Call Centrum: 02 / 5720 5720
 
Fakultatívne výlety: Grécko - Kréta

Počas Vášho pobytu na Kréte je pre Vás pripravená bohatá ponuka fakultatívnych výletov. O konkrétnej ponuke fakultatívnych výletov Vás bude na mieste informovať delegát.

 Knossos + Heraklion 
Prehliadka najväčšej archeologickej lokality doby bronzovej na ostrove Kréta. Uvidíte významný turistický cieľ,  4000 rokov starý minojský palác Knossos je zážitkom, ktorý by si nemal nechať ujsť žiadny  z návštevníkov Kréty. Vďaka  za celoživotnú  prácu archeológa Sira Edwarda Evansa tu máte možnosť detailne spoznať prastarú  minojskú architektúru, ktorá bola začiatkom epochy starého antického Grécka  a spôsob života minojcov samotných. Palác Knossos bol hlavným centrom minojskej ríše, založenej bájnym kráľom Minosom.  Knossos sa skladá z miestností rôznych funkcií, ktoré boli navzájom prepojené chodbami pripomínajúcimi bludisko. Ďalšou časťou výletu je návšteva hlavného mesta Kréty – Heraklionu, kde budete mať možnosť nakúpiť na tradičnom trhovisku.
Orientačná cena 55 -67 EUR, dieťa 4-12 rokov 25-32 EUR (cena sa líši v závislosti na oblasti)

 Ostrov Chrissi 
Výlet,  ktorý vám odhalí krásy východnej Kréty. Pôjdeme cez vnútrozemie Kréty až na juh k Líbyjskému moru do mesta Ierapetra, kde bude čas na individuálnu prehliadku. Potom budeme loďou dopravení na jeden z 81 neobývaných ostrovov. Tyrkysové more, zlatý piesok, fialové mušle a piesočné duny neodmysliteľne patria k ostrovu Chrissi, ktorý je tiež nazývaný Karibikom Kréty. Zažite atmosféru ostrova pri šnorchlovaní, kúpaní, potápaní sa vo vodách Líbyjského mora, alebo si vychutnajte rybie špeciality v miestnej taverne. 
Orientačná cena 55 EUR, dieťa 4-12 rokov 28 EUR z oblasti Ierapetra (bez transferu do prístavu)
Orientačná cena 50-65 EUR, dieťa 4-12 rokov 25-32 EUR (cena sa líši v závislosti na oblasti)

  

 Ostrov Spinalonga 
Tento výlet nás zavedie na malý neobývaný ostrov východného pobrežia Kréty. Na pôvodne pirátsky ostrov Spinalonga sa preplavíte z malebného prístavného mesta Agios Nikolaos. Počas plavby sa môžete občerstviť či osviežiť kúpaním v zátoke Kolokytha. Na ostrove navštívite benátsku pevnosť zo 16. storočia, ktorá chránila prístav Elounda. Naše putovanie si zaslúži aj návštevu spojenú s voľným časom  v prístavnom meste Agios  Nikolaos, jednom z najkrajších miest východu .
Orientačná cena 59-70 EUR, dieťa 4-12 rokov 30-35 EUR (cena sa líši v závislosti na oblasti)

  

 Samaria 
Samaria, pôvodne malá horská dedinka, po ktorej je dnes pomenovaná jedna z najimpozantnejších roklín na svete, sa nachádza v západnej časti Kréty, v Bielych horách, kde je na vrcholkoch hôr ešte na začiatku leta sneh.  Objavíte celý rad  dych zarážajúcich scenérií, kde skaly tvoriace tento masív dosahujú po celej svojej dĺžke až 600 metrov. Nájdete tu píniové lesy aj prastaré cédrové stromy, horské pramene a odpočívadlá s pramenitou pitnou vodou. Na konci výletu bude možnosť kúpania v Líbyjskom mori či občerstvenia v taverne.
Orientačná cena 58-86 EUR, dieťa 4-12 rokov 30-43 EUR (cena sa líši v závislosti na oblasti)

Upozornenie
Minimálny počet na realizáciu fakultatívneho výletu je 10 osôb. Uvedené ponuky a ceny sú orientačné a môžu sa počas sezóny meniť. Fakultatívne výlety neorganizuje CK KARTAGO TOURS a.s., ale miestny poskytovateľ. Prípadné sťažnosti je nutné riešiť na mieste. Výlety sú sprevádzané miestnym sprievodcom, ak nie je uvedené inak. Všetky výlety sú organizované z oblastí: Ag.Pelagia, Ammoudara, Kokkini Chani, Gouves, Hersonissos, Stalis, Malia.

Klient je povinný si pred výletom sám na recepcii objednať budenie, raňajkový balíček a neskoré večeru. Cestovná kancelária neručí za kvalitu videokaziet, CD a ďalších nahrávok zakúpených pri fakultatívnych výletoch a neodporúča vôbec ich zakúpiť.

Info o KARTAGO tours

POISTENIE PRE PRÍPAD ÚPADKU CESTOVNEJ KANCELÁRIE

URGENTNÝ DOPREDAJ

  • Rozšírili sme pre Vás online službu o urgentný dopredaj zájazdov. Túto službu ponúkame ako prví na Slovensku! Umožňujeme vám nákup zájazdu aj po 18:00 hodine až do 20:00 hodiny a to každý deň (aj počas víkendov a štátnych sviatkov), ak odlet Vášho lietadla je nasledujúci deň do 12:00 hodiny. Novou službou vychádzame v ústrety všetkým, ktorí môžu odcestovať na poslednú chvíľu, alebo čakajú na tie najvýhodnejšie cenové ponuky.
  • Viac informácií na našom call centre: 02 / 5720 5720
 
PONUKA LAST MINUTE e-mailom
Prečo cestovať s KARTAGO TOURS?
1. sme poistení proti úpadku
2. sme na slovenskom trhu už 20 rokov
3. predáváme zájazdy on-line
ďalšie výhody
 
 
 

Telefonické rezervácie a informácie o zájazdoch

Copyright a-net.cz © 2013