Call Centrum02 / 5720 5720

 
 
ico
 

Hurghada

VITAJTE V HURGHADE!
Pamiatky, pláže, potápanie ... to všetko radí oblasť Hurghada medzi najobľúbenejšie turistické miesta na africkom pobreží.

Egypt, krajinu faraónov, dnes navštevujú turisti túžiaci po slnku a potápaní v krištáľovo čistej vode Červeného mora, alebo po poznaní tajomstiev, záhad a slávy starovekých pamiatok. Dovolenka v Egypte ponúka mnoho skvelých zážitkov. Baví vás šnorchlovanie, vodné športy, láka vás jazda v púšti, napríklad na štvorkolkách, či v terénnych autách? Radi objavujete kúzlo iných kultúr a chcete na vlastné oči vidieť historické či architektonické skvosty? Alebo máte radi golf? Navštívte Egypt a užite si dovolenku plnú nezabudnuteľných spomienok.

Egypt, to je teplé počasie po celý rok. Iba 4,5 hodiny letu. Nekonečné množstvo archeologických pamiatok, pyramídy a chrámy z dôb faraónov. Dlhé pláže a čisté more s úžasným šnorchlovaním a potápaním. Žiadne zložité vstupné dokumenty, či povinné očkovania. Piesočnaté pláže, koralové útesy, často prístupné iba pár metrov od hotela, nekonečná hladina trblietajúceho sa mora a ubytovanie s možnosťou All Inclusive na kvalitnej úrovni, spraví vašu dovolenku plnú nezabudnuteľných spomienok. Či už zvolíte letnú alebo zimnú dovolenku, poznávací zájazd, alebo dovolenku s deťmi. Egypt je ideálna zimná dovolenka pri mori pre všetkých, ktorí sa chcú vydať pozrieť za slnkom uprostred mrazivého počasia a ohriať sa. Od jesene do jari v Egypte panujú príjemné teploty a more má okolo 20 stupňov. Je to ideálny čas aj pre poznávacie a kombinované zájazdy.
Červené more s jeho fascinujúcim podmorským svetom môžu objavovať nielen tí, ktorí majú s potápaním bohaté skúsenosti. Vďaka množstvu kvalitných potápačských centier do hlbín zavítajú aj úplní začiatočníci. Poznajte históriu, ktorá je stará niekoľko tisíc rokov a objavujte dotyky slávy už dávno zaniknutej ríše. Srdcom Egypta je už viac než tisíc rokov Káhira. Pýši sa nádhernou architektúrou, rímskymi i ranne kresťanskými pamiatkami a jej zlatým klincom je islamská časť, ktorej kupola a minarety, bazáre, či úzke uličky vás zavedú do rozprávok Tisíc a jednej noci. V tesnom susedstve hlinených domov sa týčia veže moderných stavieb a budovy hotelov, po cestách sa vedľa lenivých oslích povozov preháňajú nablýskané automobily. V južnej časti mesta sa nachádza Koptská Káhira, ktorá je súčasťou Starej Káhiry. Až do príchodu islamu bola tunajším centrom kresťanstva, aj keď väčšina súčasných cirkevných stavieb v tejto časti Káhiry bola postavená až po dobytí Egypta moslimami. Medzi známe miestne pamiatky patrí Koptské múzeum, Rímska pevnosť, Visutý kostol, kláštor sv. Juraja alebo kostol sv. Juraja. Islamská Káhira je stará stredoveká štvrť, ktorej centrum tvoria ulice Muski spoločne s bazárom Chán al-Chalílí, kde si môžete zakúpiť takmer všetko od potravín až po oblečenie. Najznámejším objektom tejto časti mesta je Citadela, stredoveká pevnosť stará viac ako 900 rokov, nachádzajúca sa na vrchole hory Mokkatam. Veľký význam má i jedna z najslávnejších káhirských mešít Al-Azhar, pri ktorej bola v roku 988 založená druhá najstaršia univerzita na svete. V Gíze na západnom brehu Nílu nájdete jeden zo siedmich divov sveta, tri pyramídy patriace posledným faraónom 4. dynastie – Chufevovi, Chefrenovi a Menkaurovi. Plavby po Níle zasa predstavujú jednu z najlepších možností, ako si pozrieť bujnú krajinu v údolí tohto veľtoku a navštíviť veľkolepé pamiatky, lemujúce jeho brehy. Prehliadky faraónskych pokladov, vyfarbené i v množstve filmov a románov majú neodolateľné kúzlo medzi poznávacími zájazdami.

Hurghada leží na pobreží Červeného mora, 320 kilometrov južne od Suezu. Od začiatku 90-tych rokov 20.storočia sa zmenila na nepoznanie. Kedysi malá rybárska osada, dnes neustále rozrastajúce sa turistické mesto, s letoviskami ťahajúcimi sa 40 kilometrov popri pobreží. Mesto a blízke okolie je rozdelené na 5 častí a príliš nezasahuje do vnútra obklopujúcej púšte. Hurghada získala renomé vďaka potápačským centrám, ktoré organizujú šnorchlovanie a potápanie do hlbín Červeného mora, ktoré je známe prekrásnym podmorským svetom. Atraktívnosť strediska dotvárajú nielen nádherné piesočnaté pláže, kúpanie, šnorchlovanie a potápanie, ale i primeraná vzdialenosť od monumentálnych egyptských pamiatok, ako sú pyramídy v Gíze, prípadne chrámy v Luxore a Karnaku. Hurghada je východiskovým bodom pre plavby po Níle. Návštevníci destinácie si môžu vybrať zo širokej škály ubytovacích zariadení.

ZDRAVIE - OČKOVANIE
Pri cestách do Egypta nie je potrebné žiadne očkovanie. O odporúčaných očkovaniach sa informujte u svojho praktického lekára.
 
PREPITNÉ
Prepitné v arabských krajinách je úplne bežné a je považované za samozrejmú súčasť poskytovaných služieb. Nie je neobvyklé, že ochota poskytnúť prepitné sa odrazí na kvalite obdržaných služieb. Samozrejme je však rozhodnutie ohľadne prepitného iba vo vašich rukách.

 LETOVISKÁ

HURGHADA
Hurghada je najväčšia rekreačná oblasť a letoviskom v Egypte. Je povestná komfortom, ľahkou dostupnosťou k množstvu pamiatok a potápačskými centrami, ponúkajúcimi unikátne pohľady do bohatého podmorského sveta. Hurghada je tradičné egyptské turistické centrum na africkom pobreží Červeného mora. Výhodou tohto miesta sú nie len piesočnaté pláže, ale i relatívna blízkosť Káhiry i Luxoru s možnosťou výletov za poznaním monumentálnych staroegyptských pamiatok: pyramíd v Gíze a Sakkare, chrámov v Karnaku a Luxore, i pohrebísk v Údolí kráľov a kráľovien. Mimo výletov za históriou môžete poznávať aj blízke ostrovčeky (najznámejším je ostrov Giftun) s ich neopakovateľným svetom koralových útesov.
 
MAKADI BAY
Letovisko Makadi, vzdialené od Hurghady 35 km, je známe vďaka svojej nádhernej piesočnatej pláži a koralom, ktoré sa nachádzajú v jej tesnej blízkosti. Nájdete tu luxusnejšie hotely, známe  svojou vysokou úrovňou služieb a poskytovaného servisu. Večer sa môžete poprechádzať po plážovej promenáde, ktorá Vás sprevádza celým zálivom Makadi Bay. Makadi je veľmi pekne  vybudované malé pokojné stredisko, prispôsobené európskej klientele. Z letoviska Makadi sa do centra Hurghady dostanete pravidelnou dopravou. 

SAFAGA
Pokojné stredisko, vzdialené cca 50 km južne od Hurghady. Safaga je vyhlásená svojimi nádhernými plážami a fascinujúcim podmorským životom. Nenájdete tu toľko hotelov ako v samotnej Hurghade, ale práve preto tu panuje väčší pokoj. Prídu si na svoje hlavne klienti, ktorí uprednostňujú pokojný charakter dovolenky alebo vyznávači potápania a šnorchlovan

Pre príjemné a bezproblémové strávenie vašej dovolenky vám odporúčame, aby ste sa zoznámili s destináciou, do ktorej cestujete. Venujte pozornosť týmto informáciám. Prajeme vám krásnu dovolenku!

 V cene zájazdu je zahrnuté:
Letecká doprava, transfer z/do hotela, ubytovanie (v prípade 8-dňového zájazdu 7 nocí, v prípade 15-dňového zájazdu 14 nocí, v prípade 11-dňového zájazdu 10 nocí, v prípade 12-dňového zájazdu 11 nocí), stravovanie podľa výberu, služby slovensky alebo česky hovoriaceho delegáta.

 V cene zájazdu nie je zahrnuté:
Servisné poplatky vo výške 199 €/osoba nad 2 roky, 40 €/dieťa do 2 rokov (zahŕňajú: letiskové poplatky, bezpečnostnú taxu a iné poplatky súvisiacie s vykonaním leteckej dopravy), komplexné cestovné poistenie,  príplatky za fakultatívne služby uvedené v cenníkoch jednotlivých hotelov (napr. príplatok za jednolôžkovú izbu a pod.)

Výška  letiskových a bezpečnostných poplatkov ako aj ceny leteckého paliva sa môžu meniť podľa aktuálnej situácie,  čo môže mať vplyv na zvýšení uvedených servisných poplatkoch.

  

Pre príjemné a bezproblémové strávenie vašej dovolenky vám odporúčame, aby ste sa zoznámili s destináciou, do ktorej cestujete. Venujte pozornosť týmto informáciám. Prajeme vám krásnu dovolenku!

 Cestovné doklady:
Pri turistických cestách do Egypta je od držiteľov cestovných pasov SR požadované vstupné vízum, ktoré je spoplatnené sumou 25€/osoba. Cestovný doklad musí byť platný minimálne 6 mesiacov po návrate z dovolenky. Deti musia cestovať s vlastným cestovným dokladom. V prípade, že cestuje dieťa mladšie ako 18 rokov s rodičmi s iným menom, odporúčame mať so sebou kópiu rodného listu dieťaťa v angličtine. V prípade, že cestuje dieťa mladšie ako 18 rokov so starými rodičmi alebo inými osobami, odporúčame mať so sebou aj prehlásenie jedného z rodičov, že dieťa s danou osobou môže cestovať ( súhlas rodiča s vycestovaním v angličtine s uvedením telefónneho čísla). Držitelia cestovných dokladov iných štátov ako je Slovenská republika a Česká republika sú povinní zaistiť si potrebné doklady na cestu na príslušnom veľvyslanectve alebo konzuláte.

S platnosťou  od 1. januára 2013 musí byť každý občan, teda aj maloletí,  držiteľom vlastného cestovného dokladu. 

  

 Informácie o letoch:

  • 8/15-dňové lety s odletom z Bratislavy a Košíc do Hurghady 
  • Odletový deň: streda/štvrtok
  • 11/12-dňové lety s odletom z Bratislavy a Košíc do Hurghady 
  • Odletové dni: sobota/nedeľa
  • Letecká spoločnosť: Travel Service 
  • *Typ lietadla: B737-800

  • Upozorňujeme, že maximálna povolená váha batožiny na tomto lete je 15 kg / osobu. 
  • *) Zmena leteckej spoločnosti a typu lietadla vyhradená. 

Aktuálne odletové časy budú uvedené vo Vašich pokynoch na cestu, ktoré obdržíte 7 dní pred odletom. Napriek všetkej našej snahe a snahe leteckých spoločností o dodržanie zmluvne stanovených odletových časov, opatrenia na zvýšenie bezpečnosti leteckej prepravy, prísne pravidlá pre dodržiavanie všetkých technických postupov, predpísaných v leteckej preprave, ako aj obmedzené kapacitné možnosti leteckých spoločností a preplnenosť vzdušných koridorov spôsobujú, že zmeny letových časov (niekedy aj na poslednú chvíľu) sa stávajú stále bežnejšími. Upozorňujeme na túto skutočnosť, ako aj na to, že prvý a posledný deň Vášho pobytu je určený na prepravu na miesto pobytu a späť a nie na samotnú rekreáciu. O akýchkoľvek prípadných zmenách Vás budeme bezodkladne informovať.

Príjemné prežitie Vašej dovolenky Vám praje kolektív pracovníkov cestovnej kancelárie KARTAGO Tours.

 

 
 
Informácie o destinácii

Mena: Egyptská libra (LE)
Časový posun: +1 hodina
Hlavné mesto: Káhira
Telefónna predvoľba: +20

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Káhire:
3, Adel Husein Rostom, 11794, Cairo, Egypt
e-mail: emb.cairo@mzv.sk
Pohotovostná služba: 0020/1222171845

Aktuálne počasie
 
img
dnes 23 °C
zajtra 25 °C
streda 25 °C
štvrtok 24 °C
 
Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
 
Aktuálny kurz EUR /EGP
1,00 € = 20,93 EGP (k 04. 09. 2017 )
 
kurzy ostatných mien
 
 
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie