ico ico ico
 

KAPVERDSKÉ OSTROVY podmienky vstupu

Pri odbavení k letu na Kapverdy je nutné predložiť písomné potvrdenie akreditovaného laboratória o negatívnom výsledku RT-PCR (nie staršieho ako 72 h) alebo antigénového (nie staršieho ako 48 h) testu v angličtine alebo portugalčine. Povinnosť sa netýka detí do 11,99 rokov.

Ďalšie aktuálne informácie sú dostupné v angličtine alebo portugalčine na adrese https://travel.gov.cv/.

Očkovanie

Výnimky z povinnosti testovania pred vstupom na Kapverdy majú:

Cestujúci, ktorí sa preukážu platným certifikátom o prekonaní ochorenia Covid-19, keď od prvého pozitívneho testu uplynulo najmenej 14 dní, ale nie viac ako 90 dní.

Cestujúci, ktorí sa preukážu platným certifikátom o dokončenom očkovaní, keď od poslednej dávky u jednodávkovej vakcíny uplynulo najmenej 28 dní a u dvojdávkovej vakcíny uplynulo najmenej 14 dní. Akceptované vakcíny sú: Johnson & Johnson, AstraZeneca, Moderna, Pfizer, Sinopharm, Sinovac a Sputnik V.

Certifikáty môžu byť predložené v papierovej, ako aj v digitálnej podobe.

Formuláre / aplikácie

Pred odletom je nutné vyplniť elektronický zdravotný formulár . Dotazník vyplňte pred odletom a vytlačte finálne potvrdenie s QR kódom, ktoré bude po prílete na Kapverdy vyžadované. Dotazník je nutné vyplniť samostatne pre každú osobu vrátane detí.

Ďalšie aktuálne informácie sú dostupné v angličtine alebo portugalčine na adrese: https://travel.gov.cv/.

Ostatné podmienky

Po prílete na Kapverdy je cestujúcim zmeraná teplota. V prípade teploty nad 37,5 ° C alebo v prípade príznakov ochorenia Covid-19 je cestujúci poslaný do izolácie a musí na svoje náklady (cca 100 EUR / osoba) podstúpiť test na Covid-19.

Občania SR potrebujú pre vstup na Kapverdy cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po návrate z destinácie.

Všetci cestujúci (okrem detí do 2 rokov) musia uhradiť s predstihom letiskovú bezpečnostnú taxu (tzv. TSA taxu). A to online na https://www.ease.gov.cv/ (nutné s predstihom 5 a viac dní pred príletom) alebo prostredníctvom CK za poplatok 35 EUR / osoba (nutné dodať číslo cestovného pasu a dátum jeho exspirácie min. 3 pracovné dni pred odletom). Pri nákupe zájazdu v dobe kratšej ako 3 pracovné dni pred odletom, je možné bezpečnostné taxu uhradiť individuálne po prílete do destinácie. Je však nutné počítať so zdržaním ešte pred pasovou kontrolou.

Na Kapverdských ostrovoch sa hradí vládna turistická taxa vo výške cca 2 EUR / osoba nad 16 rokov / noc (maximálne za 10 nocí) v hoteli.

Podmienky návratu do SR

  • Pri prílete na SR sa cestujúci musia preukázať negatívnym PCR testom. Test na Covid-19 je možné absolvovať vo väčšine hotelov na Kapverdských ostrovoch. Cena PCR testu je cca 90 EUR / osoba. Rezervácia času testu je možné vykonať priamo na recepcii hotela. Platba je možná kartou alebo v hotovosti, bližšie informácie oznámi klientom delegát v destinácii.
 
 
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie