Call Centrum: 02 / 5720 5720
 
Boa Vista
Cestujte s nami! Cena už od 559,00 €

KAPVERDY – OSTROV BOA VISTA 

Kapverdské súostrovie, nazývané aj Ostrovy Zeleného Mysu, je súbor 10 väčších a množstva malých ostrovov uprostred rovníkového Atlantiku. Najbližšou pevninou je pobrežie afrického Senegalu, vzdialeného 500 km. Vzhľadom na svoju polohu v južných pasátových moriach sú ostrovy ideálnym miestom pre odpočinok pri stále teplom mori. Južnejšia poloha ako napríklad Dominikánska republika alebo Jamajka zaručuje tiež teplé a stále počasie. Ostrovy sú výsledkom sopečnej činnosti a pre ich rozmanitosť je možné ich porovnať s podobne vzniknutými, ale oveľa severnejšie ležiacimi Kanárskymi ostrovmi.

Najvýchodnejší a zároveň 3. najväčší ostrov Kapverdského súostrovia, známy svojimi nekonečnými plážami, vrátane 18 km dlhej pláže Santa Monica Beach, ktorá je vyhlásená za jednu z najkrajších pláží celého sveta. Donedávna celkom neznámy ostrov sa rozkladá na ploche 620km² a má necelých 4000 obyvateľov. Veľkou atrakciou sú tu okrem 1000 druhov pestrofarebných rýb aj morské korytnačky, ktorých je tu vďaka ideálnemu prostrediu veľké množstvo. V roku 2007 tu bolo postavené medzinárodné letisko a od toho času sa ostrov Boa Vista stal vyhľadávaným letoviskom, ideálnym pre strávenie pokojnej dovolenky spojenej s množstvom aktivít, medzi ktoré patrí rybárčenie, windsurfing, surfovanie, potápanie, ale aj turistika a iné. Ostrov je tiež známy svojimi útesmi a silnými prúdmi, ktoré spolu s vysokým obsahom železa v miestnych horninách, mätúcim kompasy, spôsobili, že okolie ostrova sa stalo pohrebiskom a vrakoviskom mnohých lodí.
Ostrov Boa Vista je rovnako ako známy ostrov Sal určený všetkým, ktorí chcú prežiť ideálnu dovolenku v hoteli na pláži v civilizáciou len málo dotknutom prostredí.

ZDRAVIE – OČKOVANIE
Pri cestách na Kapverdy nie je vyžadované žiadne očkovanie. Na prípadnú odporúčanú prevenciu a vhodný postup pri eventuálnych problémoch odporúčame sa informovať u praktického lekára. Rozsah zdravotného poistenia nájdete v úvodnej časti katalógu. V závislosti od počasia a ročného obdobia, odporúčame pribaliť si so sebou i repelent.

PRENÁJOM AUTA – VÝLETY 
Malé auto na deň stojí cca 60-70 €. Špeciálne auto (mikrobus, auto s odnímateľnou strechou a pod.) stojí  na deň od 80-100 €. Uvedené ceny sú iba orientačné a je v nich zahrnutých max 80 km/deň. Pri požičaní auta na letisku platia zvláštne zvýšené taxy.  K prenájmu auta je potrebné mať platný vodičský preukaz SR (medzinárodný vodičský preukaz výhodou), kreditnú kartu a dosiahnutý vek 21 rokov. S podrobnou ponukou fakultatívnych výletov sa môžete zoznámiť priamo na mieste pobytu. Pri rozhodovaní o účasti na týchto zájazdoch je potrebné uvedomiť si odlišnosť miestnych prírodných, ekonomických a sociálnych podmienok, ako aj inú kultúru myslenia a správania miestneho obyvateľstva. Pochopenie, tolerancia a flexibilita zo strany návštevníkov sú potrebné na to, aby bolo možné vychutnať si program čo najviac.

PODNEBIE – OBLEČENIE 
Kapverdské ostrovy patria do pasátového pásma suchých trópov. V miestnom tropickom podnebí je najvhodnejšie najmä ľahké bavlnené oblečenie. Pri občasnom večernom ochladení (rozdiel medzi dennými a večernými teplotami môže byť až 10 oC) a  taktiež v klimatizovaných priestoroch, môžete využiť ľahké pulóvre, bundy alebo svetre. 

MOBILNÉ TELEFÓNY A INTERNET 
Na Kapverdských ostrovoch funguje mobilné telefonické spojenie v oblastiach, kde sa turisti pohybujú, väčšinou bez väčších porúch. Prekážkou však môže byť niekedy kolísajúca sila signálu. Prístup na internet zadarmo alebo za poplatok je umožnený v hoteloch vyššej kategórie. Overte si, prosím, v popise jednotlivých hotelov. V letoviskách sú aj internetové kaviarne. Na mieste sa dajú celkom výhodne zakúpiť SIM karty miestnych operátorov pre pripojenie na internet.

ELEKTRINA 
Na Kapverdských ostrovoch  je väčšinou striedavý prúd s napätím 220 V a európska norma zásuviek s dvoma kolíkmi (možno do nich zapojiť slovenské elektrospotrebiče). Vzhľadom na obmedzené zdroje výroby elektrickej energie, dochádza občas k výpadkom dodávok elektriny, ktoré sú nahrádzané výrobou energie miestnymi generátormi v obmedzenom rozsahu. 

PLÁŽE – PLÁVANIE  
Pláže sú veľmi krásne a relatívne ešte málo turisticky využité. Budete tak mať pre seba dostatok priestoru. Kúpanie na najobľúbenejšej a najpopulárnejšej pláži pri mestečku Santa Maria pred hotelovou zónou je bezpečné (z hľadiska morských prúdov). Vzhľadom na podmorské prúdy pozdĺž niektorých ďalších  pláží sa neodporúča plávať ďaleko do mora a buďte opatrní pri vodných športoch ako napr. plachtenie alebo windsurfing. Na pláž si so sebou neberte žiadne šperky alebo cennosti: príležitosť robí zlodeja!

PLATENIE -  PREPITNÉ 
Na mieste je najvhodnejšie  platiť v eurách. Bežný účet v hoteli je možné hradiť kreditnými kartami ako sú VISA a MasterCard, karty Maestro nie sú zvyčajne akceptované. Oficiálny výmenný kurz je všade rovnaký, pretože miestne escudo je pevne viazané na euro v pomere 1 EUR = 110,265 CVE. V jednotlivých hoteloch alebo zmenárňach však môže byť rozdielny servisný poplatok za výmenu. Prepitné je bežné a je považované za samozrejmú súčasť poskytovania služieb. Pri obsluhe, v reštauráciách, u kaderníka a pod., sa očakáva prepitné vo výške 10% účtu. Prepitné je očakávané za všetky, aj keď bežné služby ako je odnesenie batožiny alebo upratanie hotelovej izby. Na poskytnutom prepitnom sa odrazí kvalita služieb. Samozrejme, rozhodnutie o poskytnutí prepitného je vo Vašich rukách. Kvalitnejšie hotely majú bankomat, ktorý nájdete na ďalších turistických miestach i na letisku.

 CESTOVNÉ DOKLADY

Pri turistických cestách na Kapverdy je od držiteľov cestovných pasov SR vyžadované vstupné vízum. Vízová povinnosť platí pre všetkých cestovateľov bez ohľadu na vek. Udelenie vstupného víza zabezpečuje cestovná kancelária za poplatok 48 €/osoba. Pri objednávaní zájazdu je potrebné tento poplatok uhradiť. Pri objednaní zájazdu v dobe kratšej ako 2 pracovné dni pred odletom, si musí klient zabezpečiť víza individuálne priamo na letisku po prílete. Cestovná kancelária môže vstupné turistické víza zabezpečiť všetkým občanom EU. Aktuálne vstupné podmienky nájdete na www.mzv.sk

 CENA ZAHŔŇA

V cene zájazdu je zahrnuté: Letecká doprava  v turistickej triede , vrátane letiskových a bezpečnostných poplatkov, ubytovanie (v prípade 8-dňového zájazdu 7 nocí, v prípade 11-dňového zájazdu 10 nocí, v prípade 12-dňového zájazdu 11 nocí, v prípade 15-dňového zájazdu 14 nocí), stravovanie podľa vybraného hotela, služby česky alebo slovensky hovoriaceho delegáta, transfery z/na letisko v cieli zájazdu, povinné poistenie cestovnej kancelárie. Lety na ostrov Boa Vista sú realizované na trase Praha - Boa Vista - (kapverdský ostrov Sal) - Praha. Lety na ostrov Sal sú realizované na trase Praha – (Boa Vista) – Sal – Praha. 

V cene zájazdu nie je zahrnuté: Poplatok za obstaranie vstupného víza 48 € /os., komplexné cestovné poistenie Allianz - Slovenská poisťovňa a.s. 3,30 EUR/ deň/ osoba, príplatky za fakultatívne služby a  turistickú taxu vo výške 220 CVE (cca 2 EUR) na noc a osobu nad 16 rokov. Tento poplatok sa platí priamo na recepcii ubytovacieho zariadenia.

UPOZORNENIE: Dieťa do dovŕšenia dvoch rokov platí jednorazový manipulačný poplatok 49 EUR (pokiaľ nie je v cenníku uvedené inak)

 LETOVISKÁ

Ostrov Boa Vista - je 3. najväčší ostrov Kapverdského súostrovia, známy svojimi nekonečnými plážami, vrátane 18 km dlhej pláže Santa Monica Beach, ktorá je vyhlásená za jednu z najkrajších pláží celého sveta. Donedávna celkom neznámy ostrov sa rozkladá na ploche 620km² a má necelých 4000 obyvateľov. Veľkou atrakciou sú tu okrem 1000 druhov pestrofarebných rýb aj morské korytnačky, ktorých je tu vďaka ideálnemu prostrediu veľké množstvo. V roku 2007 tu bolo postavené medzinárodné letisko a od toho času sa ostrov Boa Vista stal vyhľadávaným letoviskom, ideálnym pre strávenie pokojnej dovolenky spojenej s množstvom aktivít, medzi ktoré patrí rybárčenie, windsurfing, surfovanie, potápanie, ale aj turistika a iné. Ostrov je tiež známy svojimi útesmi a silnými prúdmi, ktoré spolu s vysokým obsahom železa v miestnych horninách, mätúcim kompasy, spôsobili, že okolie ostrova sa stalo pohrebiskom a vrakoviskom mnohých lodí.

 INFORMÁCIE O LETOCH

Bližšie informácie o letoch a lietadlách vrátane makiet a rozmiestnenia sedadiel na palube nájdete v úvodných stránkach katalógu.

 • Odlet z Prahy
 • Počet dní: 8/15 – utorok**
 • Počet dní: 8/15 – piatok
 • Počet dní: 11/12 – utorok/piatok ***
 • Letecká spoločnosť: Travel Service
 • Typ lietadla*: B737-800
 • Priority seat: áno
 • Travel Plus Comfort: áno
 • XL seat: áno
 • VIP Salónik: áno
 • Prednostné vybavenie pre rodiny s dětmi: áno
 • Zmena typu lietadla vyhradená. 

Let na ostrov Boa Vista

 • Medzipristátie do destinácie: nie
 • Medzipristátie z destinácie: na ostrove Sal

Let na ostrov Sal

 • Medzipristátie do destinácie: na ostrove Boa Vista
 • Medzipristátie z destinácie: nie

**) lety v období 20.12.2016 až 02.05..2017 
***) lety v období 9.12.2016 až 02.05.2017

BOA VISTA  
Boa Vista

Príjemné prežitie Vašej dovolenky Vám praje kolektív pracovníkov cestovnej kancelárie KARTAGO tours.

 
Cestujte s nami! Cena už od 559,00 €
 
Informácie o destinácii

Praktické informácie

 • Mena: kapverdské escudo (CVE)
 • Časový posun: - 2 hodiny, v dobe platnosti letného času -3 hodiny
 • Hlavné mesto:  Praia
 • Telefónna predvoľba: + 238
 • Dĺžka letu:  6 hod. 30 min.

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Aténach

 • SR nemá v Kapverdy diplomatické zastúpenie.
 • Príslušným je veľvyslanectvo SR v Abuji, Nigéria.
 • Plot 187, Lord Lugard Street No. 14, Asokoro, Abuja
 • Nigeriazusrnigeria@yahoo.com
 • ++234 9 314 37 30, ++234 9 314 37 31-2
 
Aktuálne počasie
:
 
img
dnes 25 °C
zajtra 24 °C
pondelok 24 °C
utorok 24 °C
 
Weather forecast from yr.no,
delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
 
Aktuálny kurz EUR / CVE
1,00 € = 110,45 CVE (k 03. 04. 2017)
kurzy ostatných men
 
Najobľúbenejšie hotely
 
PONUKA LAST MINUTE e-mailom
Prečo cestovať s KARTAGO TOURS?
1. sme poistení proti úpadku
2. sme na slovenskom trhu už 20 rokov
3. predáváme zájazdy on-line
ďalšie výhody
 
 
 

Telefonické rezervácie a informácie o zájazdoch

Copyright a-net.cz © 2013