Kréta
Cestujte s nami! Cena už od 357,00 €

Rozprávkovo krásny ostrov opradený mýtmi, milovaný samotnými gréckymi bohmi, kolíska európskej civilizácie. Podľa starovekých mýtov je Kréta považovaná za miesto zrodenia Dia – 
vládcu olympských bohov. Sú tu fascinujúce úrodné náhorné roviny obklopené prstencom hôr, pobrežia obklopené obrovskými plážami a intímnymi zátokami, mestečká so starými kamennými stavbami, kláštory a dedinky na horských hrebeňoch, chrámy zabudnuté na príkrych svahoch.
Mohutné pohoria rozdeľujúce hlboké rokliny ústiace do úrodných dolín, obrovské pláže i malé zátoky, to je Kréta, rozmanitý čarovný ostrov. Najväčší a najjužnejší grécky ostrov ležiaci v Stredozemnom mori Vám ponúka slnko, more, pláže aj bohatú históriu, ktorá siaha až do 6. tisícročia p.n.l. Dlhá história Kréty súvisí s jej strategickou polohou. Leží na križovatke obchodných ciest medzi Európou, Blízkym východom a Afrikou. Turisticky je Kréta príťažlivá po celý rok. Stále väčší počet návštevníkov prichádza objavovať jej čaro aj mimo obdobia hlavnej sezóny, kedy tu vládnu miernejšie teploty a poznávanie ostrova a obyvateľstva nie je zaťažené teplom typickým pre hlavnú letnú sezónu. Počas sezóny pulzuje životom najmä severná časť ostrova. Stovky turistov prechádzajúcich sa po uličkách, reštaurácie ponúkajúce frappé či retsinu, pouliční predavači, deti užívajúce si nekonečných pláží. A kopa horúceho slnka. Návštevníkov už dlhodobo fascinuje najmä mnohotvárnosť krajiny umocnená kontrastom vysokých horských hrebeňov a azúrového mora.    
Horské masívy ostrova s viac než 3 tisíc kvapľovými jaskyňami, sú osídlené viac ako sedem a pol tisíc rokov a týčia sa do výšky až 2452 m. Z Kréty by nemal návštevník odísť bez toho, aby nespoznal pravú grécku pohostinnosť, a aby neochutnal niečo z gréckej kuchyne, napríklad miestny sviatočný chlieb. Zvláštnosťou je kyslá rybia polievka, šalát s orechmi, skvele upravované ryby a morské plody, najmä mušle alebo jahňacie rebierka na otvorenom ražni. Milovníci histórie môžu navštíviť Knossos, najznámejšiu krétsku archeologickú lokalitu s minojským palácom. Stojí na vyvýšenine Kefala asi 7 km od Heraklionu. Hovorí sa kto nebol na Knosse nebol na Kréte.

Cestovné doklady

Pri turistických cestách na Krétu nie je od držiteľov cestovných pasov SR požadované vstupné vízum. Cestovať môžete aj na občianske preukazy (identifikačné karty). Cestovný doklad musí byť platný minimálne 6 mesiacov po návrate z dovolenky. Držitelia cestovných pasov iných štátov sú povinní zabezpečiť si potrebné doklady na cestu na príslušnom veľvyslanectve alebo konzuláte. Ak cestuje dieťa mladšie ako 18 rokov s rodičom iného mena, odporúčame mať so sebou kópiu rodného listu dieťaťa v angličtine. Ak cestuje dieťa mladšie ako 18 rokov so starými rodičmi alebo inými osobami, odporúčame mať so sebou podpísané prehlásenie jedného z rodičov, že s danou osobou môže cestovať (súhlas rodiča s vycestovaním v angličtine s uvedeným telefónnym číslom).

S platnosťou  od 1. januára 2013 musí byť každý občan, teda aj maloletí,  držiteľom vlastného cestovného dokladu. 

Prenájom automobilov

Naša CK spolupracuje s preverenými požičovňami automobilov. S ich ponukou sa môžete zoznámiť na mieste prostredníctvom nášho delegáta. K požičaniu automobilu je nutné mať platný medzinárodný vodičský preukaz, vlastniť vodičské oprávnenie minimálne 3 roky a dosiahnuť vek 21 rokov.

LETOVISKÁ

Rethymno
Rethymno je hlavným mestom provincie s rovnakým názvom. Spoločne s Chaniou súperí o titul najkrajšieho mesta Kréty. Malebný benátsky prístav, ktorému dominuje maják, je lemovaný množstvom kaviarničiek a reštaurácií prevažne s rybacími špecialitami. V starých uličkách okolo prístavu dodnes stoja staré benátske a turecké domy. Pobrežná promenáda lemovaná palmami láka k podvečerným prechádzkam.
Transfer z letiska: približne 90 minút

Hersonissos
Mesto Hersonissos vyrástlo postupom času z malého rybárskeho prístavu na obľúbené a živé prázdninové stredisko. Hersonissos, vzdialený 26 km od hlavného mesta, má s Heraklionom pravidelné autobusové spojenie. Na miestnej promenáde je množstvo obchodíkov, kaviarní, reštaurácií a taverien. Večer stoja za návštevu diskotéky alebo nočné kluby. Okolité pláže ponúkajú odpočinok, ale aj možnosť športového vyžitia. Je ideálnym miestom pre všetkých, ktorí vyhľadávajú aktívnu dovolenku a rušný nočný život.
Transfer z letiska: približne 40 minút

Gouves
Gouves je malé turistické stredisko ležiace 18 km východným smerom od Heraklionu, ktoré žije predovšetkým turistickým ruchom. Vedľa hotela sa nachádzajú supermarkety, obchodíky so suvenírmi a taverny. Okolie mestečka sa pýši krásnymi piesočnatými plážami. Do 8 km vzdialeného Hersonissosu sa za zábavou dostanete autobusom. 
Transfer z letiska: približne 20 minút

Malia - Stalis
Dve strediská Malia a Stalis tvoria takmer jeden súvislý reťazec, aj keď obidve majú svoju vlastnú identitu a kolorit. Sú to pôvabné turistické mestečká s nádhernými piesočnatými plážami. Niekoľko kilometrov od Malie sa nachádzajú vykopávky tretieho najväčšieho paláca na Kréte z obdobia minojskej civilizácie. Z Malie i Stalisu sú dobré autobusové spojenia do Heraklionu alebo mestečka Agios Nikolaos. 
Transfer z letiska: približne 60 minút

Ierapetra
Najjužnejšie mesto Európy vzniklo na mieste antického prístavu Hierapedra. Nedávnu históriu pripomína benátska prístavná pevnosť z 13. storočia, mešita s minaretom na námestí v starej časti mesta a pamiatky v Archeologickom múzeu. Dnes moderné a živé mesto predstavuje ideálne miesto k stráveniu príjemnej dovolenky k čomu prispieva aj príjemné podnebie s vyššími teplotami ako na severe ostrova. Pláže v okolí sú prevažne s tmavým pieskom a okruhliakmi. Biely piesok nájdete na ostrove Chrissi vzdialeného asi 15 km od pobrežia.
Transfer z letiska : približne 110 minút

Kokkini Hani 
Toto, zatiaľ nie veľmi známe letovisko sa nachádza asi 12 km východne od mesta Heraklion. Je to menšia dedina, v ktorej nájdete miestne taverny a krásne pláže. Výhodou je blízkosť hlavného mesta kam sa pohodlne dostanete miestnou dopravou. Susedí s väčším letoviskom Gouves. 
Transfer z letiska: približne 20 minút

Kavros
Letovisko Kavros sa nachádza na severozápade ostrova s peknou piesočnatou plážou s pozvoľným vstupom. Pôvabná malá dedinka je dnes obľúbeným letoviskom, ktorá si zachovala svoju pôvodnú atmosféru. V okolí je množstvo zelene a je vhodné skôr pre pokojnejšiu dovolenku. Letovisko je ideálnym východiskovým bodom na poznávanie západného pobrežia – v blízkosti je jazero Kournas, Rethymno aj tiesňava Samaria.
Transfer z letiska: približne 100 minút

INFORMÁCIE O CENE

V cene zájazdu je zahrnuté: Letenka, transfer do/z hotela, ubytovanie (v prípade 8-dňového zájazdu 7 nocí,  v prípade 11-dňového zájazdu 10 nocí, v prípade 12-dňového zájazdu 11 nocí, v prípade 15-dňového zájazdu 14 nocí), stravovanie podľa výberu, služby slovensky alebo česky hovoriaceho delegáta. 

V cene zájazdu nie je zahrnuté: Servisné poplatky vo výške 179 €/osoba nad 2 roky, 40 €/dieťa do 2 rokov (zahŕňajú: letiskové poplatky, bezpečnostnú taxu a iné poplatky súvisiacie s vykonaním leteckej dopravy), komplexné cestovné poistenie,  príplatky za fakultatívne služby uvedené v cenníkoch jednotlivých hotelov (napr. príplatok za jednolôžkovú izbu a pod.)

Výška  letiskových a bezpečnostných poplatkov ako i ceny leteckého paliva sa môže meniť podľa aktuálnej situácie,  čo môže mať vplyv na zvýšení uvedených servisných poplatkoch.

INFORMÁCIE O LETOCH

 • 8/15-dňové lety s odletom z Bratislavy do Heraklionu 
 • Odletový deň: sobota
 • Termíny odletov: 3.6. – 30.9.2017 
 • 8/15-dňové lety s odletom z Bratislavy do Heraklionu 
 • Odletový deň: streda
 • Termíny odletov: 14.6. – 27.9.2017
 • 8/15-dňové lety s odletom z Košíc do Heraklionu 
 • Odletový deň: sobota
 • Termíny odletov: 10.6. – 23.9.2017 
 • 11/12-dňové lety s odletom z Bratislavy do Heraklionu 
 • Odletové dni: streda / sobota
 • Termíny odletov: 3.6. – 30.9.2017
 • 11/12-dňové lety s odletom z  Košíc do Heraklionu 
 • Odletové dni: streda / sobota
 • Termíny odletov: 10.6. – 23.9.2017 
 • 8/15 -dňové lety s odletom zo Sliača do Heraklionu 
 • Odletové dni: streda 
 • Termíny odletov: 14.6. – 20.9.2017
 • Letecká spoločnosť: Smart Wings 
 • *Typ lietadla: B737-800

Upozorňujeme, že maximálna povolená váha batožiny na tomto lete je 15 kg/os.
*) Zmena typu lietadla vyhradená. 

Aktuálne odletové časy budú uvedené vo Vašich pokynoch na cestu, ktoré obdržíte 7 dní pred odletom. Napriek všetkým našim snahám a snahám leteckých spoločností o dodržanie zmluvne stanovených odletových časov, opatrenia na zvýšenie bezpečnosti leteckej prepravy, prísne pravidlá pre dodržiavanie všetkých technických postupov, predpísaných v leteckej preprave, ako aj obmedzené kapacitné možnosti leteckých spoločností a preplnenosť vzdušných koridorov spôsobujú, že zmeny letových časov (niekedy aj na poslednú chvíľu) sa stávajú stále bežnejšími. Upozorňujeme na túto skutočnosť, ako aj na to, že prvý a posledný deň Vášho pobytu je určený na prepravu na miesto pobytu a späť a nie na samotnú rekreáciu. O akýchkoľvek prípadných zmenách Vás budeme bezodkladne informovať.

Príjemné prežitie Vašej dovolenky Vám praje kolektív pracovníkov cestovnej kancelárie KARTAGO tours.

 
Cestujte s nami! Cena už od 357,00 €
 
Aktuálne počasie
:
 
img
dnes 16 °C
zajtra 16 °C
sobota 15 °C
nedeľa 15 °C
 
Weather forecast from yr.no,
delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
 
Najobľúbenejšie hotely
DESSOLE DOLPHIN BAY Kréta od 423,00 €
KAVROS BEACH Kréta od 410,00 €
SUNSHINE CRETA BEACH Kréta od 510,00 €
PETRA MARE Kréta od 507,00 €
ALMYRA HOTEL & VILLAGE Kréta od 501,00 €
KALIA BEACH Kréta od 357,00 €
KAVROS GARDEN Kréta od 364,00 €
KATHRIN BEACH Kréta od 358,00 €
CLUB CALIMERA SIRENS BEACH Kréta od 583,00 €
ARIADNE Kréta od 502,00 €
 
vyhľadať všetky hotely
 
 
PONUKA LAST MINUTE e-mailom
Prečo cestovať s KARTAGO TOURS?
1. sme poistení proti úpadku
2. sme na slovenskom trhu už 20 rokov
3. predáváme zájazdy on-line
ďalšie výhody
 
 
 

Telefonické rezervácie a informácie o zájazdoch

Copyright a-net.cz © 2013