Call Centrum02 / 5720 5720

 
 
ico
 

Marsa Alam

VITAJTE V MARSA ALAM

Letovisko Marsa Alam bolo donedávna malou rybárskou dedinkou, ležiacou na križovatke medzi Červeným morom a obchodnou cestou do Edfu. Cesta z Edfu bola postavená Ptolemaiom II. a je pokladnicou starých baní a lomov. Cesta Wadi Hammamat v Marsa Alam je najkratšia cesta medzi Červeným morom a Nílom. Marsa Alam sa nachádza v blízkosti obratníka Raka, kde sa Arabská púšť stretáva s Červeným morom. 

V súčasnej dobe sa Marsa Alam rozrástla do jednej z hlavných turistických oblastí v Egypte s veľkým množstvom rekreačných možností. 
Otvorenie nového medzinárodného letiska v roku 2001 pomohlo k výstavbe a rozvoju nových hotelov, ktoré sú vzdialené len 30 min. jazdy. Marsa Alam je stále viac a viac navštevovanou oblasťou a najväčší turistický boom sa v oblasti  ešte len očakáva. Táto prekrásna oblasť, kde more priamo susedí s púšťou, sa za pár rokov môže stať rovnako navštevovanou oblasťou ako Sharm El Sheikh alebo obľúbená Hurghada. 
Pobrežie preslávené krištáľovo jasnými vodami s miliónmi odtieňov modrej je lemované bariérami pestrofarebných koralových útesov, ktoré ponúkajú nezabudnuteľný zážitok začiatočníkom aj pokročilým potápačom. Donedávna sem jazdili len potápači so stanom, aby si užili pokojnú a ničím nerušenú dovolenku na panenskej piesočnatej pláži. Marsa Alam je vďaka svojej tropickej polohe viac než vhodnou destináciou na celoročnú dovolenku. V letných mesiacoch sa najvyššia teplota môže vyšplhať až do 45°C. Teplota v zime sa pohybuje od 18°C až do 30°C. 

ZDRAVIE - OČKOVANIE
Pri cestách do Egypta nie je vyžadované žiadne očkovanie. O odporúčaných očkovaniach sa informujte u svojho praktického lekára. 
 
PREPITNÉ
Prepitné je v arabských krajinách úplne bežné a je považované za samozrejmú súčasť poskytovaných služieb. Nie je neobvyklé, že ochota poskytnúť prepitné sa odrazí na kvalite obdržaných služieb. Samozrejme, rozhodnutie ohľadom prepitného je  len vo vašich rukách.

 LETOVISKÁ

MARSA ALAM
V Marsa Alam nenájdete žiadne turistické centrum mesta ako je napríklad v Hurghade, ale môžete sa vydať do mestečka El Quseir alebo Port Ghalib. Aj samotná dedinka Marsa Alam si stále zachováva svoj dedinský rytmus života, ktorý tu môžete cítiť takmer na každom kroku.
V oblasti  Marsa Alam sú piesočnaté pláže so vstupom do mora cez koralové podložie alebo cez  kamenistý pás. Aj keď je pri hoteloch časť pláže upravená k pohodlnejšiemu vstupu do mora, poprípade sa tam  nachádzajú móla pre lepší vstup do  vody, odporúčame  topánky do vody.    

PORT GHALIB
Kontrastom k tomuto pokoju je umelo vybudované mestečko Port Ghalib s prístavom pre výletné lode a lode potápačov. Port Ghalib je tiež prvý oficiálny medzinárodný turistický prístav pre vstup do Egypta. Prístav je v prevádzke od roku 2002 a je domovom približne tisícky jácht, z ktorých  majú niektoré až 50 metrov. 
Marina Port Ghalib ponúka neobmedzené možnosti pre jachtárov a má strategický význam pri podnikaní potápačských výletov. Nachádza sa tu promenáda s niekoľkými kaviarňami, reštauráciami, plážou a v neposlednom rade aj niekoľkými hotelmi. Celá oblasť Port Ghalib sa  neustále buduje a rozširuje svoje služby. V súčasnosti tu vzniká plne vybavené konferenčné centrum, ohromné športové zázemie a tiež nákupná zóna.

EL QUSEIR 
Letovisko sa rozprestiera približne 100 km severne od Marsa Alam s históriou starou až 5000 rokov. V minulosti toto mestečko bolo počiatočným bodom pre pútnikov do Mekky, dnes vás očarí svojou ospalou krásou a kilometrami nedotknutých podmorských koralov.
Sultán Selim postavil pevnosť Quseir v 16. storočí za účelom ochrany obchodných vzťahov s Indiou. Osmanská pevnosť sa nachádza priamo v centre mesta El Quseir. Pevnosť mala zásadný význam v priebehu 16. storočia, ale stratila ho po otvorení Suezského prieplavu v roku 1869.
Život tu stále plynie v pokoji,  môžete si tu posedieť v niektorej z miestnych kaviarní a odpútať sa od dnešnej hektickej doby. Nájdete tu skvelé podmienky pre vašu pokojnú dovolenku a oddych. Piesočnaté pláže, väčšinou s pozvoľným vstupom do mora, ocenia predovšetkým rodiny s deťmi, pokojné letovisko odporúčame aj pre seniorov.

 

 

 V cene zájazdu je zahrnuté:
Letecká doprava, transfer z/do hotela, ubytovanie (v prípade 8-dňového zájazdu 7 nocí, v prípade 15-dňového zájazdu 14 nocí, v prípade 11-dňového zájazdu 10 nocí, v prípade 12-dňového zájazdu 11 nocí), stravovanie podľa výberu, služby slovensky alebo česky hovoriaceho delegáta.

 V cene zájazdu nie je zahrnuté:
Servisné poplatky vo výške 199 €/osoba nad 2 roky, 40 €/dieťa do 2 rokov (zahŕňajú: letiskové poplatky, bezpečnostnú taxu a iné poplatky súvisiacie s vykonaním leteckej dopravy), komplexné cestovné poistenie,  príplatky za fakultatívne služby uvedené v cenníkoch jednotlivých hotelov (napr. príplatok za jednolôžkovú izbu a pod.)

Výška  letiskových a bezpečnostných poplatkov ako aj ceny leteckého paliva sa môžu meniť podľa aktuálnej situácie,  čo môže mať vplyv na zvýšení uvedených servisných poplatkoch.

  

Pre príjemné a bezproblémové strávenie vašej dovolenky vám odporúčame, aby ste sa zoznámili s destináciou, do ktorej cestujete. Venujte pozornosť týmto informáciám. Prajeme vám krásnu dovolenku!

 Cestovné doklady:
Pri turistických cestách do Egypta je od držiteľov cestovných pasov SR požadované vstupné vízum, ktoré je spoplatnené sumou 25€/osoba. Cestovný doklad musí byť platný minimálne 6 mesiacov po návrate z dovolenky. Deti musia cestovať s vlastným cestovným dokladom. V prípade, že cestuje dieťa mladšie ako 18 rokov s rodičmi s iným menom, odporúčame mať so sebou kópiu rodného listu dieťaťa v angličtine. V prípade, že cestuje dieťa mladšie ako 18 rokov so starými rodičmi alebo inými osobami, odporúčame mať so sebou aj prehlásenie jedného z rodičov, že dieťa s danou osobou môže cestovať ( súhlas rodiča s vycestovaním v angličtine s uvedením telefónneho čísla). Držitelia cestovných dokladov iných štátov ako je Slovenská republika a Česká republika sú povinní zaistiť si potrebné doklady na cestu na príslušnom veľvyslanectve alebo konzuláte.

S platnosťou  od 1. januára 2013 musí byť každý občan, teda aj maloletí,  držiteľom vlastného cestovného dokladu. 

  

 Informácie o letoch:

  • 8/15 - 11/12 dňové lety s odletom z Bratislavy, Košíc a Sliača do Marsa Alam
  • Odletové dni: štvrtok/pondelok
  • Letecká spoločnosť: Travel Service 
  • *Typ lietadla: B737-800

  • Upozorňujeme, že maximálna povolená váha batožiny na tomto lete je 15 kg / osobu. 
  • *) Zmena leteckej spoločnosti a typu lietadla vyhradená.

Aktuálne odletové časy budú uvedené vo Vašich pokynoch na cestu, ktoré obdržíte 7 dní pred odletom. Napriek všetkej našej snahe a snahe leteckých spoločností o dodržanie zmluvne stanovených odletových časov, opatrenia na zvýšenie bezpečnosti leteckej prepravy, prísne pravidlá pre dodržiavanie všetkých technických postupov, predpísaných v leteckej preprave, ako aj obmedzené kapacitné možnosti leteckých spoločností a preplnenosť vzdušných koridorov spôsobujú, že zmeny letových časov (niekedy aj na poslednú chvíľu) sa stávajú stále bežnejšími. Upozorňujeme na túto skutočnosť, ako aj na to, že prvý a posledný deň Vášho pobytu je určený na prepravu na miesto pobytu a späť a nie na samotnú rekreáciu. O akýchkoľvek prípadných zmenách Vás budeme bezodkladne informovať. 

Príjemné prežitie Vašej dovolenky Vám praje kolektív pracovníkov cestovnej kancelárie KARTAGO Tours.

 
 
Informácie o destinácii

Mena: Egyptská libra (LE)
Časový posun: +1 hodina
Hlavné mesto: Káhira
Telefónna predvoľba: +20

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Káhire:
3, Adel Husein Rostom, 11794, Cairo, Egypt
e-mail: emb.cairo@mzv.sk
Pohotovostná služba: 0020/1222171845

Aktuálne počasie
 
img
dnes 22 °C
zajtra 21 °C
štvrtok 22 °C
piatok 20 °C
 
Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
 
Aktuálny kurz EUR /EGP
1,00 € = 20,93 EGP (k 04. 09. 2017 )
 
kurzy ostatných mien
 
 
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie