Call Centrum02 / 5720 5720

 
 
ico ico ico
 

OKRUH KRÁĽOVSKÝMI MESTAMI Pridať do obľúbených

Maroko (Saidia) - poznávacie zájazdy - OKRUH KRÁĽOVSKÝMI MESTAMI
Usporiadajúca CK: Kartago tours
 
Informácie o zájazde
 

8-dňový poznávací zájazd - poznajte prírodu a historické pamiatky marockého pobrežia i vnútrozemia.

Saidia – Fes – Beni Mellal – Marakéš – Casablanca – Rabat – Meknes - Saidia

Program zájazdu

1. deň - Saidia
Prílet, ubytovanie v 5* hoteli so službami All Inclusive, voľný program.

2. deň – Saidia – Fes
Po raňajkách odchod do mesta Fes, duchovného a kultúrneho centra Maroka. Uvidíte mešitu Karaouine (exteriér), Medersa Attarine, fontánu Najjarine a Medinu s hlučnými trhmi, kde sú niektoré uličky široké len tak, aby nimi prešiel iba osol. Fes bol založený v 8. storočí moslimským misionárom, ktorý sa volal Moulay Idriss. Fes bol v minulosti hlavným mestom niektorých dynastií. Vrchol rozvoja zaznamenal v 14. storočí za vlády dynastie Merinovcov. Večera a nocľah.

3. deň – Fes – Beni Mellal
Po raňajkách povedie Vaša cesta mestečkom Ifrane, cez pohorie Stredného Atlasu. Ponúkne vám veľkolepé výhľady a nádherné scenérie. Príchod do moderného mesta Beni Mellal, ktoré je zároveň ekonomickým centrom regiónu. Večera a nocľah.

4. deň – Marakéš
Po raňajkách odchod do Marakéša, možnosť večernej návštevy slávneho námestia Jemaa el Fna. Večera a nocľah (možnosť fakultatívneho výletu k vodopádom Ouzoud, cena cca 20 Eur)

5. deň – Marakéš
Po raňajkách prehliadka mesta Marakéš. Povestné Saadské hrobky, opevnenie mešity Koutoubia (exteriér), nádherný palác Bahia. Toto stredoveké mesto bolo založené v 11. storočí. Marakéš, nazývaný tiež ako Červená Perla, je fascinujúci svojimi etnickými skupinami, islamskou a arabskou architektúrou a svojou farebnosťou. Navštívite námestie Jemaa el Fna a tiež trhy, ktoré sú jedny z najväčších trhov v Maroku. Večera a nocľah.

6. deň – Marakéš – Casablanca – Rabat – Meknes
Po raňajkách odchod do mesta Casablanca, ekonomického a priemyselného centra Maroka. Návšteva obytnej časti Anfa a prímorskej štvrti Ain Diab. Uvidíte tiež exteriér mešity Hassana II. Príchod do mesta Rabat. Prehliadka politického centra Maroka a jeho preslávených pamätihodností – Hassanovej veže s ruinami pilierov, Mauzóleum Mohameda V. a opevneného mesta – Kasbah des Oudayas. Pokračovanie do Meknesu. Večera a nocľah.

7. deň – Meknes - Saidia
Po raňajkách prehliadka mesta obklopeného trojitými hradbami o dĺžke viac ako 40 km. Navštívite mauzóleum Moulaya Ismaila, mestské brány Bab el Khemis a Bab Mansour vrátane Mediny (možnosť fakultatívneho výletu do Volubilis, cena cca 20 Eur). Odchod do Saidie, večera a nocľah.

8. deň – Saidia - Bratislava
Odchod na letisko v Oujde. Odlet do Bratislavy.

Upozornenie: Minimálny počet účastníkov na realizáciu zájazdu je 20 osôb.Zmena programu vyhradená. Termíny a ceny poznávacieho zájazdu sú uvedené v cenníku. Ubytovanie v Saidii v 5* hoteli, počas okruhu v 4* hoteloch, vo Fese v 3* hoteli. Stravovanie počas okruhu – polpenzia.Ďalej by sme chceli klientov informovať o odporúčanom prepitnom počas poznávacích zájazdov: Prepitne je v arabských krajinách bežné a je považované za samozrejmú súčasť poskytovaných služieb. Hoci je rozhodnutie ohľadne prepitného úplne vo Vašich rukách, dovoľujeme si vás informovať o výške prepitného v priebehu Vášho poznávacieho zájazdu. Okruh Kráľovskými mestami– 160 MAD/osoba/celý okruh.

V cene zájazdu je zahrnuté: Letecká doprava v turistickej triede vrátane letiskových a bezpečnostných poplatkov, 5 nocí v 3-4* hoteloch s polpenziou počas okruhu, 2 noci v 5* hoteli s All inclusive v Saidii, vypísaný program s výnimkou fakultatívnych služieb, služby slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu, transfery klimatizovaným autobusom, transfery z/na letisko v cieli zájazdu, povinné poistenie cestovnej kancelárie.

V cene zájazdu nie je zahrnuté: Servisné poplatky vo výške 189 €/osoba nad 2 roky, 40 €/dieťa do 2 rokov, palivový príplatok 20 €/osoba, odporúčaný príplatok za cestovné poistenie (podrobnosti o poistení nájdete na úvodných stránkach katalógu), fakultatívne služby, pobytová taxa 30 EUR/osoba/pobyt (pri pobyte na 8 dní), 50 EUR/osoba/pobyt (pri pobyte na 15 dní), splatná v hotovosti na mieste. Prepitné

Pridať do obľúbených 
 
Teploty: 37 °C
Mena: 1,00 € = 10,71 MAD
 
Najbližšie termíny zájazdu do tohto hotela (* Zobrazované časy letov sú len orientačné a môžu sa meniť)
Filtrovať termíny Počet dní Doprava Typ stravovania Izba Transfer Operátor Cena
 
5. september 2019 (štvrtok) Odlet Prílet 8 dní Bratislava Polpenzia a all inclusive Izba pre 2 osoby Áno Kartago tours 529,00 €
 
5. september 2019 (štvrtok) Odlet Prílet 8 dní Bratislava Polpenzia a all inclusive Izba pre 1 osobu Áno Kartago tours 1 048,00 €
 
Fotogaléria
Vzdialenosť od:

pláže: pri pláži, letiska: 52 km, centra: 7 km, nákupné možnosti…

 
services 7 nocí / 8 dní
services All inclusive
services Odlet 5. 9. 2019 (Bratislava)
TripAdvisor hodnotí (2468 recenzií) TripAdvisor hodnotí
od 379,00 €
podrobnosti
 
 
 
 
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie