebehu Vášho pobytu konajú dva- až trikrát. V prípade, že sa v priebehu Vášho pobytu vyskytne problém, môžete delegáta kontaktovať na telefónnom čísle, ktoré obdržíte pri prílete do cieľa vašej dovolenky.

 OBLEČENIE
Vo väčšine hotelov (predovšetkým vyššej triedy) je požadované, aby muži aj ženy chodili na večeru primerane oblečení - krátke nohavice nie sú povolené.

 BICYKLE, SURFY
Preprava neskladných batožín, bicyklov, surfov a pod. podlieha poplatkom zo strany leteckej spoločnosti, je podmienená kapacitnými možnosťami lietadla a transferových autobusov a musí byť nahlásená v CK Kartago tours v dostatočnom časovom predstihu.  Transfer z letiska do hotela a späť a uskladnenie týchto nadrozmerných batožín nie sú zahrnuté v poplatku za prepravu.  V prípade záujmu o tieto služby ich včas vyžiadajte vo Vašej cestovnej kancelárii, ktorá Vám preverí možnosti prepravy a výšku poplatku.

 PREPRAVA ZVIERAT
Zvieratá sa zásadne prepravujú len po nahlásení cestovnej kancelárii, následnom súhlase leteckého prepravcu a vždy za poplatok. Malé zvieratá (cca do 5 kg) sa prepravujú v kabíne lietadla v uzavretej schránke, väčšie zvieratá v batožinovom priestore, v špeciálnych kontajneroch (za zvláštny poplatok). Vo väčšine ubytovacích zariadení je však vstup so zvieratami zakázaný.

 MYDLO, VODA, ELEKTRICKÉ NAPÄTIE
Vo väčšine ubytovacích zariadení nie je v kúpeľniach mydlo. Obyvatelia južných krajín nepoužívajú vodu z vodovodu na pitie a na varenie. Voda z vodovodu má odlišné mikrobiologické zloženie od vody v SR a jej konzumácia môže spôsobiť žalúdočné ťažkosti. Vodu na tieto účely odporúčame kúpiť v miestnych obchodoch a hoteloch. V hoteloch so solárnym ohrevom môže chvíľami tiecť len vlažná voda. Niekedy tiež môže dôjsť na kratšiu dobu k výpadku elektrickej energie a tým i klimatizácie. Za takéto výpadky CK Kartago tours nezodpovedá.

 ŠPERKY A TREZORY
Neodporúčame brať si na dovolenku drahé šperky. Uložte si cestovné doklady, peniaze, šeky, platobné karty a všetky cenné predmety do trezoru, ktorý si možno prenajať na recepcii alebo priamo na izbe. Za cenné veci ponechané na izbe hotel ani CK Kartago tours nenesie zodpovednosť.

 PLÁŽE A OCHRANA PRED SLNKOM
Väčšina pláží je verejná a prístupná aj miestnemu obyvateľstvu, ktoré býva často o niečo hlučnejšie než sme zvyknutí. Lehátka a slnečníky sa dajú prenajať za poplatok, prípadne zadarmo - viď katalóg. Počet slnečníkov a lehátok sa väčšinou nezhoduje s ubytovacou kapacitou hotela a preto táto služba nie je priamo nárokovateľná. Údaje o vzdialenosti od pláže sú pri popise konkrétnej ubytovacej kapacity iba orientačné. V prípade rozľahlých hotelových komplexov niektoré ubytovacie jednotky sú situované vo väčšej vzdialenosti od pláže. Nezabudnite ani na opaľovacie krémy a oleje s vysokým ochranným faktorom a nepodceňujte slnečné žiarenie, ktoré by Vám mohlo spôsobiť nepríjemnú komplikáciu počas dovolenky.

 HMYZ
Odporúčame klientom pribaliť si do batožiny ochranné prostriedky proti hmyzu, pretože v určitých obdobiach a niektorých lokalitách sa môže vyskytovať vo zvýšenom množstve. Napriek intenzívnym snahám hotelov sa hmyz vyskytuje aj priamo v hoteloch. Proti hmyzu sa v niektorých krajinách používajú postreky s agresívnejšou vôňou, preto neodporúčame v čase postreku nechávať otvorené okná izby.

 PRED SEZÓNOU / PO SEZÓNE
V tomto období sa môže stať, že majiteľ hotela vzhľadom na nižšiu obsadenosť hotela obmedzí poskytované služby, prípadne svoje zariadenie otvorí až neskôr alebo ho skôr zatvorí. Môže dôjsť k obmedzeniu ponuky pre voľný čas a zábavu. Môžete si však užiť viac kľudu a viac miesta a tiež obsluha bude mať pre Vás viac času.

Hlavná sezóna začína približne od 15.6 do 15.9.

 LEKÁRSKA POMOC
V prípade zdravotných problémov sa obráťte na Vášho delegáta alebo požiadajte o pomoc recepciu hotela. Za ošetrenie a lieky sa platí v hotovosti. Na základe lekárskej správy a potvrdení o zaplatení za lieky Vám poisťovňa po návrate do SR danú čiastku uhradí. Bežné lieky je možné zakúpiť v miestnych lekárňach.

 FAKULTATÍVNE VÝLETY
V každej destinácii je pre Vás pripravená bohatá ponuka fakultatívnych výletov. Tieto služby zabezpečujeme v spolupráci s miestnou agentúrou, ktorá zájazdy usporiadava. Odporúčame Vám, aby ste si výlety zakúpili priamo u nášho delegáta.
Akékoľvek reklamácie odporúčame vyriešiť priamo na mieste pobytu, nakoľko Kartago tours nie je organizátorom týchto výletov. Za kvalitu suvenírov zakúpených v priebehu výletu (napr. videokazeta) nenesie Kartago tours žiadnu zodpovednosť.

 ODPORÚČAME
Počas prvých dní pobytu sa nevystavujte slnečnému žiareniu viac ako 15 minút a používajte opaľovacie krémy s vysokým ochranným faktorom. Používajte slnečné okuliare s UV filtrom. Nemiešajte rôzne druhy pikantných a ťažko stráviteľných pokrmov. Nepite vodu z vodovodov a hydrantov,  a ani v nej neumývajte ovocie na okamžitú konzumáciu. Odporúčame konzumovať len ovocie a zeleninu, ktoré si môžete sami olúpať. V niektorých prípadoch nie sú lieky dovezené zo Slovenskej republiky, určené na črevné a zažívacie problémy, účinné. V takomto prípade odporúčame kontaktovať nášho delegáta alebo jeho prostredníctvom lekára.

Info o KARTAGO tours

POISTENIE PRE PRÍPAD ÚPADKU CESTOVNEJ KANCELÁRIE

URGENTNÝ DOPREDAJ

  • Rozšírili sme pre Vás online službu o urgentný dopredaj zájazdov. Túto službu ponúkame ako prví na Slovensku! Umožňujeme vám nákup zájazdu aj po 18:00 hodine až do 20:00 hodiny a to každý deň (aj počas víkendov a štátnych sviatkov), ak odlet Vášho lietadla je nasledujúci deň do 12:00 hodiny. Novou službou vychádzame v ústrety všetkým, ktorí môžu odcestovať na poslednú chvíľu, alebo čakajú na tie najvýhodnejšie cenové ponuky.
  • Viac informácií na našom call centre: 02 / 5720 5720
 
PONUKA LAST MINUTE e-mailom
Prečo cestovať s KARTAGO TOURS?
1. sme poistení proti úpadku
2. sme na slovenskom trhu už 20 rokov
3. predáváme zájazdy on-line
ďalšie výhody
 
 
 

Telefonické rezervácie a informácie o zájazdoch

Copyright a-net.cz © 2013