Call Centrum02 / 5720 5720

 
 
ico
 

Korfu

 

Ostrov Korfu sa nazýva „smaragdom Stredomoria a perlou Grécka“ ale aj „zeleným ostrovom“ pre jeho nekonečné olivové sady a cyprišové háje. Panenskú prírodu, divoké skalné útesy, prírodné piesočnaté a okruhliakové pláže obmýva tyrkysové sfarbené more. Začiatkom leta sa Korfu rozžiari farbami červených ibištekov, bielych gardénií a fialových buganvileí. Všetko láka k prechádzkam na ktorých na Vás čakajú malebné taverny s bohatou ponukou tradičných špecialít gréckej kuchyne.      
Mytologicky je Kerkyra považovaná za homérsku Scheriu - krajinu Fajakov a ich kráľa Alkinoa. V roku 229 p.n.l. sa ostrov stal súčasťou Rímskej ríše (latinské pomenovanie Corcyra) a pri delení na Západorímsku a Východorímsku ríšu v roku 395 n.l. bol pridelený Byzancii. Meno Korfu získal ostrov až v stredoveku zrejme z gréckeho slova Koryphi (po slovensky Vrchol). 

Od roku 1864 je súčasťou Grécka, kam prirodzene patrí nielen geograficky, ale aj charakterom obyvateľstva. Benátčania tu masovo rozšírili olivovníky a aj Napoleon bol očarený krásou ostrova. Ostrov od nepamäti láka návštevníkov krajinou s miernymi zelenými kopcami na južnej časti  a ráznym vápencovým pohorím  na severe (dvojvrcholový Pantokrat sa čnie až do výšky 906 metrov n.m.).
Medzi historicky najznámejších návštevníkov patrí podľa bájneho Homérovho Odyssea aj anglický romantický básnik lord Byron, ktorý si nesmrteľné miesto v dejinách zaistil nielen svojou tvorbou, ale aj tragickým osudom. Korfu si zamilovala aj rakúska cisárovna Alžbeta, prezývaná Sissi a nechala si tu postaviť aj luxusné letné sídlo Achillion. Ten dodnes patrí k najznámejším turistickým pamiatkam ostrova. V tomto zámku trávil dovolenku aj nemecký cisár Viliam II., ktorý považoval Korfu za „raj na zemi“. Zaujímavosťou je, že na Korfu sa narodil aj princ Filip, manžel britskej kráľovnej Alžbety II. Symbolom Korfu je ostrovček Pontikonisi, ktorý je podľa Homéra Odysseovou loďou, ktorú Poseidon premenil na skalu. Na severnom pobreží, v objatí zelene, sa nachádza obľúbené letovisko Sidari. Príroda tu vytvorila majstrovské sochárske dielo –tzv. Kanál lásky (Canal d´Amour) o ktorom sa tradujú rôzne legendy. Vraj ak niekto prepláva kanál na druhom brehu nájde lásku svojho života. Ďalšia legenda rozpráva, že ak kanál prepláva žena, získa srdce milovaného muža, ak spolu prepláva párik ostanú spolu do konca života. Pobrežie Korfu má dĺžku viac ako 200 km a tunajšie pláže patria k najkrajším v celom Stredomorí. Niekde leží piesok, inde nájdete menšie či hrubšie okruhliaky. Ostrov má veľa kaviarní, taverny, a nočné kluby rovnako ako aj veľa možností športového vyžitia ako  pešia turistika, kanoistika, windsurfing, golf, jazda na koňoch. Odporúčame aj šnorchlovanie pri pobreží s možnosťou poznať krásy podmorského sveta. 

 LETOVISKÁ

Korfu
V hlavnom meste žije približne jedna tretina miestneho obyvateľstva. Mesto je malebne rozložené na svahoch východného pobrežia a dominuje mu tzv. Nová pevnosť z benátskeho obdobia. Prístav chráni predsunutý ostrov Vidos. Antické hlavné mesto ležalo mimo hraníc súčasného osídlenia, ale vzhľadom na pohnutú históriu, počas ktorej bol ostrov mnohokrát spustošený, sa veľa antických pamiatok nezachovalo. Významnejšie pamiatky z tohto obdobia uchováva Archeologické múzeum, napr. štít miestneho chrámu bohyne Artemis, zobrazujúci hlavu Gorgony - Medúzy. Ďalšie pamiatky, najmä z byzantského obdobia, sú sústredené v pôvodnom Kráľovskom paláci, ktorý bol postavený ako sídlo britského Lorda - vrchného komisára. Obchodným centrom mesta je Nikiforova ulica a tiež promenáda Esplanade medzi mestom a tzv. Starou pevnosťou. V bezprostrednej blízkosti centra sa nachádza Villa Monrepos, miesto narodenia manžela britskej kráľovnej Alžbety II. - princa Filipa. Asi 15 km od mesta sa nachádza Villa Achilleion, letohrádok rakúskej cisárovny Alžbety (Sissi). Za návštevu stojí i malebný prístav Paleokastritsa na západnom pobreží  ostrova s piesočnatou plážou a kláštorom Panagía Theokótos na skale nad mestečkom. Odtiaľ je nádherný panoramatický výhľad na celé okolie. Ešte vyššie je zrúcanina zámku Angelokástro, výstup si ale vyžaduje čas a hlavne v lete aj dobrú fyzickú kondíciu.

Moraitika/ Messonghi
Susedné letoviská ležiace na juhovýchodnom pobreží, obklopené divokou prírodou a olivovými hájmi, sú známe ako najrušnejšie centrá ostrova. Nachádza sa tu veľa reštaurácií, taverien, barov a aj nákupná zóna. Milovníkov histórie potešia ruiny rímskej vily a rímskych kúpeľov. Piesočnato - okruhliakové pláže s pozvoľným vstupom do mora sú ideálne pre rodiny s deťmi, nájdete tu aj ponuku vodných športov. Pravidelné spojenie s hlavným mestom zabezpečujú miestne autobusové spoje.   
Transfer z letiska: približne 60 minút

Acharavi
Menšie stredisko na severe ostrova s nádhernými plážami s pozvoľným vstupom do mora ocenia najmä rodiny s deťmi. Pre tých, ktorí majú radi večerné prechádzky či nákupy, sú tu k dispozícii obchodíky, bary aj typické taverny. 
Transfer z letiska: približne 60 minút

Dassia
Letovisko Dassia, obklopené peknou krajinou, sa nachádza na východnom pobreží ostrova, približne 11 km od hlavného mesta Korfu. Je známe nielen svojou peknou piesočnato-kamienkovou plážou s pozvoľným vstupom do mora a ponukou vodných športov, ale predovšetkým ako centrum zábavy a nočného života. Svojim návštevníkom ponúka množstvo rôznych reštaurácií, barov a taverien lákajúcich k príjemnému posedeniu. Letovisko má ideálnu polohu na poznávanie ostrova a je vhodné pre milovníkov aktívnej dovolenky. 
Približne 2 km na sever leží záliv a rovnomenné letovisko Ipsos, ktoré odporúčame   predovšetkým milovníkom nočného života.
Transfer z letiska: približne 30 minút

Benitses / Perama / Agios Ioannis 
Obľúbené turistické letovisko Benitses, pôvodne rybárska dedina, si stále zachováva svoju tradičnú atmosféru. Nachádza sa na zelenom východnom pobreží ostrova, približne 13 km južne od hlavného mesta Korfu. Nájdete tu niekoľko reštaurácií a taverien, kaviarne a kluby, nechýbajú ani obchodíky so suvenírmi, informačné centrum či požičovňa bicyklov. Pláže sú tu prevažne piesočnato kamienkové, v letovisku sa nachádza centrum vodných športov. Oblasť je vhodná aj na potápanie a šnorchlovanie. Naopak okolité letoviská Perama a Agios Ioannis sú vhodné pre strávenie kľudnej dovolenky. 
Transfer z letiska: približne 30 minút

 V cene zájazdu je zahrnuté: 
Letenka, transfer do/z hotela, ubytovanie (v prípade 11-dňového zájazdu 10 nocí, v prípade 12-dňového zájazdu 11 nocí), stravovanie podľa výberu, služby slovensky alebo česky hovoriaceho delegáta. 

 V cene zájazdu nie je zahrnuté:
Servisné poplatky vo výške 179 €/osoba nad 2 roky, 40 €/dieťa do 2 rokov (zahŕňajú: letiskové poplatky, bezpečnostnú taxu a iné poplatky súvisiacie s vykonaním leteckej dopravy), komplexné cestovné poistenie ,  príplatky za fakultatívne služby uvedené v cenníkoch jednotlivých hotelov (napr. príplatok za jednolôžkovú izbu a pod.)

Výška  letiskových a bezpečnostných poplatkov ako i ceny leteckého paliva sa môže meniť podľa aktuálnej situácie,  čo môže mať vplyv na zvýšení uvedených servisných poplatkoch.

 CESTOVNÉ DOKLADY
Pri turistických cestách na Korfu nie je od držiteľov cestovných pasov SR požadované vstupné vízum. Cestovať môžete aj na občianske preukazy (identifikačné karty). Cestovný doklad musí byť platný minimálne 6 mesiacov po návrate z dovolenky. Držitelia cestovných pasov iných štátov sú povinní zabezpečiť si potrebné doklady na cestu na príslušnom veľvyslanectve alebo konzuláte. Ak cestuje dieťa mladšie ako 18 rokov s rodičom iného mena, odporúčame mať so sebou kópiu rodného listu dieťaťa v angličtine. Ak cestuje dieťa mladšie ako 18 rokov so starými rodičmi alebo inými osobami, odporúčame mať so sebou podpísané prehlásenie jedného z rodičov, že s danou osobou môže cestovať (súhlas rodiča s vycestovaním v angličtine s uvedeným telefónnym číslom).

S platnosťou  od 1. januára 2013 musí byť každý občan, teda aj maloletý,  držiteľom vlastného cestovného dokladu. 

 Informácie o letoch:

  • 8/15-dňové lety s odletom z Bratislavy na Korfu
  • Odletové dni: štvrtok
  • Termíny odletov: 8.6. – 21.9.2017
  • 11/12-dňové lety s odletom z Bratislavy na Korfu
  • Odletové dni: pondelok/štvrtok
  • Termíny odletov: 8.6. – 21.9.2017
  • Letecká spoločnosť: Smart Wings
  • *Typ lietadla: B737-800

  • Upozorňujeme, že maximálna povolená váha batožiny na tomto lete je 15 kg/os.
  • *) Zmena typu lietadla vyhradená.

Aktuálne odletové časy budú uvedené vo Vašich pokynoch na cestu, ktoré obdržíte 7 dní pred odletom. Napriek všetkým našim snahám a snahám leteckých spoločností o dodržanie zmluvne stanovených odletových časov, opatrenia na zvýšenie bezpečnosti leteckej prepravy, prísne pravidlá pre dodržiavanie všetkých technických postupov, predpísaných v leteckej preprave, ako aj obmedzené kapacitné možnosti leteckých spoločností a preplnenosť vzdušných koridorov spôsobujú, že zmeny letových časov (niekedy aj na poslednú chvíľu) sa stávajú stále bežnejšími. Upozorňujeme na túto skutočnosť, ako aj na to, že prvý a posledný deň Vášho pobytu je určený na prepravu na miesto pobytu a späť a nie na samotnú rekreáciu. O akýchkoľvek prípadných zmenách Vás budeme bezodkladne informovať.

Príjemné prežitie Vašej dovolenky Vám praje kolektív pracovníkov cestovnej kancelárie KARTAGO Tours.

 
 
Informácie o destinácii

Mena: EURO 
Časový posun: + 1 hodina
Hlavné mesto: Atény
Telefónna predvoľba: +30
Dlžka letu: 1:40 hod 

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Grécku: 
Georgiou Seferi 4, Paleo Psychiko,154 52,
Tel: +30 2106771980, +30 2106771870
E-mail: emb.athens@mzv.sk

 
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie