255 787 787
ico ico ico
 

PODMIENKY VSTUPU do destinácií

Podmienky vstupu do Egypt

 • Negatívny RT-PCR test na COVID-19, nie starší ako 72 hodín pred nástupom na palubu lietadla. Výsledok testu musí byť v angličtine, klienti ho musia  mať vytlačený –odovzdáva sa (nestačí v elektronickej podobe v mobile)
 • Možnosť otestovania sa priamo po prílete na letisku v Hurghade za 30 USD/os. V tomto prípade, je nutnosť mať so sebou fotokópiu pasu
 • Povinnosť testovania neplatí pre deti do 6 rokov
 • V prípade, prekonania ochorenia Covid-19, nie je nutnosť mať negatívny test, ale je potrebné, aby mali klienti doklad z laboratória o bezinfekčnosti. Tento doklad musí byť vystavený v angličtine s pečiatkou laboratória alebo doktora, ktorý ho vydal 
 • Do doby obdržania výsledku testu klienti musia zotrvať na hoteli a môžu využívať všetky služby

Niektoré hotely zaviedli karanténu pre klientov, ktorí sa nechali testovať  až po prílete a 24 hodinová karanténa sa týka pobytu iba v nasledovných hoteloch:

 • Tropitel Sahl Hasheesh
 • Aquamarine
 • Ali baba
 • Baron Palace Sahl Hasheesh
 • Gravity Sahl Hasheesh
 • Bella Vista
 • AMC
 • V hoteli Seagull nie je nutná karanténa, ale klienti musia nosiť prvých 24 hodín  rúško vo všetkých priestoroch hotela.

Cestujúci letiaci do EGYPTA sú povinní mať po prílete vyplnený health declaration formular  (stiahnúť v pdf). Pred odletom na  Bratislavskom letisku ho budú pracovníci kontrolovať. Formulár  je  nutné  vyplniť  na každú osobu samostatne.

Návrat do SR
Pred návratom do SR je nutné vyplniť príjazdový formulár (Formulár na vyhľadanie cestujúceho v súvislosti s ochranou verejného zdravia), po prílete domov nastúpiť do domácej izolácie a najskôr na 8 deň absolvovať PCR test na COVID-19. Domáca izolácia končí negatívnym výsledkom testu. Pri príchode z rizikovej krajiny je nutné sa registrovať na https://korona.gov.sk/ehranica/ .

Aby ste sa vyhli zbytočným komplikáciám a mohli si užívať dovolenku bez karantény, odporúčame pred odletom absolvovať RT-PCR test na Covid-19 a  na letisku sa preukázať vytlačeným negatívnym výsledkom testu (nie starším ako 72 hodín) v anglickom jazyku, na ktorom bude pečiatka a podpis z laboratória.

 

Podmienky vstupu do Spojených arabských emirátov

Všetci cestujúci, ktorí odlietajú do Spojených arabských emirátov z akejkoľvek krajiny, musia mať vytlačené a opečiatkované medzinárodné potvrdenie o negatívnom výsledku PCR testu na COVID-19 s dátumom a hodinou odberu v anglickom jazyku, aby mohli byť vpustení na palubu lietadla. Test musí byť vykonaný maximálne 72 hodín pred odletom. Elektronické a SMS potvrdenie nie je akceptované. Táto podmienka sa nevzťahuje na deti mladšie ako 12 rokov a cestujúcich so stredným alebo ťažkým postihnutím.

Pre vstup do Ras Al Khaimah sa vyžaduje

 • Negatívny PCR test na COVID-19, nie starší ako 72 hodín pred nástupom na palubu lietadla (zmena z 96 hodín na 72 hodín platí od 31.1.2021). Výsledok testu musí byť v angličtine.
 • Po prílete do Ras Al Khaimah prebehne meranie telesnej teploty.
 • Cestujúci budú na letisku opätovne otestovaní (zadarmo) PCR testom na COVID-19. Do doby obdržania výsledku testu klienti musia zotrvať na hoteli.
 • Všetci prichádzajúci cestujúci (nad 12 rokov) si musia stiahnuť aplikáciu Al-Hosn.
 • Cestujúci budú požiadaní, aby vyplnili a podpísali formulár vyhlásenia o zdravotnom stave.
 • Komplexné cestovné poistenie pokrývajúce liečbu COVID-19.

Testovanie zadarmo v Ras Al Khaimah (do 31. 3. 2021):

V prípade potreby klienti môžu využiť 1 x testovanie na COVID-19 zadarmo.

 • RAK Medical Center - Al Hamra Mall (10.00-14.00),
 • RAK Hospital (9.00-14.00).
 • Výsledky testov sú do 12-24 hodín. Pre vyšetrenie zadarmo je nutné predložiť cestovný pas a potvrdenie rezervácie hotelov v Ras Al Khaimah (voucher vám vystavia na recepcii hotela).

Vstupné formuláre a mobilná aplikácia

 

Podmienky vstupu na  Kapverdské ostrovy

 1.    Pri odbavení k letu na Kapverdy je nutné predložiť negatívny test na COVID-19 (RT-PCR alebo antigénový), ktorý nesmie byť starší ako 72 hodín pred plánovaným odletom zo SR. Test nie je vyžadovaný pre deti do 6,99 rokov. Tento dokument môže byť vyžadovaný k nahliadnutiu aj po prílete do destinácie a musí byť v angličtine alebo portugalčine.
 2.    Pred odletom je nutné vyplniť elektronický zdravotný formulár na: https://igrpsta.gov.cv/IGRP/app/webapps?r=controle_sanitario/FichaVigilanciaControleSanitario/index&dad=con-trole_sanitario&p_fwl_toolsbar_2=en_lang&target=_blank&isPublic=1
 3.    Nutná úhrada bezpečnostnej taxy (TSA) s predstihom na: https://www.ease.gov.cv/ alebo prostredníctvom cestovnej kancelárie za poplatok 35 EUR/osoba (nutné dodať číslo cestovného pasu a dátum exspirácie, najneskôr 3 pracovné dni pred odletom). TSA taxu neplatia deti do 2 rokov.
 4.    Občania SR potrebujú pre vstup na Kapverdy cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po návrate z destinácie.

Ďalšie informácie:

 • Po prílete do destinácie je klientom kontrolovaná teplota.  Pokiaľ má cestujúci teplotu nad 37,5 ˚C alebo pokiaľ má príznaky ochorenia COVID-19, je poslaný do izolácie a musí dobrovoľne na svoje náklady (cca 100 EUR/osoba) podstúpiť test na COVID-19.
 • V uzavretých priestoroch, na verejných miestach a komunikáciách je povinnosť používať rúška. Ďalej je nutné dodržiavať vzdialenosť aspoň 1,5 m od druhých osôb. Je zavedená povinnosť používania antibakteriálnych gélov v baroch, obchodoch, reštauráciách a hoteloch. Na pláži a pri bazénoch neplatí povinnosť zakrývať si ústa a nos.
 • Na Kapverdských ostrovoch sa hradí vládna turistická taxa cca 2 EUR/os. nad 16 rokov/noc za maximálne 10 nocí v jednom hoteli

 

Podmienky vstupu na Slovensko zo zahraničia

Pred návratom do SR je nutné vyplniť príjazdový formulár (Formulár na vyhľadanie cestujúceho v súvislosti s ochranou verejného zdravia), po prílete domov nastúpiť do domácej izolácie a najskôr na 8 deň absolvovať PCR test na COVID-19. Domáca izolácia končí negatívnym výsledkom testu. Pri príchode z rizikovej krajiny je nutné sa registrovať na https://korona.gov.sk/ehranica/ , po registrácii vám bude zaslaný termín na vykonanie PCR testu na Covid-19.

 
 
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie