Call Centrum: 02 / 5720 5720
 
Fakultatívne výlety - Zanzibar

Počas vášho pobytu je pre vás pripravená bohatá ponuka fakultatívnych výletov. Fakultatívne výlety sú na všetkých miestach organizované v optimálnej podobe miestnym poskytovateľom služieb. S podrobnou ponukou fakultatívnych výletov sa môžete zoznámiť priamo v mieste pobytu. 

 Stone Town/ Kamenné mesto
Poldňová návšteva hlavného mesta ostrova, ktoré bývalo až do začiatku 20. storočia svojou výstavnosťou a rozmarným spôsobom života na sultánovom dvore vychýreným až v Európe. Pri prechádzke kľukatými uličkami uvidíte bývalé sídlo zanzibarského sultána – Palác zázrakov (dnes múzeum), starú portugalskú pevnosť s bývalým trhom s otrokmi, z ktorého predovšetkým pramenilo bohatstvo ostrovného štátu. Za pozornosť stojí miestny trh, kde si urobíte predstavu nielen o rozmanitosti tunajšej úrody, ale i o živote miestnych obyvateľov. Navštíviť môžete tiež rodný dom speváka preslávenej rockovej skupiny Queen, Freddieho Mercuryho a ďalšie zaujímavosti dnes ospalého a pomaly sa rozpadajúceho historického mesta, ktoré sa v roku 2000 dostalo na zoznam kultúrneho dedičstva ľudstva pod ochranou UNESCO. Od toho času prebehla rekonštrukcia niektorých budov (hotelov, inštitúcií), ktoré teraz ostro kontrastujú s pomaly miznúcou krásou a pompéznosťou mesta, v ktorom sa indické, arabské, perzské a európske vplyvy splietali s africkou tradíciou do svojráznej kultúrnej mozaiky. Obed je zahrnutý v cene.
Orientačná cena: 48 €/ dospelá osoba, 35 €/ dieťa 2-12 rokov

   

 Spice Tour/ Výlet za korením
Počas tohto poldňového výletu navštívite malé miestne farmy, ktoré pestujú tunajšie tradičné plodiny: klinček, korenie, vanilku, muškátový oriešok, zázvor, šafrán, škoricu, ktoré bežne používame v kuchyni a spravidla ich poznáme len v podobe sušených plodov. Na farmách bude tiež príležitosť vidieť rozmanité, tu pestované tropické ovocie ako mango, papája, avokádo, pomelo, rambutan, ananás či chlebovník. Presvedčíte sa, že tento tropický raj sa právom nazýva „ostrov korenia“.
Orientačná cena: 40 €/ dospelá osoba, 32 €/ dieťa 2-12 rokov

   

 Jozani Forest
Poldňový výlet do prírodnej rezervácie tropického pralesa Jozani, kde sa môžete zoznámiť s najrôznejšími druhmi rastlín, stromov a kvetov, ktoré na tomto chránenom území predstavujú pôvodnú nedotknutú miestnu prírodu. Uvidíte i divoko rastúce rastliny, z ktorých boli postupne vypestované kultúrne plodiny, bežné v tropickom poľnohospodárstve.
Orientačná cena: 55 €/ dospelá osoba, 35 €/ dieťa 2-12 rokov

 Plavba za delfínmi a Jozani Forest
Kombinácia dvoch výletov, keď po obede (formou balíčka) pri ceste späť do hotela navštívite prírodnú rezerváciu Jozani.
Orientačná cena: 90 €/ dospelá osoba, 63 €/ dieťa 2-12 rokov 

   

 Okruh ostrovom
Celodenná kombinácia výletov Stone Town a Spice Tour vrátane chutného obeda v reštaurácii pri Indickom oceáne v Stone Town.
Orientačná cena: 70 €/ dospelá osoba, 32 €/ dieťa 2-12 rokov

 Blue Safari
Krásny celodenný výlet motorovou plachetnicou s možnosťou šnorchlovania. Ráno odchod z hotela do mestečka Fumba. Plavba Indickým oceánom do oblastí častého výskytu delfínov (pravdepodobnosť výskytu cca 70 %). Pauza na kúpanie na malom ostrove, ochutnávka čerstvého kokosu a kokosového mlieka. Plavba do oblasti Menai Bay. Zastávka na šnorchlovanie (vybavenie si môžete zadarmo vypožičať na lodi). Pozorovanie nádherných farebných rýb, živočíchov a koralových útesov Indického oceánu. Plavba okolo modrej lagúny na ostrov Kwale, kde sa bude podávať obed (grilované kura, homár, kalamáre, krevety, ryby, ryža, čapati, ovocie – ananás, papája, banány, melón, pomaranče). Počas celého výletu all inclusive: fanta, cola, sprite, voda, pivo. Možnosť fotografovania pri veľkom strome Baobab. Návrat späť do hotela v neskorých popoludňajších hodinách. So sebou si zoberte: opaľovací krém, plavky, osuška, obuv do vody.
Orientačná cena: 90 €/ dospelá osoba, 72 €/ dieťa 2-12 rokov 
  
Upozornenie:
Ceny sú orientačné a môžu sa počas sezóny meniť. Výlety sú sprevádzané česky alebo slovensky  hovoriacim sprievodcom.

Klient je povinný si pred výletom sám na recepcii objednať budenie, raňajkový balíček a neskoré večeru. Cestovná kancelária neručí za kvalitu videokaziet, CD a ďalších nahrávok zakúpených pri fakultatívnych výletoch a neodporúča vôbec ich zakúpiť.

Info o KARTAGO tours

POISTENIE PRE PRÍPAD ÚPADKU CESTOVNEJ KANCELÁRIE

URGENTNÝ DOPREDAJ

  • Rozšírili sme pre Vás online službu o urgentný dopredaj zájazdov. Túto službu ponúkame ako prví na Slovensku! Umožňujeme vám nákup zájazdu aj po 18:00 hodine až do 20:00 hodiny a to každý deň (aj počas víkendov a štátnych sviatkov), ak odlet Vášho lietadla je nasledujúci deň do 12:00 hodiny. Novou službou vychádzame v ústrety všetkým, ktorí môžu odcestovať na poslednú chvíľu, alebo čakajú na tie najvýhodnejšie cenové ponuky.
  • Viac informácií na našom call centre: 02 / 5720 5720
 
PONUKA LAST MINUTE e-mailom
Prečo cestovať s KARTAGO TOURS?
1. sme poistení proti úpadku
2. sme na slovenskom trhu už 20 rokov
3. predáváme zájazdy on-line
ďalšie výhody
 
 
 

Telefonické rezervácie a informácie o zájazdoch

Copyright a-net.cz © 2013