Call Centrum: 02 / 5720 5720
 
Hurghada
Cestujte s nami! Cena už od 229,00 €

VITAJTE V HURGHADE! 

Hurghada je tradičné egyptské turistické centrum na africkom pobreží Červeného mora. Výhodou tohto miesta sú piesočnaté pláže a blízkosť atraktívnych podmorských koralových útesov, ako aj poloha v dosiahnuteľnej vzdialenosti od Káhiry a Luxoru s ich lákadlami v podobe monumentálnych staroegyptských pamiatok: pyramíd v Gíze a Sakkare, chrámov v Karnaku a Luxore i pohrebísk v Údolí kráľov a kráľovien. Hurghada je najväčšou rekreačnou oblasťou a letoviskom v Egypte. Rastúci záujem o dovolenku v týchto miestach vyvolal rozvoj výstavby nových hotelových kapacít, ktoré postupne obsadzujú atraktívne miesta na pobreží, často až niekoľko desiatok kilometrov na juh od pôvodnej malej rybárskej osady, ktorá dala letovisku meno. Z pôvodného centra sa stal turistický trh s tradičnými miestnymi ručne vyhotovenými výrobkami a typickými suvenírmi. Hotely, najmä vyšších kategórií, poskytujú služby na vysokej úrovni.

Okrem výletov za históriou, ponúka Hurghada aj cesty na blízke ostrovčeky (najznámejší je ostrov Giftun) za neopakovateľným svetom koralových útesov. Hurghada je známa aj vďaka svojim veľmi dobrým podmienkam na windsurfing a kite surfing. Večer sa môžete prechádzať centrom Hurghady a posedieť si v kaviarničke pri šálke arabskej kávy alebo pri vodnej fajke.

ZDRAVIE - OČKOVANIE 
Pri cestách do Egypta nie je vyžadované žiadne očkovanie. O odporúčaných očkovaniach sa informujte u svojho praktického lekára.

PREPITNÉ 
Prepitné je v arabských krajinách úplne bežné a je považované za samozrejmú súčasť poskytovaných služieb. Nie je neobvyklé, že ochota poskytnúť prepitné sa odrazí na kvalite obdržaných služieb. Samozrejme, rozhodnutie ohľadom prepitného je  len vo vašich rukách.

 CESTOVNÉ DOKLADY

Pri turistických cestách do Egypta je od držiteľov cestovných pasov SR vyžadované vstupné vízum. V rámci zlepšovania služieb našim klientom ponúkame možnosť zaistenia víza už pred odletom zo Slovenskej republiky.

V prípade, že máte víza predplatené už zo Slovenskej republiky, kontaktujte po výstupe z lietadla pred pasovým odbavením zamestnanca našej partnerskej cestovnej kancelárie označeného logom Kartago tours. Tomuto pracovníkovi predložte komplexné odbavenie, na ktorom je uvedený počet víz. Na jeho základe Vám budú vydané víza na počet osôb uvedených na komplexnom odbavení. Podmienkou k získaniu Víza je cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate z krajiny.  Držitelia cestovných pasov iných štátov sú povinní zabezpečiť si potrebné doklady na cestu na príslušnom veľvyslanectve alebo konzuláte. Ak cestuje dieťa mladšie ako 18 rokov s rodičom iného mena, odporúčame mať so sebou kópiu rodného listu dieťaťa v angličtine. Ak cestuje dieťa mladšie ako 18 rokov so starými rodičmi alebo inými osobami, odporúčame mať so sebou podpísané prehlásenie jedného z rodičov, že s danou osobou môže cestovať (súhlas rodiča s vycestovaním v angličtine s uvedeným telefónnym číslom).

Držitelia cestovných pasov iných štátov sú povinní zabezpečiť si potrebné doklady na cestu na príslušnom veľvyslanectve alebo konzuláte sami.                          

S platnosťou  od 1. januára 2013 musí byť každý občan, teda aj maloletí,  držiteľom vlastného cestovného dokladu.

 LETOVISKÁ

SAFAGA
Veľmi pokojné stredisko, vzdialené cca 50 km južne od Hurghady. Mladé stredisko je vyhlásené svojimi nádhernými plážami a fascinujúcim podmorským životom. Nenájdete tu toľko hotelov ako v samotnej Hurghade, ale práve preto tu panuje väčší pokoj. Tu si prídu na svoje hlavne klienti, ktorí uprednostňujú pokojný ráz dovolenky alebo vyznávači potápania a šnorchlovania a windsurfingu.

MAKADI BAY
Letovisko Makadi, vzdialené od Hurghady 35 km, je známe vďaka svojej nádhernej piesočnatej pláži a koralom, ktoré sa nachádzajú v jej tesnej blízkosti. Nájdete tu luxusnejšie hotely, známe  svojou vysokou úrovňou služieb a poskytovaného servisu. Večer sa môžete poprechádzať po plážovej promenáde, ktorá Vás sprevádza celým zálivom Makadi Bay. Makadi je veľmi pekne  vybudované malé pokojné stredisko, prispôsobené európskej klientele. Z letoviska Makadi sa do centra Hurghady dostanete pravidelnou dopravou. 

SOMA BAY
Letovisko Soma Bay sa nachádza 45 km južne od mesta Hurghada v príjemnom prostredí na malom polostrove. Tunajšie pláže sú piesočnaté s pozvoľným vstupom do mora. Oblasť je ideálnou voľbou pre rodiny s deťmi a  pre milovníkov vodných radovánok – na pláži je k dispozícii veľké množstvo vodných športov ako windsurfing, kanoe, vodné lyže atď. Soma Bay taktiež ponúka skvelé podmienky na potápanie a šnorchlovanie. Na svoje si prídu aj milovníci golfu. Nachádza sa tu veľmi kvalitné 18-jamkové golfové ihrisko. 

SAHL HASHEESH
Nová turistická oblasť Sahl Hasheesh sa nachádza 18 km južne od Hurghady okolo zálivu Sahl Hasheesh, s krásnou dlhou piesočnatou plážou. Nájdete tu kombináciu najluxusnejších hotelov v Egypte, príjemnej promenády, krásnej prírody a čistého mora s koralovými útesmi s výbornými podmienkami pre potápanie a šnorchlovanie. Na svoje si prídu aj milovníci golfu, ktorí tu majú k dispozícii golfové ihrisko. 

 INFORMÁCIE O CENE

Pre príjemné a bezproblémové strávenie vašej dovolenky vám odporúčame, aby ste sa zoznámili s destináciou, do ktorej cestujete. Venujte pozornosť týmto informáciám. Prajeme vám krásnu dovolenku!

V cene zájazdu je zahrnuté: Letecká doprava, transfer z/do hotela, ubytovanie , stravovanie podľa výberu, služby slovensky alebo česky hovoriaceho delegáta.

V cene zájazdu nie je zahrnuté: Servisné poplatky vo výške 175 €/osoba nad 2 roky, 40 €/dieťa do 2 rokov (zahŕňajú: letiskové poplatky, bezpečnostnú taxu a iné poplatky súvisiacie s vykonaním leteckej dopravy), poplatok za vybavenie víz do Egypta 25 €/osoba, komplexné cestovné poistenie, príplatky za fakultatívne služby uvedené v cenníkoch jednotlivých hotelov (napr. príplatok za jednolôžkovú izbu a pod.)                                              

Výška  letiskových a bezpečnostných poplatkov ako i ceny leteckého paliva sa môže meniť podľa aktuálnej situácie, čo môže mať vplyv na zvýšenie uvedených servisných poplatkov.

 INFORMÁCIE O LETOCH

 • 8/15-dňové lety s odletom z Bratislavy do Hurghady 
 • Odletový deň: piatok
 • Termíny odletov: 04.11.,11.11., 18.11., 25.11., 02.12., 9.12., 16.12., 23.12., 30.12., 06.01., 13.01., 20.01., 27.01., 03.02., 10.02., 17.02., 24.02., 03.03., 10.03., 17.03., 24.03.,31.03., 07.04., 14.04., 21.04., 28.04. 2017 - návrat
 • Letecká spoločnosť: Air Cairo 
 • Typ lietadla: A320 (Zmena typu lietadla vyhradená.)
 • Upozorňujeme, že maximálna povolená váha batožiny na tomto lete je 30 kg / osobu. 
 • Let je realizovaný na pravidelnej linke. Ceny sú platné pri dostupnosti letenky v optimálnej knihovacej triede a môžu sa meniť. Dieťa do dovŕšenia 2 rokov platí iba jednorazový manipulačný poplatok 40€ (pokiaľ nie je v cenníku uvedené inak).

Aktuálne odletové časy budú uvedené vo Vašich pokynoch na cestu, ktoré obdržíte 7 dní pred odletom. Napriek všetkej našej snahe a snahe leteckých spoločností o dodržanie zmluvne stanovených odletových časov, opatrenia na zvýšenie bezpečnosti leteckej prepravy, prísne pravidlá pre dodržiavanie všetkých technických postupov, predpísaných v leteckej preprave, ako aj obmedzené kapacitné možnosti leteckých spoločností a preplnenosť vzdušných koridorov spôsobujú, že zmeny letových časov (niekedy aj na poslednú chvíľu) sa stávajú stále bežnejšími. Upozorňujeme na túto skutočnosť, ako aj na to, že prvý a posledný deň Vášho pobytu je určený na prepravu na miesto pobytu a späť a nie na samotnú rekreáciu. O akýchkoľvek prípadných zmenách Vás budeme bezodkladne informovať.  

Príjemné prežitie Vašej dovolenky Vám praje kolektív pracovníkov cestovnej kancelárie KARTAGO tours.

 
Cestujte s nami! Cena už od 229,00 €
 
Informácie o destinácii

Praktické informácie

 • Mena: Egyptská libra (LE)
 • Časový posun: 0 hodín (zima)
 • Hlavné mesto Káhira:  550 km
 • Doba letu: 4 hodiny
 • Telefónna predvoľba: +20

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Káhire

 • 3, Adel Husein Rostom, 11794, Cairo, Egypt
 • email: emb.cairo@mzv.sk
 • pohotovostná služba: +20/ 122 171 845
 
Aktuálne počasie
:
 
img
dnes 25 °C
zajtra 27 °C
piatok 28 °C
sobota 27 °C
 
Weather forecast from yr.no,
delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
 
Aktuálny kurz EUR / EGP
1,00 € = 19,46 EGP (k 03. 04. 2017)
kurzy ostatných men
 
Najobľúbenejšie hotely
PRIMA LIFE MAKADI RESORT & SPA Hurghada od 269,00 €
CARIBBEAN WORLD SOMA BAY Hurghada od 289,00 €
MIRAGE NEW HAWAII Hurghada od 249,00 €
MIRAGE AQUA PARK & SPA CAESAR PALACE Hurghada od 279,00 €
IMPERIAL SHAMS ABU SOMA Hurghada od 259,00 €
TROPITEL SAHL HASHEESH Hurghada od 369,00 €
GRAND SEAS HOSTMARK Hurghada od 279,00 €
PICKALBATROS WHITE BEACH RESORT Hurghada od 379,00 €
PICKALBATROS ALBATROS PALACE Hurghada od 379,00 €
GRAND PLAZA HOTEL Hurghada od 299,00 €
 
vyhľadať všetky hotely
 
 
PONUKA LAST MINUTE e-mailom
Prečo cestovať s KARTAGO TOURS?
1. sme poistení proti úpadku
2. sme na slovenskom trhu už 20 rokov
3. predáváme zájazdy on-line
ďalšie výhody
 
 
 

Telefonické rezervácie a informácie o zájazdoch

Copyright a-net.cz © 2013