Call Centrum02 / 5720 5720

 
 
ico ico ico
 

Marsa Alam

Poďte s nami! Cena už od 119,00 €

VITAJTE V MARSA ALAM

Letovisko Marsa Alam bolo donedávna malou rybárskou dedinkou, ležiacou na križovatke medzi Červeným morom a obchodnou cestou do Edfu. Cesta z Edfu bola postavená Ptolemaiom II. a je pokladnicou starých baní a lomov. Cesta Wadi Hammamat v Marsa Alam je najkratšia cesta medzi Červeným morom a Nílom. Marsa Alam sa nachádza v blízkosti obratníka Raka, kde sa Arabská púšť stretáva s Červeným morom. 

V súčasnej dobe sa Marsa Alam rozrástla do jednej z hlavných turistických oblastí v Egypte s veľkým množstvom rekreačných možností. 
Otvorenie nového medzinárodného letiska v roku 2001 pomohlo k výstavbe a rozvoju nových hotelov, ktoré sú vzdialené len 30 min. jazdy. Marsa Alam je stále viac a viac navštevovanou oblasťou a najväčší turistický boom sa v oblasti  ešte len očakáva. Táto prekrásna oblasť, kde more priamo susedí s púšťou, sa za pár rokov môže stať rovnako navštevovanou oblasťou ako Sharm El Sheikh alebo obľúbená Hurghada. 
Pobrežie preslávené krištáľovo jasnými vodami s miliónmi odtieňov modrej je lemované bariérami pestrofarebných koralových útesov, ktoré ponúkajú nezabudnuteľný zážitok začiatočníkom aj pokročilým potápačom. Donedávna sem jazdili len potápači so stanom, aby si užili pokojnú a ničím nerušenú dovolenku na panenskej piesočnatej pláži. Marsa Alam je vďaka svojej tropickej polohe viac než vhodnou destináciou na celoročnú dovolenku. V letných mesiacoch sa najvyššia teplota môže vyšplhať až do 45°C. Teplota v zime sa pohybuje od 18°C až do 30°C. 

ZDRAVIE - OČKOVANIE
Pri cestách do Egypta nie je vyžadované žiadne očkovanie. O odporúčaných očkovaniach sa informujte u svojho praktického lekára. 
 
PREPITNÉ
Prepitné je v arabských krajinách úplne bežné a je považované za samozrejmú súčasť poskytovaných služieb. Nie je neobvyklé, že ochota poskytnúť prepitné sa odrazí na kvalite obdržaných služieb. Samozrejme, rozhodnutie ohľadom prepitného je  len vo vašich rukách.

  

 LETOVISKÁ

MARSA ALAM
V Marsa Alam nenájdete žiadne turistické centrum mesta ako je napríklad v Hurghade, ale môžete sa vydať do mestečka El Quseir alebo Port Ghalib. Aj samotná dedinka Marsa Alam si stále zachováva svoj dedinský rytmus života, ktorý tu môžete cítiť takmer na každom kroku.
V oblasti  Marsa Alam sú piesočnaté pláže so vstupom do mora cez koralové podložie alebo cez  kamenistý pás. Aj keď je pri hoteloch časť pláže upravená k pohodlnejšiemu vstupu do mora, poprípade sa tam  nachádzajú móla pre lepší vstup do  vody, odporúčame  topánky do vody.    

PORT GHALIB
Kontrastom k tomuto pokoju je umelo vybudované mestečko Port Ghalib s prístavom pre výletné lode a lode potápačov. Port Ghalib je tiež prvý oficiálny medzinárodný turistický prístav pre vstup do Egypta. Prístav je v prevádzke od roku 2002 a je domovom približne tisícky jácht, z ktorých  majú niektoré až 50 metrov. 
Marina Port Ghalib ponúka neobmedzené možnosti pre jachtárov a má strategický význam pri podnikaní potápačských výletov. Nachádza sa tu promenáda s niekoľkými kaviarňami, reštauráciami, plážou a v neposlednom rade aj niekoľkými hotelmi. Celá oblasť Port Ghalib sa  neustále buduje a rozširuje svoje služby. V súčasnosti tu vzniká plne vybavené konferenčné centrum, ohromné športové zázemie a tiež nákupná zóna.

EL QUSEIR 
Letovisko sa rozprestiera približne 100 km severne od Marsa Alam s históriou starou až 5000 rokov. V minulosti toto mestečko bolo počiatočným bodom pre pútnikov do Mekky, dnes vás očarí svojou ospalou krásou a kilometrami nedotknutých podmorských koralov.
Sultán Selim postavil pevnosť Quseir v 16. storočí za účelom ochrany obchodných vzťahov s Indiou. Osmanská pevnosť sa nachádza priamo v centre mesta El Quseir. Pevnosť mala zásadný význam v priebehu 16. storočia, ale stratila ho po otvorení Suezského prieplavu v roku 1869.
Život tu stále plynie v pokoji,  môžete si tu posedieť v niektorej z miestnych kaviarní a odpútať sa od dnešnej hektickej doby. Nájdete tu skvelé podmienky pre vašu pokojnú dovolenku a oddych. Piesočnaté pláže, väčšinou s pozvoľným vstupom do mora, ocenia predovšetkým rodiny s deťmi, pokojné letovisko odporúčame aj pre seniorov.  

   

Pre príjemné a bezproblémové strávenie vašej dovolenky vám odporúčame, aby ste sa zoznámili s destináciou, do ktorej cestujete. Venujte pozornosť týmto informáciám. Prajeme vám krásnu dovolenku!

 V cene zájazdu je zahrnuté:
Letecká doprava, transfer z/do hotela, ubytovanie (v prípade 8-dňového zájazdu 7 nocí, v prípade 15-dňového zájazdu 14 nocí, v prípade 11-dňového zájazdu 10 nocí, v prípade 12-dňového zájazdu 11 nocí), stravovanie podľa výberu, služby slovensky alebo česky hovoriaceho delegáta.

 V cene zájazdu nie je zahrnuté:
Servisné poplatky vo výške 199 €/osoba nad 2 roky, 40 €/dieťa do 2 rokov (zahŕňajú: letiskové poplatky, bezpečnostnú taxu a iné poplatky súvisiacie s vykonaním leteckej dopravy), komplexné cestovné poistenie, palivový príplatok, príplatky za fakultatívne služby uvedené v cenníkoch jednotlivých hotelov (napr. príplatok za jednolôžkovú izbu a pod.)

Výška  letiskových a bezpečnostných poplatkov ako aj ceny leteckého paliva sa môžu meniť podľa aktuálnej situácie,  čo môže mať vplyv na zvýšení uvedených servisných poplatkoch.

 Cestovné doklady
Aj napriek tomu, že pre vstup do Egypta je vyžadované vízum, nemusíte sa obávať žiadnej zbytočnej byrokracie. Vízum je možné zariadiť cez našu cestovnú kanceláriu pri kúpe zájazdu. Podmienkou k získaniu víz je iba cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate z krajiny. V prípade, že máte o túto službu záujem, stačí túto požiadavku uviesť do cestovnej zmluvy (služba je spoplatnená – viď odstavec v popise konkrétnej destinácie ‚‘‘v cene nie je zahrnuté‘‘). V prípade, že už máte víza predplatené zo Slovenskej republiky, kontaktujte po výstupe z lietadla pred pasovým oddelením zamestnanca našej partnerskej cestovnej kancelárie, označeného logom KARTAGO TOURS. Tomuto pracovníkovi predložíte voucher, na ktorom je uvedený počet víz, ktoré máte predplatené. Na jeho základe vám budú vydané víza na počet osôb, uvedených na voucheri. Držitelia cestovných pasov iných štátov sú povinní zaistiť si potrebné doklady k ceste na príslušnom veľvyslanectve alebo konzuláte. Aktuálne informácie o podmienkach nájdete na www.mzv.sk.

S platnosťou  od 1. januára 2013 musí byť každý občan, teda aj maloletí,  držiteľom vlastného cestovného dokladu. 

Príjemné prežitie Vašej dovolenky Vám praje kolektív pracovníkov cestovnej kancelárie KARTAGO Tours.

 
Poďte s nami! Cena už od 119,00 €
 
Informácie o destinácii

Oficiálny názov: Egyptská arabská republika
Mena: Egyptská libra (LE)
Časový posun: +0 hodina
Hlavné mesto: Káhira
Telefonická predvoľba: +20
Veľvyslanectvo Slovenskej republiky:
3 Adel Husein Rostom, 11794 - Ramses Post Office Dokki, Cairo, Egypt
Tel.: +20 233358240
E-mail: emb.cairo@mzv.sk
Web: www.mzv.sk/web/kahira

Aktuálne počasie
:   
 
 
img
dnes 31 °C
zajtra 34 °C
utorok 34 °C
streda 34 °C
 
Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
 
Aktuálny kurz EUR /EGP
1,00 € = 20,93 EGP (k 04. 09. 2017 )
 
kurzy ostatných mien
 
 
Najobľúbenejšie hotely
img
Egypt Marsa Alam Abu Dabbab
 
od 359,00 €
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 3. 9. 2019 (Košice)
 
img
tipKartago T!P mangoMANGO KLUB
Egypt Marsa Alam
 
od 209,00 €
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 18. 6. 2019 (Košice)
 
img
tipKartago T!P mangoMANGO KLUB
Egypt Marsa Alam El Quseir
 
od 379,00 €
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 9. 9. 2019 (Bratislava)
 
img
tipKartago T!P mangoMANGO KLUB
Egypt Marsa Alam
 
od 169,00 €
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 18. 6. 2019 (Košice)
 
img
Egypt Marsa Alam Abu Dabbab
 
od 249,00 €
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 18. 6. 2019 (Košice)
 
img
Egypt Marsa Alam
 
od 539,00 €
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 2. 9. 2019 (Bratislava)
 
img
Egypt Marsa Alam
 
od 179,00 €
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 18. 6. 2019 (Košice)
 
img
tipKartago T!P
Egypt Marsa Alam Abu Dabbab
 
od 199,00 €
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 18. 6. 2019 (Košice)
 
img
Egypt Marsa Alam El Quseir
 
od 329,00 €
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 5. 7. 2019 (Bratislava)
 
img
Egypt Marsa Alam Port Ghalib
 
od 169,00 €
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 18. 6. 2019 (Košice)
 
 
vyhľadať všetky hotely
 
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie