Call Centrum02 / 5720 5720

 
 
ico ico ico
 

Egypt

img

Vitajte v Egypte!

 

Krajina zahalená tajomstvom, záhadami a mystikou, krajina protikladov, krajina rozpáleného púštneho piesku a životodarného Nílu, krajina zašlej slávy faraónov a pyramíd, z vrcholkov ktorých dosiahnete až ku hviezdam. Nájdete tu množstvo kultúrnych a historických pamiatok nesmiernej hodnoty, máte možnosť pozorovať skvostný podmorský život v Červenom mori, opaľovať sa na nekonečných piesočnatých plážach , či sa oddávať vodným radovánkam. 

Spoznajte tajomstvo mystickej krajiny na brehu Červeného mora.

Cestovateľ, ktorý sa rozhodne cestovať do Egypta, by nemal zabudnúť ani na jednu z možností, ktoré táto krajina ponúka. Piesočnaté pláže, nekonečná hladina trblietajúceho sa mora a  kvalitné hotely, ktoré urobia vašu dovolenku plnú nezabudnuteľných zážitkov. Na svoje si prídu aj potápači – Červené more s jeho fascinujúcim podmorským svetom môžu objavovať nielen tí, ktorí majú s potápaním bohaté skúsenosti. Vďaka množstvu kvalitných potápačských centier sa môžu do hlbín ponoriť aj úplní začiatočníci. A tým, ktorí nechcú túto ponuku využiť, postačí aj položiť sa na hladinu mora a šnorchlovať. Pre tých, ktorí nemajú v obľube iba relaxovať na plážach pri mori, sme pripravili poznávacie a kombinované zájazdy. Počas týchto zájazdov sa môžete ponoriť do histórie, ktorá je stará niekoľko tisíc rokov a objavovať dotyky slávy už dávno zaniknutých ríš.

  

 CESTOVNÉ DOKLADY
Pri turistických cestách do Egypta je od držiteľov cestovných pasov SR vyžadované vstupné vízum. V rámci zlepšovania služieb našim klientom ponúkame možnosť zaistenia víza už pred odletom zo Slovenskej republiky. V prípade, že máte víza predplatené už zo Slovenskej republiky, kontaktujte po výstupe z lietadla pred pasovým odbavením zamestnanca našej partnerskej cestovnej kancelárie označeného logom Kartago tours. Tomuto pracovníkovi predložte komplexné odbavenie, na ktorom je uvedený počet víz. Na jeho základe Vám budú vydané víza na počet osôb uvedených na komplexnom odbavení. Podmienkou k získaniu Víza je cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate z krajiny.  Držitelia cestovných pasov iných štátov sú povinní zabezpečiť si potrebné doklady na cestu na príslušnom veľvyslanectve alebo konzuláte. Ak cestuje dieťa mladšie ako 18 rokov s rodičom iného mena, odporúčame mať so sebou kópiu rodného listu dieťaťa v angličtine. Ak cestuje dieťa mladšie ako 18 rokov so starými rodičmi alebo inými osobami, odporúčame mať so sebou podpísané prehlásenie jedného z rodičov, že s danou osobou môže cestovať (súhlas rodiča s vycestovaním v angličtine s uvedeným telefónnym číslom).

 

HURGHADA
 
MARSA ALAM
 
 
Informácie o destinácii

Mena: Egyptská libra (LE)
Časový posun: +1 hodina
Hlavné mesto: Káhira
Telefónna predvoľba: +20

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Káhire:
3, Adel Husein Rostom, 11794, Cairo, Egypt
e-mail: emb.cairo@mzv.sk
Pohotovostná služba: 0020/1222171845

Aktuálne počasie
 
img
dnes 34 °C
zajtra 34 °C
štvrtok 34 °C
piatok 35 °C
 
Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
 
Aktuálny kurz EUR /EGP
1,00 € = 20,93 EGP (k 04. 09. 2017 )
 
kurzy ostatných mien
 
 
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie